Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 21:24

rasaNori hned jsem si je vygooglila, krásný...Ještě že nic takovýho nepotřebujeme  co se stalo s diplomkou? 

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 21:30

Mohučanka vlakno vo vas dnes vazne nas...o, nejak nemam silu to znova popisovat. Jj ja si teda koupila katican song, kremovy na leto, jsem zvedava jak hrom ;)

Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 22:01

rasaNori oscha

Online notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 23:32

Mohučanka Koupat dítě v kyblíku nás naučila porodní asistentka po příchodu z porodnice. Dá se dítě držet jednou rukou a tou druhou omývat. Je to snadné. Ale bez názorné ukázky bych na to sama taky nepřišla.

Karja Já naopak měla načteno, že kyblík je právě z fyziologického hlediska pro dítě mnohem přirozenější - simuluje pozici v břiše. Působí to dobře i na psychiku dítěte. Dá se koupáním v kyblíku i dítě zklidnit.

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 04:22

notna Ale vzdyt v tom brise je idealne hlavou dolu, kdyz uz je velke, v tom kybli se snad nemacha jak pradlo v neckach a je normalne. Ne, ja si z toho delam legraci, nic jsem nenacitala, ja jsem.takova stara skola a jak je mi neco prirozene proti srsti, tak se pres to nedokazu prenest, I kdyz to muze byt dobry;-).

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 07:26

Karja Já nemusím řešit malý prostor, tak jsem o kyblíku ani neuvažovala. Ale přiznávám, že jsem v tomto taky stará škola, na tyhle novinky koukám s nedůvěrou ;) Naštěstí byl syn vodník odjakživa, koupání ve vaničce, pak ve vaně a teď opět ve vaničce miluje.

Online Sweet Potato
Avatar
34816 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 08:46

Karja

Kyblík až taková novinka není. Prvně mi o něm vyprávěla kamarádka, co už má dítě téměř plnoleté. A ta je všechno jen né alternativní matka. Malý koupání nesnášel, tak to zkusila - vydrbala kyblík normální, dostatečně velký - a stal se zázrak - miminko bylo spokojené. pro úzkostné děti je to schrutí v malém prostoru v teplé vodě prý skvělé.

Já kyblík nepoužívala - dostali jsme krásnou vaničku s několika možnostmi položení posazení a děti v ní neprotestovaly.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 17:13

Sweet Potato O tom zklidnění úzkostných dětí v kyblíku jsem taky slyšela. Naštěstí jsme nic takového řešit nemuseli. I když ta naše příšera by taky občas potřebovala zklidnit, dneska se porvala s kocourem o kuželku  sice jich máme dohromady asi 8, ale oba si potřebovali hrát s tou žlutou.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 17:43

Mohučanka Něco na zklidnění by se mi taky hodilo, ale obávám se, že v roce a půl už kyblík nezabere  Mladej má teď takovou specialitu - když se vzteká, mlátí čelem do země nebo do nábytku  Vypadá to dost děsivě.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 21:19

Pinot Noir to dělal brácha taky! no a sice to dost trvalo, ale přeci jen z něj nakonec vyrostl soběstačný, plnohodnotný člen společnosti

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 21:56

Synecek chce ted nektere veci delat zcela sam. Takze kdyz jsme prechazeli krizovatku (tri prechody) a on jel na motorce, zacala jsem ho postrkovat, aby jel rychleji. Vsichni asi vime, jak dlouho tam ta zelena pro chodce je. A on se sprajcnul a chtel se vratit!! aby to teda jel uplne cele sam. Takze jsem skoncila mezi druhym a tretim prechodem s jecicim a brecicim ditetem, do toho starsi na odrazedle. Nakonec jsme ho musela odnest. A behem dvou minut z motorky spadl, odrena brada, prokousnuty ret.. Priznavam, ze me ty silnice a prechody mirne stresujou , clovek musi byt porad ve strehu.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 22:45

viktorka_od splavu Už jsem si našla různé diskuze, zdá se, že to není tak vzácné  A dělají to spíš kluci. Myslím, že tím, že začínají později mluvit, potřebují dát nepohodu nějak najevo. Holka by si normálně postěžovala 

Online notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 23:11

Karja Máchání hlavou dolů by to dítě zklidnilo definitivně :-) Mně to přijde logický. Na volný prostor si dítě musí zvyknout, to schoulení se mu přijde přirozený, dyť v tom bylo 9 měsíců. Na naše dítě fungovalo pevné zavinutí, nošení v šátku, kyblík, nošení v klubíčku. Až postupně po čase se začala drát ze všeho ven. Ale ty první měsíce mělo rádo stísněný prostor kolem sebe.

Osobně se mi ještě líbí, že v tom kyblíku je dítě potopené v teplé vodě až po krk. Já ležet ve vaně a mít holý hrudník, tak se mi to teda líbit nebude, páč mi bude zima. Ve vaně mi musí z vody koukat jen hlava :-) Ale tak je jasné, že každý to má jinak. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 23:14

notna Ale dnes učí v porodnicích koupání ve vaničce plné vody, kdy se dítě podpírá pod krkem a jinak je ponořené, včetně uší a hrudníku.

Online notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 23:16

Pinot Noir Naše dítě sice mluvilo hodně brzy, ale i tak nám pár měsíců před tím usnadnily dva znaky - 1.nechci, stačí a 2. ještě. Taková blbost a jaká to byla úleva od toho hučení, kterýmu jsme nerozumněli.

Online notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 23:37

Pinot Noir Aha, tak to já znám jen koupání v málo vodě. Nás učili jen umývat pod tekoucí vodou. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 07:43

notna No, docela nám s tímhle způsobem koupání narostla spotřeba vody 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 10:19

notna To že začátek komunikace všechno zklidní je jasný. U nás to taky pomohlo, ale dcera se rozmluvila strašně rychle a brzy, že jsem o znakování ani nestihla uvažovat.

A tak mě zarazilo: na "nechci" je třeba speciální znak? Nestačí třeba zakroutit hlavou?

Offline tina
Avatar
5865 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 11:24

Pinot Noir Hele to dělá náš mrňous taky, ale on většinou tou hlavou jde do mě, takže mám nohy samou modřinu. Taky jsem se dočetla, že v roce a půl je to celkem běžné.

Online Sweet Potato
Avatar
34816 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 11:29

Pinot Noir DSD mluvila v roce a půl ve větách, ale když ji to popadlo (a že ji to popadalo často, dlouho a intenzivně) nebylo to o nic lepší.