Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 19:01

betsey Rozumiem, my jazdievame na také pobyty do mojho rodného mesta. Sú tam naši, moja ďalšia rodina a niektoré kamarátky, je to super mať okolo seba toľko dospelých, normálne mám pocit, že sa mi potom zlepší slovná zásoba :D 

Online letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 20:30

Mala som dve blizke kamaratky, spoznali sme sa az po vysokej, ale bolo to fajn, casto sme sa stretavali, cestovali kade tade a pod. Po par rokoch jedna otehotnela a odstahovala sa do ineho mesta. Casto sme tam za nou chodievali, z jej dcerky som sa velmi tesila a bola som na nu pysna, skoro ako na vlastnu :), tato kamaratka je single, kym som bola aj ja, chodievali sme spolu na dovolenky aj s jej dcerou. Druha kamaratka sa v medziodobi vydala, porodila syna. Pocas jej mateskej som ju chodila kazdy tyzden navstevovat. Nikdy mi nevadili rozhovory o detoch, tesila som sa z ich pokrokov. Z nas troch mam najmladsie dieta ja. Ta prva kamaratka ma pocas toho roka doma bola pozriet raz, zavolala mi mozno dvakrat, neozvala sa, ani ked som bola so syncekom v nemocnici. Ked som sa rozhodla, ze tuto situaciu idem riest, dozvedela som sa, ze ked som zacala chodit s mojim partnerom, tak ona si musela zariadit zivot inak! Prestala teda komunikovat aj s tou druhou kamaratkou. Az po rokoch som videla, aka je to sebecka osoba. 

Volne sa zoznamovat neviem a ked uz som nabrala odvahu sa pustit do reci s jednou mamickou na ihrisku, tak sa ukazalo, ze byvaju mimo mesta. Skoda, bola sympaticka. Sem-tam sa na ihrisku stretneme, porozpravame o detoch aj zivote, ale na kavu spolu nechodime.

Online Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 19:29

Tak ja nevim, mimino ma jit na prvni ockovani. Hexavakcina v 8,5 tydnech. Nectu radsi zadne diskuze, ale mne se zda tak malinka, ja z toho mam trochu nervy (malinka neni, ma 5 kg), ale stejne. Porad premejslim, jestli to nemam odlozit, ale to jsem si predtim rikala, ze do toho doktorum nebudu kecat.

Online Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 19:30

2x

Online Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 19:30

3x

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 19:36

Karja je to bezpecne a ockuji se dost nebezpecne nemoci , pokud je jinak zdrava chod, odklad nic neresi, akorat prijde podzim a s nim virozy. Starsi mi ockovali na TBC uz v porodnici, tak ja jsem otrla. 

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 19:37

Karja To je pochopitelné, že máš obavy. Jestli je celkově zdravá a zrovna neprodělává nějakou nemoc, hoď to za hlavu a věř doktorům, vyznají se v tom líp. :)

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 19:47

Karja ja ti rozumim. Pred prvnim ockovanim jsem mela nervy, dokonce jsem to i orvala, pritom prinos ockovani nezpochybňuju, jsem určitě pro. Ale kdyz ma clovek před sebou to mimino malicky, tak to najednou funguje vsechno jinak. Jinak diskuze necti, ja jsem je taky vynechala a pomohlo to. Syn mel  jako nedonosenec očkovací schema 3+1 namisto 2+1 a byl vždycky trochu protivnej, mel horsi noc a jednou zvýšenou teplotu, do druhyho dne byl uz ok. A to jsem mu nakonec jeste nechala pichnout pneumokoky.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 20:05

Karja ber to naopak - je malicka a tak ji potrebujes ochranit 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 20:23

Karja Neodkládej, pokud je zdravá. Pak by se ti tam ta očkování špatně skládala, jak se dostaneš do skluzu.

Offline Lamicka
Avatar
13348 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 20:41

Karja Taky bych neodkládala. Pak ti to může vyjít do zimních plískanic, bude načatá nějakou chorobou, budeš mít ještě větší pochybnosti. Taky jsem se bála, to je normální.  

Online Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 02:47

Jo, diky moc. Presne takhle to je, rozum rika naockovat jenze pak se clovek na toho prcka podiva a uz ma uplny obavy. Ty pneumokoky budu taky davat. Rotaviry ne, doktorka rikala, ze se bez toho muzeme obejit.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 07:52

Karja Obejít bez rotavirů se můžete. Ale my jsme tuhle nemoc jako rodina zažili, nakazili jsme se v jednom "lepším" hotelu na Šumavě - nikdy nevíš. Tehdy jsem byla šťastná, že jsme dítě nechali naočkovat a nemusíme se v bolestech a průjmech starat i o něj, to už by byl Armageddon.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 13:21

Karja to bude dobré. Pneumokoky sú u nás už povinné a po tom, ako som s prvým dieťaťom v jej 1,5 roku napichaná infúzkami a zasondovaná (ona) strávila 2 týždne na infekčnom s rotavírmi, tak druhého sme dali aj na to. Ale smrteľné to nie je, pokiaľ dieťa nedehydruje, to má doktorka pravdu.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 13:29

Karja Mám děti očkované jen základem a pneumokoky. Rotaviry chce zvážit, je jich docela dost a očkování je jen na některé, takže to vůbec nemusí pomoct.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 13:37

brrr Pneumokoky taky žádná vakcína nepokrývá všechny, ne?

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 13:50

brrr ak si to dobre pamätám (nemusím, je to už 10 rokov) tak rotavíry sú 4 kmene a vakcína ich pokrýva....či?

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 14:07

Pinot Noir vsechny zdaleka ne. Prevenar snad 13, synflorix ci jak se to jmenuje asi 10. A kmenu je hodne. Ale melo by to pokrývat ty nejrozšířenější.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 15:10

Přečetla jsem si nějakou diskuzi k rotavirům na modrém koníkovi. Dalo  by se to shrnout asi tak, že většina si do určité chvíle myslí, že to je zbytečné, drahé, že děti si tím musí projít, a tak podobně. Otočka o 180 stupňů  ovšem nastává v momentě, kdy tu rotavirovou infekci opravdu chytí. Ti, kdo to zažili, litují, že neočkovali a další děti rozhodně očkují.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 17:01

Pinot Noir Jo, pneumokoky to taky nepobere všechny, to je pravda.

slniecko Pokud se nepletu, všechny to nezabere. A ono ta průjmová onemocnění nezpůsobují jen rotaviry, ale i adenoviry, atd.

Nechtěla jsem tu vyvolat nějaký antiočkovací flame.