databáze 141230 vůní od 9436 značek a 1800 parfumérů

Soir de Lune Sisley

Soir de Lune
značka: Sisley
parfumér: Ropion, Dominique
rok: 2006
určení: pro ženy
hlava: bergamot, koriandr, mandarinka, muškátový oříšek, pepř, citrón
srdce: kosatec, mimóza, broskev, konvalinka, jasmín, růže stolistá
základ: mech, pačuli, med, pižmo, santal
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Miru (29.1.2022 )

…z 27.3.2009:
tak tohle můžu!..
slaďounké pačuli s citronkem a růžemi, které přechází až do medova..?.
Vůně dýchá luxusem, ženskostí, sálá z kůže a přitom se drží decentně u své nositelky,
je křehká a silná zároveň..,
pořád mě nutí znova a znova nasávat a vstřebávat ji do sebe..!
Čili, abych se stručně vymáčkla - co si tak matně vybavuji, tak med v Soir de Lune je pouze takový, aby chypré vůně byla snesitelná, nositelná až toužitelná i pro ty, které chypré min nemusí…

Avatar
jerry (22.1.2022 )

S ohledem na složení jsem čekala těžký nářez - a ono to nakonec nebylo tak strašné. Zpočátku to sice byla taková "ponurá" vůně - přece jen kombinace pačuli, santalového kouře, těžkých kytek a sytého koření dokáže své. Postupně se ale "projasnila" a mírně pižmo-medově zesládla. Patrný je podtón mokrého trouchnivějícího dřeva a občasný závan nemocniční dezinfekce. Pro mě sice nenositelná, ale v každém případě hodně zajímavá vůně.

Avatar
Dalia (17.10.2018 )

Dotkl se tě měsíc
a nitky stříbra zapomněl ve vlasech tvých.
I mě se dotýká …
Stojíš tu se mnou
a na rtech máš tichý smích.
I já směju …

Svět zalil mléčný jas a noční chlad tiskne mě k tobě zas. A tebe ke mně, když tiše tu stojíme na kousku Země. Ten kousek náš je právě teď a kolem něj roste pevná zeď. Jen vůně jí proniknou, třpytivě stříbrné a medově sladké a křehké jak květina … kousek Země a na něm my a sen, co zrovna začíná.

Bolestně krásná, chladná i hřejivá vůně věčnosti.

Avatar
slniecko (19.3.2016 )

Hlavybôľ, vyslovene hnusné, stuchnuté pižmo...ble...

Avatar
wendulka (06.12.2015 )

Pokud byste někdo chtěl v současně produkovaném mainstreamu hledat opravdovou květinovou chypre, potom se rozhodně poohlédněte v parfumériích po této vůni. Začíná chladivou směsí natrpklých citrusů a koření, od nichž pozvolna přes šťavnatou mandarinku s pikantní suchou dřevitostí muškátového oříšku přejde k masité broskvi, pudrové mimóze a jemnému kosatci.

Po rozvonění se do kytice vmísí konečně i růže s tóny chypre. Nejprve je poměrně nesmělá, ale postupně nabere na síle a dostane voskově-medový nádech. Dojmově to ve mně vyvolává pocit, jako by někdo všechny zmiňované květiny pustil po proudu bublajícího potůčku, který je lemovaný mechovým porostem. Co dodat, Dominique Ropion prostě umí :) .