Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 17:46

Hmm mala ma 8 mesicu a naockovana jeste neni. Nejsem uplne presvedcena, mam strach jak ockovat tak neockovat. O bezpecnosti ockovani nejsem presvedcena uz vubec.

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 18:01

Moje babička říká, že se bojíme očkovat, protože jsme ty nemoce nezažili. Moje příbuzná chytila jako malá obrnu v době, kdy se ještě neočkovalo, a ta nemoc způsobila celoživotní zdrav.komplikace. To třeba pro mě byl hlavní argument pro očkování, i přes všechny obavy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 19:00

Lamicka 

Asi tak. Moji generaci ještě spousta očkování minula - a libůstky jako spalničky, příušnice, planý neštovice nebo zarděnky by si byl každej rád odpustil!

A na druhou stranu, když jsme měli už sami děti, nikdo se nás na souhlas s očkováním netázal, bralo se to šmahem - a neznám nikoho, komu by nějak ublížilo.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 19:06

barbucha Moje rec, nikomu to nikdy nic neudelalo, stejne jako neortopedicky boty, kolo bez helmy a jizda bez autosedacky

Offline letfenixa
Avatar
7807 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 19:56

Vzdy som bola zastancom ockovania. Ale ked islo o mojho maleho syna, nebola som dvakrat nadsena. Ale zaockovany je, "povinnymi" ockovaniami, nic navyse.

Offline mnum
Avatar
2138 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 20:41

Myslím že toto je cieľom antivax kampaní- zasiať semienko pochybností do rodičov. Dieťa síce zaočkovať dajú (vačšinou), ale majú z toho taký nejaký nedobrý pocit, očakávanie niečoho zlého čo sa stane... 

Inak my u dcéry máme okrem základu aj pneumokoky a tuberkulózu. Rotavírusy som vyhodnotila že nepotrebujeme, ale možno v situácii že budeme mať jedno dieťa školkové a k tomu kojenca, tomu kojencovi tu vakcínu dáme. 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 21:11
Reakce na brrr:

Pinot Noir Jo, pneumokoky to taky nepobere všechny, to je pravda.

slniecko Pokud se nepletu, všechny to nezabere. A ono ta průjmová onemocnění nezpůsobují jen rotaviry, ale i adenoviry, atd.

Nechtěla jsem tu vyvolat nějaký antiočkovací flame.

​Určite. Tak isto, ako každé nachladnutie nie je chrípka, tak každá hnačka nie je rotavírus. Ale na rotavírové kmene to myslím zaberá na všetky.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 10:20

Tak som za posledných pár dní skúšala všetko pre nástup prirodzeného pôrodu - dlhé prechádzky, sex, trochu vína, upratovanie (okrem okien, tie možno dám dnes ale len z nudy ), aplikáciu Murphyho zákonov (čiže program na každý večer, prípadne preberanie zásielok do práce), cez víkend u nás bola silná búrková aktivita (včera na kontrolnom CTG mi sestrička vraví, že majú akurát 4 či 5 pôrodov rozbehnutých , ehm) a nič, moje dieťa má asi v pláne vyliezť až s kompletným chrupom, batohom na chrbte a rovno pôjdeme do škôlky 

Rodine už radšej nedvíham telefóny, neviem prečo si myslia, že im asi chceme tajiť, keď porodím (včera mama nevedela, ako má bezpečne zistiť, či nááááhodou nerodím a tak mi volala, či aj u nás prší ) a všetci sa ma pýtajú, kedyže to už mám ten termín a prečo ešte nerodím (áno, viem, že to myslia dobre, ale ja už idem z kože vyskočiť kvôli tomu) a kamošky čo rodili ma zas ubezpečujú, že úplne chápu, ako sa cítim, že síce ich deti sa na svet vypýtali pred termínom, ale zato to moje bude vďaka tomu, že je po termíne určite flegmatik a dobručký... Keby mi niekto mesiac dozadu povedal, že ma takto rozhodí blbých pár dní prenášania, tak by som sa mu vysmiala do tváre.

Som zvedavá, čo so mnou urobia v nemocnici, v utorok idem na hospitalizáciu, ale tak nejak neviem, či to znamená, že v ten deň začnú vyvolávať pôrod alebo tam len ostanem ležať a čakať či nepríde pôrod prirodzene, ale pri mojom šťastí ani vyvolávačka nezaberie .

Offline Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 10:43

DrowRanger JA te chapu - ja 2x prenasela 14 dni

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 10:49

Candance fuh, to si momentálne neviem (a nechcem) ani predstaviť, je to týždeň a mňa ide poraziť, snažím sa hodiť do kľudu, ale proste...nejde to a nejde, okolie prístupom nepomáha, ani tie keci typu, že musím byť trpezlivá (ak mi to ešte niekto povie, trpezlivo mu ublížim...ehm). No proste...idem sa pekne izolovať od okolia, žiadne návštevy, telefonáty, internetová aktivita, nech sa ma nik nič nepýta, lebo moje reakcie sú neprimerane naštvané.

Inak fakt ma štve, že som si veci pre dieťa chystala priebežne, vedieť toto, aspoň by som mala čo robiť .

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 10:52

Mutziputzi 

Bez autosedaček jsem odvozila mraky harantů mnoho, mnoho kilometrů - jediný, co se kdy stalo, že se vzadu to klubko hadů servalo jak psi a mimina ječely, blily a kdovícoještě.

Výtečná průprava pro začínající řidičku, s kterou po období takovýho tréninku už nehne nic (jedině snad náhlé ledové ticho) 

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 10:53

DrowRanger Pokud nezabrala ani ta bouřka a  změna tlaku, tak prostě ještě dítě není připravené. Ty termíny se stejně vypočítávají jen podle předpokladu, že otěhotníš v polovině cyklu a ultrazvuk už je nikam výrazně neposune. Skutečnost může být úplně jiná. Já jsem teda čekání na termín nikdy nezažila, ale věřím, že se k němu člověk trochu upne a pak už se nedá myslet na nic jiného, jen kdy už to bude. Rodina a známí, se svými dotazy, to je občas děs. Asi bych ten telefon už taky nebrala .

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 10:53

DrowRanger Držím ti palce, bodaj by si to do utorka stihla. 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 10:55

DrowRanger a prečo ešte nerodíš ?

Keď vyvolávačka nezaberie, oni ho už z teba nejako dostanú, uvidíš.

Mamu chápem, asi má starosť a chce ťa aspoň počuť, a nechce ťa rozčuľovať ďalšími rečami o pôrode.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 10:55

barbucha Ja povazuji dnesni matky, co s nuzneho rozpoctu porizuji super autosedacky za x tisicu, boty co 2 mesice za 1000+, drahe ockovani a dalsi dalsi "nutnou" vybavu za velky obeti lobby a konzumu

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 10:57
Reakce na barbucha:

Bez autosedaček jsem odvozila mraky harantů mnoho, mnoho kilometrů - jediný, co se kdy stalo, že se vzadu to klubko hadů servalo jak psi a mimina ječely, blily a kdovícoještě.

​Vieš aké je to úžasné, keď sa ti doma melú, zručať, že sa ide na výlet a aspoň na hodinu ich pripútať na jedno miesto?

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:00

Mutziputzi 

No, zas ale když jim to zákon ukládá, tak co maj dělat? A z bot a hadrů ty haranti vyrostou klidně za půl sezóny...

Chudák náš mladý pán, musí to dokonce pořizovat všecko dvakrát 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:01
Reakce na slniecko:

​Vieš aké je to úžasné, keď sa ti doma melú, zručať, že sa ide na výlet a aspoň na hodinu ich pripútať na jedno miesto?

Offline Pinot Noir
Avatar
24267 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:02

DrowRanger Ehm, ehm, když tu byly stížnosti na blbé otázky v těhotenství, říkala jsem, že tyhle "už rodíš?" jsou zdaleka nejhorší 

Držím palce, vím, že to musí být na palici.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:04

barbucha zakon no, myslis ze ve Fabii nekoho zachrani autosedacka za 5+litru lip nez ta za 1500? Poridila znama zijici jinak z ruky do pusy