Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:19

Mutziputzi ja doufam, ze ano. Hlavne pokud prosla testy, ja vybirala vzdy podle testu.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:21

Candance A zohlednujou testy do jakyho auta ta sedacka prijde? Urcite ne, pak jsou silne nevypovidajici dle meho.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:22

Mutziputzi to asi ne

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:26

Pinot Noir slniecko presne, ono ešte super je, keď človek niekomu volá a prvá otázka je: rodíš??? proste môje pocity sú vtedy na nezaplatenie, vždy prvá myšlienka je, že kur*a ak by som rodila, asi ti medzi kontakciami nevolám, nie???  Nepomáha ani informovanie, že keď začnem rodiť, bude to oznamovať môj muž a nie ja, keďže asi budem amť vtedy inú robotu, ehm... Ja verím, že to všetci myslia dobre, aj tí najbližší, preto som sa radšej odstrihla od sveta, lebo nevládzem už predstierať milotu na okolie .

Renusatko upnutie na termín je jedna vec, čo ti lezie na nervy, druhá sú reakcie okolia, ďalšia, že človeku je dosť blbo z toho, že už mal predstavu, že v tejto dobe to bude mať za sebou, dieťa pri sebe a započatú rekonvalescenciu a zotavovanie sa. A tou ďalšou je to, že ako má človek čas, načítava si negatíva ohľadom vyvolávania pôrodu, nepripravenosti tela, keď sa neporodí prirodzene bez vyvolávačiek, čo všetko sa môže stať a nastať ak neporodí do tých 2 týždňov po a pod. Fakt závidím všetkým babám, ktoré porodili načas alebo pár dní vopred (nehovorím teraz o týždňoch a komplikáciách pri predčasnom pôrode), ale ozaj by som to brala, kebyže to príde trošku pred termínom a ja to takto nesledujem a nebudím sa s myšlienkou, že či teda náhoodu už dnes to nepríde. Ale myslím, že tie čo to nezažili, tak si to nevedia predstaviť.

paktofonika dúfam, že stihnem, dnes som na youtube našla nejaké video ohľadom stláčania akupresúrnych bodov na nohách a rukách, ruky nezaberajú a muž mi odmieta postláčať tie nohy a ja sa k nim neviem riadne ohnúť .

Inak mala by som si dať nejakú rodičovskú zámku na internet, lebo robím presne to, čomu som sa 9 mesiacov vyhýbala, začínam googlit komplikácie, lekárske postupy a cisarák .

Online barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:27

Mutziputzi 

To si nemyslím. Mladýmu pánovi - když počal skuhrat nad nákladama - jsem naopak radila pořídit ty krámy z druhý ruky... no koukal na mě jak na vraha, usilujícího o život těch neviňátek... a mlel o záruce bezpečnosti nejnovějších modelů.

Pročež pořídil luxusní fungl novou x-kombinaci včetně sedaček a prakticky podle mě vyhodil ty (děsný) prachy voknem, páč pokud vůbec, zbaví se toho pak za zlomek ceny. Tak kdo chce kam... 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:43

DrowRanger az pojdes do porodnice tak uvidis ako sa na teba nachystaju. mna hospitalizovali tiez v utorok. od stredy do piatku kazde rano ukon na vyvolanie porodu - bez tabletky. furt nic. v sobotu mi dali pokoj a v noci na nedelu sa rozbehli slabe kontrakcie takze som sa vyhla tablete slubovanej na rano. v nedelu vecer aj tak sekcia ale uz mi to bolo jedno lebo som to chcela mat za sebou a nejak sa musel krpec dostat von

Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 12:08

Jsme na pár nocí na jižní Moravě, tři rodiny, my se synem rok a tři čtvrtě, druzí se synem dva a půl a novorozencem a třetí s roční dcerou, která ještě neleze. Ti s tou dcerou to s námi vydrželi necelé dva dny  Chtěli by prý druhé dítě co nevidět, ale mám pocit, že si to právě rozmysleli 

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 12:55

Pinot Noir haha jsme prave v Livignu, s bezdetnejma  kamaradama. Jeden uz tri dny prohlasuje, ze jak na nas tak kouka, ze by si to dite udelali hned, ze prece pohoda. Nejak mu muz neni schopen vysvetlit ze zase takova labuz to neni:D Druhy zas rika ze takhle by si to taky umel predstavit. Fakt jsem na ne dva zvedava:)

Autosedacku mame za 9 tisic, sleva diky barve asi ze 13. A stoji za kazdou korunu. Vzhledem k romu kolik casu v ni mala projezdi. Je do 13 kg a 84 cm. Mimino ma 8, 5 a 69 cm. Ted akorat vybiram sportak, uvazuju nad Bumbleride indie, ale cekam az bude na malvikovi sleva:D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 13:20

eless ja som tak nejak dúfala, že už v utorok mi pôrod vyvolajú, nevadí, beriem si tam čítačku a nejaké veci do práce, lebo ak tam budem mať reálne ešte pár dní ležať, tak ma tam porazí...

Online Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 14:33

Mutziputzi u tech sedacek hraje roli i povercivost... povazuji se za dosti racionalni osobu, ale zrovna u tech sedacek to funguje i na me, takze taky nemame nejakou takovou "jen aby se nereklo". 

A jinak mi teda neprijde, ze bych prosustrovala moc penez. Boty byly teda drahy, ale ja taky nenosim plastove. To mi zrovna neprijde jako blbost. Obleceni a ty kramy kolem byly za par korun z druhe ruky. Co mi ale prislo vtipne, tak to jsou ty ruzne obchody specializujici se na obetave biomatky.takovou koncentraci osklivych, drahych a takrka vedecky prodavanych veci aby jeden pohledal. No,taky jsem si tam v nejakem hormonalnim obluzeni nakoupila, ale priste bych si to klidne odpustila:)

Online žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 15:04

Gatita a co konkrétně? Já mám představu, že ty ultra biomatky nakupuju v sekáčích nebo mění hračky a hadry mezi sebou, vaří samy z prvosurovin nakoupených na trhu a jejich děti si hrají výhradne s klacíkem a kamením v lese :-)))

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 15:07

žluťásek nech byt, pokud je mrne oblozebe hrackama, stejne si vybere na hrani: klacek, kameny, vlhcene ubrousky apod. Dneska se naucila pit z camelbaku, neb jsem zapomela vzit nw vyslap piticko:D 

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 15:12

žluťásek Jééé, ty popisuješ moje kámošky z lesní školky (jednou jsem tam dorazila s kabelkou, jé, to se nasmály). Ale ony jsou hrozně fajn, chytré a k dětem, žádný ty pošahaný bio slepice. S těma jsme se neka. A s klacíky, listy a tak podobně jsme si s nimi hrály furt, teda hlavně my matky (a bylo to hrozně zábavné, tedy díky těm kecům, co jsme měly okolo a vůbec ne k věci), děti pobíhaly okolo.

Online Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 15:24

žluťásek zaujaly me treba rucne site pytliky na pocurane pliny a tak. Vlastne na tech vecech nebylo vubec nic spatneho, spis mi asi nesedla prodavacka, ktera byla desne dulezita, a uplne konsternovanemu chlapkovi, co tam doprovazel tehotnou manzelku, prodala par hadriku za desitku :)  Delala z tech plen silenou vedu. To mi asi vadilo, sortiment v tom byl mozna nevinne.

Edit: jo a kaluz, kaminky a klacik jsou oblibene hracky i u nas! Plastova auticka nejspotrebnejsiho kalibru ovsem taky;)

Online Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 15:34

Stará Stanová Kůže  o lesni skolce do budoucna uvazuju, libi se mi to, ale mam dojem, ze syn je spis takovy indoorovy kutil a bojim se, ze na to neni ten spravny typ. I tak to tam ale pujdu v pristim roce omrknout.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 15:40

Gatita My vlastně chodili do takové přípravky - kde s dětmi byly i maminky. Ty vyšší ročníky byly také docela sympatické, ale pozorováním jsem vyhodnotila, že to pro naše dacany není vhodné. Akční prostor těch dětí nebyl nijak ohrazen, terén nepřehledný (lesík s mnoha pahrbky a dolíky), ti naši by klidně sami odkráčeli až na autobus a učitelé by si toho vůbec nemuseli všimnout. Možná to vysvětluje i to, že v těch starších dětech byly skoro samé holčičky. Ale třeba to byla náhoda, nevím.

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 19:58

DrowRanger Promiň, ale jsi si jistá, že nejsi slon?  Přiznám se, že sem chodím každý den s napětím....

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 20:57

Garfie ja už si nie som istá ničím, len tým, že moje dieťa sa rozhodlo, že v bruchu je to naj a mieni tam dospieť . Ale akurát mi známy vravel, že jeho kamarátovi sa narodilo dieťa s mierami 57cm a 4350g, ak to počul ten môj, bude ho chcieť isto tromfnúť , a nie, entuším, akú má teraz váhu a asi to ani nechcem vedieť (ale ak váha dieťaťa závisí od stravy mamičky, tak z tej zmrzliny o jem každý deň už bude aj 5kg .)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 21:18

DrowRanger Já právě měla termín vypočítaný vždy špatně a oba kluci se narodili o tři týdny dřív...dle mých výpočtů na den přesně. Prostě jsem otěhotněla v době, kdy se to nepředpokládá. 

 O té velikosti novorozence nám vyprávěla právě jedna zdejší kolegyně na srazu. Prý v té porodnici stále drží rekord a myslím to bylo ještě o něco víc než píšeš ty . Ze stravy to nebude, to se nestresuj. Já s prvním přibrala 28 kg a dítko mělo 3kg. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 21:25

Renusatko už som sa zaprisahala, že pri ďalšom si budem poctivo značiť každý pokus o otehotnenie a doktorovi predložím kalendár s dňami . Ja mám navyše cca 16kg, hodne z toho je voda (ale neopíjam sa rožkom, takých 5kg bude tá zmrzlina ), ale paradoxne sa cítim celkom fajn, ešte aj hodne prejdem, ohnem sa, zaviažem si topánky, obujem ponožky, odšoférujem ak nie je vyhnutia...No som zvedavá, čo mi v utorok povedia, aspoň si teda ešte zbehnem skrz robotu na jednu konzultáciu, kam mal ísť miesto mňa muž .