Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 11:05

dynda jj, donošené.  Domů jsme ji dostali po měsíci a to měla 2.000g.  Asi je to u nás dědičné. Já měla 1.800g. Tzv. hypotrofické dítě.

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 11:06

dynda nasa nemela jmeno a sla o 2 tydny driv;) a to verim na povery dost...

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 11:11

rasaNori 

Každý pravidlo má výjimky :-)

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 11:14

Catherinne 

No ale to jsi to pak pěkně dohnala a předpokládám, že dcera taky. 

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 11:23

dynda O tyhle povere jsem nikdy neslysela :) Nevis, jaky ma puvod? Je to zajimave, jak se tyhle veci lisi, tady ve Finsku se jmeno ditete oznamuje az pri krtinach (nebo v dnesni dobe pri oslave narozeni ditete, pokud rodice nechteji dat dite pokrtit), kdy jsou diteti zhruba dva mesice. To by se tu zadne dite nenarodilo :) Jedni kamaradi se definitivne rozhodli, jak pojmenuji syna, az vecer pred schuzkou s fararem. Jmena se obvykle davaji dve nebo tri, tak rodice musi vic premyslet :)

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 11:48

Friga 

Mě tím strašila kamarádka z Ameriky, protože jsme jméno až do konce tajili, tak jsem ji musela ujistit, že ale vybrané ho máme. Kde k tomu přišla, to netuším, ale myslím si, že tonoucí, v těchto případech přenášející, se stébla chytá. Vybráno jsem měla a nepřenášela.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 11:54

dynda meno máme, aj prezývku má, čiže všetko v cajku. Akurát jemu sa nechce, možno sa mu nepáči meno/prezývka? 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 16:05

DrowRanger neboj, dopadne to všetko dobre. Ale tiež s napätím otváram toto vlákno 

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 16:16

DrowRanger A jak se bude jmenovat?

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 16:19

DrowRanger V klidu, mému prvnímu se strašně nechtělo, přenášela jsem skoro 2 týdny a myslela jsem, že to skončí explozí a bude rovnou sirotek. Ale vše dopadlo dobře, navěky tam fakt nebude.

Moje děti si právě hrají na Včelku Máju a "jdou se vylíhnout" Tématické.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 16:34

Luna ja sa práveže cítim fajn, ako jasné, horšie sa mi spí, začínajú ma pobolievať bedrové kĺby, ale musím poklopať, že na to že prenášam je to ozaj celkom fajn, ALE už chcem mať kurňa to dieťa u seba a hlavne pôrod za sebou :D.

betsey dúfam, že áno :) A hlavne dúfam, že ma v tej nemocnici nenechajú ešte týždeň ležať úhorom, lebo takú zlú, zúrivú a unudenú tehotnú ešte nevideli .

Stará Stanová Kůže neviem, či sa mi tu che písať meno, lebo ak je tu náhodou niekto, kto ma pozná, podľa mena ma už identifikuje ihneď . Ale nemáme typické meno, starí rodičia z oboch strán protestujú, naopak mladšej generácii sa páči :)

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 16:38

DrowRanger Porod za sebou, to je jasný, to chápu. Představovala jsem si asi 100 různých verzí. Ale rodila jsem verzi 101. To opravdu ovlivnit nijak nejde.

Jméno si nenechte vymluvit, my máme pro obě děti taková ta hodně stará "prababičkovská" jména a taky jsem musela poslouchat, že je to hrůza.

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 16:44

DrowRanger Hahaha, my taky mame asi netypicke jmeno, moje mama ted rika miminu Kamilo a jeden znamej mi v patek rekl, ze je to hrozny jmeno. Lidi jsou sprosty.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 17:07

Friga 

Tak jsem se na to ještě ptala a trochu jsem to asi popletla. Celý příběh je tak, že u mé kamarádky v rodině, když si ženy už přejí porodit, volají na miminko jménem, aby už přišlo. Aby vědělo, že už je pro něj všechno připravené, že už nemusí na nic čekat. Ale někdo taky čeká, až se narodí, protože třeba nechtějí znát pohlaví.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 17:07

Karja mne toto povedala švagriná a niekoľko známych, sprosto im odpovedám, že ak si chcú pomenovať dieťa podľa seba, nech si enjaké spravia, že potom sa im ja vyjadrím k ich výberu mena . Najväčší problém majú odporcovia mena s tým, že ako mu breboha budeme hovoriť zdrobnelinou! No nijak, moje meno tiež nik nepotvoril a ako fajn, sestra má dlhé a na tú dobu netypické meno a samozrejme od narodenia jej ním nik nehovorí, až teraz jej priateľ a jeho rodina, u nás ma prezývku (skratku a nie moc peknú). Jediný problém bude, ak bude malý račkovať .

Luna meno už nemeníme, bolo to jediné meno, na ktorom sme sa s mužom spoločne zhodli (ak sa nám nejakým omylom narodí dievča, sme v keli, dievčenské sme sa nezhodli ani na jednom...). A inak tiež som chcela nejaké starosvetské meno, veľmi sa mi páčili mená typu Tadeáš, Svetozár a pod., ale to muž nevedel rozdýchať.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 17:09

DrowRanger Frederik!

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 17:10

rasaNori O těch bezdětnejch kamarádech....my takhle měli s prvním dítětem na návštěvě těhotný pár, naše vzorné mimino tehdy spalo snad 16 hodin v kuse , nedala se vzbudit ani na jídlo...vůbec jsme o ní nevěděli, těhotní si pochvalovali, jak je dítě pohodička a dá se to zvládnout levou zadní...a pak se jim narodil malý řvoun, fakt hrůza. Otec je kolega mého muže, chodil do práce s kruhy pod očima, pohyboval se jako náměsíčný, usínal u PC a můj muž se mu neprozřetelně pokusil udělit nějaké ty "otcovské rady do života..." načež novopečený otec se na něj podíval, oči se mu podlily krví a procedil mezi zuby "ty a to tvoje mimino....ty nevíš NIC o životě!!!" 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 17:12

Garfie 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 17:28

Stará Stanová Kůže nie, ale zvrhlo sa mi to páči! 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 17:34

Jdu nahodou kolem...hele kolikrat je mozna dobry se zamyslet nad tim, ze okoli tvrdi ze jmeno je hrozny...hrozi pak nestesti jako Theodor Christian Cadek..hned vim jak bych mu rikala uz ve skolce