Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mrakoplas
Avatar
8837 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 07:02

To čo jako bolo za noc? Tisíc krát som sa sama zobudila, ďalší tisíc detí čo chceli uprostred noci vstávať, že sú vyspate a mladší už od šiestej definitívne hore. 

Offline Gatita
Avatar
7173 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 07:04

žluťásek to je. Ale me to neprekvapuje, asi hodne ctete, ne? U nas se cte se zajmem teprv v poslednich mesicich a mam dojem, ze to je hrozne znat. Protoze ja mluvim jako tatar, jen vydavam prikazy ci vrcim, takze ode me to mit nemuze

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 07:10
Reakce na Myrtila:

Potrefenáhusa Jos My jsme minule potkali u detske doktorky takoveho chlapecka, tipuju, ze mu bylo tak 7 mesicu, strasne rval a pri tom bylo videt, ze ma uz snad vsechny zuby! Akorat teda jeste ani nesedel, ani nelezl. Jinak teda fakt koukam na sedmimesicni stojici deti, okolo sebe mam spis druhy extrem, ze se postavi treba az v roce a pul - ale zaroven i rovnou jiste chodi a mluvi v rozvitych vetach. Nas maly vypada, ze mu to taky bude trvat spis dyl. 

​hele, ja u nasi male taky koukam a divim se co uz umi, starsi byla hypotonicka, cvicili jsme Vojtovku, vsechny motoricke pokroky byly o nekolik tydnu az mesicu opozdene oproti vrstevnikum. A ta druha je od zacatku uplna tryskomys

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 07:19

Mrakoplas dnes bola naozaj divná noc. Ja mám pocit, že som bola celú noc hore, alebo minimálne som sa tiež tisíckrát zobudila, muž spal tiež divno, alebo tiež skôr nespal ako spal a dieťa tiež. Alica má obvykle tvrdý spánok, ale túto noc sa tiež len metala a prehadzovala a nadránom dokonca začala fňukať a musela som ju hladkať, aby zaspala

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 07:23

a s dieťaťom som bola v zoo len dvakrát. Raz v Prahe keď ešte nechodila, tak to sme tam strávili takmer celý deň a malá bola spokojná v kočári a potom v Bojniciach keď už chodila. To som tam bola aj s mužom a muž mal nervy na dranc. Bo malú zaujímali zvieratá prvých 20 minút, a potom ďalšiu hodinu a pol si ukladala na lavičku šišky. A potom sme išli domov

Ale teraz sa určite chystáme, len radšej chcem ísť cez týždeň, nech sa vyhneme príliš veľa ľuďom.

Offline Gatita
Avatar
7173 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 07:37

Dnes jsme vstavali v 5.45.

Ja to tady asi nesmim cist

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 07:41

Holky vstaly dnes o pul 8:D

Offline Gatita
Avatar
7173 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 07:50

rasaNori hned si to jdu precist

Offline Myrtila
Avatar
3025 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 08:05

Pro ty nespici - dneska je uplnek, tak mozna proto?

Offline Mrakoplas
Avatar
8837 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 08:14

Myrtila hneď som ráno kvôli tomu pozerala do kalendára :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 08:15

slniecko 

tiež hlásim, že škovránkovia sú presvedčení, že ich systém je ten jediný správny a sú úplní majstri v pokusoch vyvolávať pocity viny, ak to niekto má proste inak.

Tohle je úplně přesné. Oni jsou správní, my lemry líné. Můj škovránek tohle nikdy nedělal (to by těžko byl můj!), ale ten pocit viny za dlouhé spaní v člověku krmí od dětství. Kdo dlouho líhá, ten ho... mívá, ještě teď po letech mámu slyším!  Ke svým dětem jsem v tomto směru samozřejmě velmi tolerantní. Ony ke mně byly v raném dětství tolerantní též. Ale ta starší se časem nějak porouchala a bývá vzhůru třeba v šest!

Online continuity
Avatar
33783 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 08:16

Myrtila uuplnek me taky napadl, chtěla jsem se podívat do kalendáře.  spím hůř už pár dní. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2021 08:41

rasaNori naši kluci taky, poslední noci tomu tak nebylo. Celkově jsme se dobře vyspali.

Offline Len
Avatar
2229 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 09:13

Mrakoplas Potvrzuju, u nás se spí poslední dobou děsně, ale dneska to bylo zase horší. V 1 se vzbudil se strašným pláčem a nešel dlouho utišit. Pak zas nemohl usnout, takže jsem spala cca od 4. Když jsem šla vyvětrat, svítil na mě pěknej úplněk.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 09:22


Koukám že zoo byl kolektivní program  A hlásím, že miminko vzalo nosítko na milost a půl návštevy zoo v něm prospala. Jen teda vůbec nevím, co jí oblíkat. Já žádné oblečení, které by se dalo zapnout přes ní nemám, dostali jsme softshell capáčky, ale ty jí padají. Měla body a legíny a přes to merino overal, dvoje fusekle a zdálo se mi pak, že má ty nožičky dost chladné. Co jí dávat? A dá se případnem někde sehnat pěkné nelesanovité nosící oblečení? Chci jí nosit hlavně na horách a tak, tak ideálně něco funkčního - jednu mikinu a nějakou neprimokavou lehkou bundu bych si představovala

P.S. Dudlík má stále a při kojení už doma neřve. Proto ječela včera v zoo jako bych ji vraždila

Offline Len
Avatar
2229 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 10:04

MPLee A jak jsi prosímtě dosáhla toho, že se nechá nosit? Moje speciální mimino to nenávidí. A já bych tak chtěla, jednak pro kontakt a jednak je to praktický. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 10:04

Prosím, co byste zvolili za očkování proti meningokoku pro dospívající dítě (12 let)? Volala jsem MUDr., ta říkala BEXERO proti B kmenům, máma hledala info na netu a tvrdí, že TRUMENBA vakcínu, že je pro starší (v letácích je pro starší i BEXERO). Proti A+C je asi jen NIMENRIX, nevím, zda očkovat vakcíny obě? Nezkoumal to někdo? Jestli nebude mít třeba aspoň Trumenba menší nežádoucí reakce?, Bexero je prý svinstvo.

ionicera Dívala jsem se i tady do historie a našla jsem, že jsi zřejmě odskákala blízké očkování proti encefalitidě a meningokoku únavovým syndromem. Je mi jasné, že to není jednoduše prokazatelné, ale nechci nic riskovat a dcera měla očkování proti encefalitidě před měsícem. Můžeš mi prosím napsat, jak dlouho jsi měla mezi očkováními Ty? Moc děkuji. (doktorka tvrdí, že měsíc stačí, v příbalových létacích píší, že stačí dokonce 14 dní)

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 10:17

MPLee moc hezke nositko i cepicka   Ja nemam nosici bundu, ale koupila jsem si od Angel wings nosici kapsu, je softshellova, podsita fleecem a jeste se da v zime vlozit dalsi fleecova vrstva, tak je mimino hezky v teple. Anebo jeste nejaky zavinovaci svetr je fajn, zahreje tebe i malou 

Offline dzizisketa
Avatar
7485 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 10:30

MPLee

Já jsem si nechala ušít softshellovou vsadku do softshellové bundy, co mám normálně. 

Offline žluťásek
Avatar
7646 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 10:51

MPLee softshellovou bundu s vsadkou na nošení dělalo i Alpine Pro, ta zaručeně nebude lesanská :) Ale ty softshellový bundy obecně nebývají úplně hnusný. Ségra měla od Angel Wings, ta byla pěkná i bez vsadky. Spíš zvaž, jestli chceš nosit jen mimino na břiše, nebo jestli bys pak využila i s rozepínáním vzadu na nošení na zádech. Ty bývají dražší, já to vůbec nevyužila, na zádech jsem nikdy nenosila.

Přijde mi, že ten tepelnej komfort pro oba je úplně jinde, když je dítě navrch přes mikinu nebo když je schovaný pod. Schovaný je mnohem příjemnější, i třeba když usne a je ti horko, můžeš sundat, rozepnout. Myslím, že se fakt vyplatí jednu bundu, mikinu pořídit. Pak se to v pohodě prodá dál.