Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 20:18

Pinot Noir Říkala jsem se, jak se jmenuje, a po delší chvíli mně napadl akorát Metoděj. Pak jsem si to přečetla ještě jednou a pořádně  

Já taky používám pro dceru přezdívku a zdrobnělinu, zato moje matka se s daným jménem dlouho nemohla smířit a používala sice formu toho jména, nicméně ve tvaru, který není vůbec běžný a u babičky na vsi tak byla nazývána paní, která byla obecním bláznem. Nechala jsem to být a matka nakonec podlehla, ale až docela nedávno. Jméno je to úplně normální...

Offline Karja
Avatar
35976 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 20:23

MP Meri V pohodě, po mně chtěli u Apolináře jméno až dva dny po porodu:-D. A to jsem to pitomý prohlášení navíc neměla ani vyplněný a musela ho narychlo nenápadně vyplnit a podepsat i tatínka, protože jsem to samozřejmě doma zapomněli i podepsat. Takže máte dost času.

Offline Pinot Noir
Avatar
24581 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 20:24

Mohučanka Nebo Medard, jednoho jsem nedávno potkala 

Offline Karja
Avatar
35976 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 20:27

Pinot Noir Kamarádka měla "pracovní" jméno Cyril a já asi jediná to brala uplně vážně, vůbec mě nenapadlo, že je to legrace a pak jsem byla hodně překvapená, že se tak nejmenuje.

Offline Pinot Noir
Avatar
24581 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 20:30

Karja Kamarádi měli taktéž "pracovní" jméno, Kvido, a zvyklo si na to tolik lidí, že mu nakonec dali dvě jména, jmenuje se tedy druhým jménem Kvido.

Offline Karja
Avatar
35976 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:29

Mutziputzi Ja teda zadnyho Zadka nemam ani Christiana, mam ceske jmeno, dokonce se ve spojeni s tim prijmenim jmenujou I jiny lidi, takze to neni zadnej velkej vodvaz. Jde spis o to, ze nekdo si komentar neodpusti.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:35

haha, já teda poprvé nevěděla pohlaví, takže jsem měla tak přibližně vybráno obě jména, ne uplně přesně, no vybrala jsem mezi dvěma vítěznýma holčičíma až přímo na sále:P no a podruhé jsme měli asi tři favority mezi kterýma jsem vybírala podle toho jak budou znít s příjmením a hlavně, jestli a jaké zdrobněliny či zpotvořeniny se používají... jako jo, třeba Josef je krásný jméno, ale představa že pak klukovi budou celej život říkat Pépo..

jinak známí takhle taky mlžili že bude Johanka (krásný jméno) a je z ní obyč Anežka:-)

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:39

Ja chtela Lucii a misto toho ma dcera jine kratke jmeno, a ja nove okno v obyvaku. A jsem vlastne za ro druhe jmeno rada, neb ruznych zdrobnelin a odvozenin ma nepreberne. Kdyz je k sezrani i kdyz zlobi:D ted mi zacala nabizet treba jabko, kdyz ho hloda, a je u toho k zulibani

Offline Karja
Avatar
35976 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:40

rasaNori Aha, ja celou dobu myslela, ze se jmenuje Barbora.

Offline Pinot Noir
Avatar
24581 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:42
Reakce na Karja:

rasaNori Aha, ja celou dobu myslela, ze se jmenuje Barbora.

​Já taky 

Offline Karja
Avatar
35976 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:43

Pinot Noir  Vid, barbucha k tomu uplne nahravala!Nevime nic, jdu zmenit zaznamy v kartotece!

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:44

Karja nn, Bára. Vis jak jsem prijmenim. Zkus to dokupy s barborou jinak je barbusatko, barbuska, barusek, a barunka. Kdyz zlobi tak barbora, barunda atd;)

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:47

Ty "pracovní" jména. Brácha se švagrovou se dlouho nemohli rozhodnout a pracovní jméno bylo Mína. Ještě minimálně rok se jich potom všichni ptali na Mínu.

Offline Karja
Avatar
35976 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:49

Renusatko Tak Mina je jmeno nebo jako odvozenina, kterou jsem si uvedomila, ze bych ted fakt chtela pouzivat, ale nevim z jakyho jmena teda. Ale pritel ma pro dalsi Anezku prej.

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:50

viktorka_od splavu Josefa jsem chtěla, kdyby byl druhý kluk. A Anežku jsem chtěla taky, po babičce, ale najednou jich bylo všude jak nas... Nemám teda ani jedno z toho.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:51

Karja Anezka, Eliska, Lenka...hrozny jmena, zdrobneliny uz v zakladu, by mi kleplo

Offline Karja
Avatar
35976 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:51

rasaNori Aha, s Barou jsem pocitala, ale s tim, ze je tak v RL ne, to je pekne. Prave ta Barbora je ke spouste prijmeni moc krkolomna, to je dobre reseni.

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:54

Karja kupodivu s tim nikdo nemel problem. Nicmene se potom vsichni ptaj ze jako barbora a ja ne, bara:D

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:54

Karja 

Mína je Hermína nebo Jasmína.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 21:55

Luna Pepču jo? nebo se u vás říká Jožka?

já právě vybírala uplně podle takových "iracionálních" měřítek.. jakože kamarád z dětství atp.. a pak až ve školce jsem se dozvěděla že prý asi 3.nejoblíbenější jméno v té době u nás se tak nikdo nikdy nejmenoval...