Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mrakoplas
Avatar
8837 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 18:28

Gatita ja mavam v mrazaku fasirky (surove), vytiahnem a opeciem na panvici..alebo mama ma zasobuje domacimi pirohami (sladke aj slane), robievame aj kuracie rezne (obalene, surove) do mrazaku, ked je dobre maso tak to nie je na chuti poznat, ze bolo zmrazene. Ale viem, ze uz tu bola debata ze niektori mrazene nie, tak neviem ci som poradila :) alebo este bolonsku robim vo velkom a cast zamrazim.

Offline Pinot Noir
Avatar
24561 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 18:38

Gatita Měla jsem zmrazený vývar, boloňskou omáčka a dva pytle masových koulí z IKEA. Ale nakonec jsem to ani nijak zvlášť nepotřebovala, byla to tentokrát větší pohoda. To první šestinedělí bychom bez Dáme jídlo zřejmě nepřežili ;)

Offline Pinot Noir
Avatar
24561 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 18:54

Dnes je tradičně celá moje rodina (sourozenci s rodinami) u našich rodičů. Letos jsme nejeli, že na mimino by to bylo ještě moc hlučné a Ríša zase moc hlučný na zbytek rodiny. Tak mi ségra aspoň posílá fotky. Na jedné z nich jsou všichni moji synovci a neteř, hrají nějakou deskovku - děti, kterým jsem nedávno kupovala transformery a barbíny. Na fotce jsou: sebevědomý teenager, hezký vysoký mladý muž, atraktivní mladá žena a elegantní zahloubaný vousáč! Bože, a já pořád myslím, že nestárnu!

Offline Gatita
Avatar
7173 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:04

Pinot Noir Mrakoplas diky za tipy. mrazeneho se nijak nestitim, jen to nejsem zvykla delat, tak nemam inspiraci. Asi si nachystam jen par pohotovostnich krabicek a spis nas zasobim "lepsim" masem. Ja na ty zacatky nerada vzpominam, byl to masakr, sotva jsme tu klopytali. Takze i najist se byl nadlidsky vykon, natoz nejake pripravy kolem.

Offline Karja
Avatar
35945 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:07

Gatita Hahaha, jako ja na ty zacatky normalne vicemene zapomnela a to pripomenuti je husty!:-D:-D

Offline Mrakoplas
Avatar
8837 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:09

Pinot Noir no my sme ako kazdy rok boli u nasich, boli tam aj sestry s detmi, vreskot strasny (mame nejake hlucne deti). Hujerovci hadr  Malý bol uplne v pohode ale ich všetkých pozna. Dnes sme boli zas u sambovej rodiny, boli tam len styria ale maly cely cas preplakal. Ked sme prisli domov, zas uplna pohoda.

Offline Karja
Avatar
35945 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:09

Hele zeptam se, wobenzym ma to cenu nebo ne? Ja jsem takova ta slabsi osoba, jak jsem unavena nebo tak, tak jsem hned nastydla, nemocna....potrebuju nejakej zazrak:-D Kamoska co dela do zdravi, mi neco poradila, ale to je tak slozite....ja potrebuju co nejjednodussi cestu a to sypat pilule! Tak nevim no, proste posilit imunitu, kdyz to ted bude takovy hustejsi!

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:14

Karja 

...poctivé domácí hovězí(několik hodin vařené) a slepičí vývary, a jak mimčo spí, spát, odpočívat taky

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:15

Karja zazvor:-)

Offline Karja
Avatar
35945 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:18

Miru No, ja vyvary nemam rada, takze nejsem schopna je jist denne, a pres den spat nemuzu;-). Potrebuju nejakou chemii!

Zarinya Kdyz ja nevim, jestli je zazvor tak vykonnej!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:23

Karja my pijeme zazvor cely podzim,zimu a ja nebyla nemocna deset let....muz od te doby co to taky pije nebyl....ale nenutim te,jen pisu zkusenost.:-)

pripravim to vzdy vecer do konvice a rano pridam citron a pijeme vlazny po ranu.

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:24

Karja 

...no, já nejsem zastánce chemie. Myslím si, že poctivý jídlo(tak jiné, než vývary) a prasknout sebou na gauč, jakmile je i jen volná chvilka, je to nejlepší. 

Pak jsou dobré i různé obilné kaše, atp., prostě taková ta stokrát omletá rozumná zdravá strava a ten odpočinek. TO je základ.

Když ovoce a zeleninu, tak teď v zimě vařené, dušené, event. pečené, ten zázvor je super tip odZarinya 

on je zahřívací. Sama si dělám takový zahřívací pití:

kus zázvoru nakrájím na plátky, skořice, hřebíček, citronová šťáva - vše do půl litru vody a vařit dvacet minut. Po zchladnutí přidat dle chuti med a čerstvou citron šťávu. 

Offline Karja
Avatar
35945 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:25

Zarinya Tak ja zkusim vyhledat, jak je to kompatibilni s kojenim;-). No ja moc taky nemocna nebyvala, ale ted s tema detma jsem vecne nahromade, prosfe je znat, ze si pri rymicce nejdu hned lehnout. Ale sambo to ma naopak (nastesti!!!, at mu to vydrzi;-))

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:27

Karja ja tedy ani tu rymu nemela asi pet let takze nepotrebuju nic vylehavat,ale s kojenim nevim no.

Offline Karja
Avatar
35945 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:27

Miru Ja myslim, ze na me by nejvic stejne fungovalo nejaky placebo, ja to mam beztak psychicky, ze furt myslim na to, abych nebyla nemocna a tak;-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:29

Karja neúčinnější placebo je prý injekční vitamín B 12:-)

jinak bohužel nic takovýho co popisuješ neexistuje.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:29

Karja tak si to placebo udelej z vitaminu....zazvor,pomerance,citrony,papriky....jo kojeni,no,ale myslis,ze chemie je lepsi pri kojeni?

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:31

Karja 

...tak nejlevnější, vlastně zadarmo, měla bych

Místo strachu, aby jsi nebyla nemocná, si v duchu měl pořád dokola, jsem zdravá, ok a fit.

(AŽ nemocná budeš, tak teprve to začni řešit a neplaš dopředu)

Vždycky jsem dětem říkala, že co dělají vrcholoví sportovci, aby byli v super formě.? Jí, spí, relaxujou(Ty máš místo tréninku miminko...)

Offline Pinot Noir
Avatar
24561 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:32

Karja Od kamarádů sportovců mám potvrzeni, že Wobenzym dobře funguje na urychlení regenerace po zraněních, zánětech... Na imunitu nevím.

Offline Pinot Noir
Avatar
24561 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 19:34

Miru Vrcholoví sportovci do sebe valí tolik chemie, že si to jen těžko umíme představit.