Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 15:32

Candance Tak ja syna jeste nepoustim, ale 5 mu bude za par mesicu, nektere deti z jeho skolkove tridy samy chodi. Ale tem uz tak tahne na 7 let.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 15:40
Reakce na Candance:

 mozna by se klidne zustaly hrat a do skoly by nedosly.

tak z domu samotny urcite ne, to by takhle presne dopadlo:-) ale posledni kousek cesty - ja na vlak dite k brance, to jo

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 15:43
Reakce na Candance:

slniecko krizovatka

​nie!

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 15:52

Jak moc jste vyuzivaly a vyuzivate hlidani babicek? Jak moc byste je vyuzily pokud by to slo,teoreticky, neomezene?

O co jde. Vyuzivam hlidani pomerne casto(hlavne v zime), kdyz potrebuji starsi robe nekam presunout(krouzky,mejdanek...). Snazim se mlade udat pokud jedeme na nakup, kdyz jdu k lekari(v posledni dobe az nechutne casto) a ted nekolik pondelku na dopoledne, kdyz chodim na melouch.

A ted bych chtela zacit chodit plavat, uz musim se sebou neco delat, jsem eklhaft. Jenze jsou to dalsi min. 2 hodky na ktere musim zver nekam predat. Uz je to moc? Nebo jeste v toleranci?

Nechci tim nastvat ci provokovat ty,ktere tyto moznosti nemaji. Proste svadim vnitrni boj a chci se zeptat na nazor zvenku.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 16:02

tzaziki To prece zalezi, jak moc je ochotna hlidaci strana. Pokud je, tak urcite vyuzivat 

 Ja mozna letos poprve po 5 letech pujdu s manzelem na koncert, ale radsi ani nedycham, at se to nezvrtne.

Online Candance
Avatar
5344 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 16:05

tzaziki Zalezi na te druhe strane, pokud bych videla jen malinke vahani nebo naznak nespokojenosti, dal bych nevyuzivala. Nebo vyuzivala jen jako doposud - tj.bud na nakupy a k lekari, nebo na plavani ale ne oboje. Ja osobne bych se citila zle. Manzel nemuze pohlidat na stridacku?

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 16:05

tzaziki To hlavně přeci záleží na tom, jak jsou babičky ochotné hlídat  Když jim to nevadí a jsou s vnoučaty rády, tak v tom problém nebude ani když se přidá plavání.

Udat děti někam, když potřebujeme nakoupit, to by byl sen

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 16:21

Babicky jsou ochotne, obe by hlidaly o 106. Pokud maji program ci neco domluveneho,vzdy couvneme at maji svuj prostor. Plany kvuli nam menit rozhodne nemusi a ani to nedelaji. Jen uz mi to pripada nejak moc, ale uz neco potrebuji fakt delat. Opravdu se to ve me pere. 

Offline DruI
Avatar
3247 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 16:22

tzaziki Pokud tím netrpí ani babičky ani dítě, tak se toho nebojte. Alespoň bude mít dítě s babičkama blízký vztah a to je k nezaplacení :)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 16:25

tzaziki já bych ten nákup vyměnila za plavání, pokud by byl na druhé straně pocit, že už je toho moc. Jako hlídání. Jinak u nás jedna babička hlídá pravidelně 2 půldny v týdnu (tedy když má čas :-) ) a zdá se, že i ráda, ale výhradně kvůli mojí práci nebo když jdu k lékaři. Kvůli sportu hlídat nechce, to už se ani neptám. Nejde ale o plavání, takže docela často beru dceru s sebou, pokud jsem domluvená s některými kamarády ochotnými dělat chvilku na sportovišti chůvu nebo se musíme vystřídat s mužem.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 16:28

tzaziki mám mamu, ktorá je ideálna babička. Je ochotná strážiť, koľko potrebujeme a (skoro) kedykoľvek. Posledných pár rokov dokonca býva blízko nás, takže koľkokrát mi decká zavolajú, že sú tam a nejdú domov:))) Ale musím strážiť, aby sa nevyčerpala, už to poznám podľa hlasu. Ona totiž nepovie nie, ani keď je vyčerpaná, predsa len má cez 70 a vnúčence sú aj od brata. Ale zas keď som sa snažila dávať ich čo najmenej, lebo mala nejaké zdravotné ťažkosti, bolo jej to hrozne ľúto. Takže asi najlepšie sa skúsiť riadiť ciťákom - koľko zvládne babička a či deťom príliš nechýbaš.

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 16:54

tzaziki Rozumím ti, moje máma taky vždycky ochotně pohlídala, ale někdy už jsem já sama měla pocit, že je to přes míru a to jsem toho nikdy nezneužívala (žádné kávičky, zábava a tak, vždycky když jsem měla nějaké povinnosti)...musíš to nějak vycítit, nebo se prostě zkusit domluvit, poprosit s tím, že si uvědomuješ, že už je to moc. Záleží taky, jestli chodí ona k vám, nebo jí dítě vozíš a tak. Pak je taky dobré třeba rovnou obstarat nákup i pro babičku, když jedeš nakoupit a podobně, prostě se jí nějak revanšovat. Nebo si prostě sehnat někoho na hlídání, když je to takové pohlídání "na plavání" 1x týdně možná by se v okolí našla i nějaká ochotná spřátelené studentka (neteř, sestřenice...), která si moc neřekne. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 19:18

tzaziki já bych využívala, ale jako dítě, které bylo u babičky často (víkendy, prázdniny nemoci), musím říct, že jsem vždy měla mnohem lepší vztah k babičce a dědečkovi než k rodičům. Naši byli buď v práci nebo po svých akcích a babička se mi věnovala. Možná to tak nemají všichni, ale my s bráchou oba. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 19:36
Reakce na Renusatko:

tzaziki já bych využívala, ale jako dítě, které bylo u babičky často (víkendy, prázdniny nemoci), musím říct, že jsem vždy měla mnohem lepší vztah k babičce a dědečkovi než k rodičům. Naši byli buď v práci nebo po svých akcích a babička se mi věnovala. Možná to tak nemají všichni, ale my s bráchou oba. 

​já mám dojem že dřív to takhle bývalo běžné, mladí lidé (rodiče) především pracovali, staří (babičky a dědové) co už neměli tolik sil, hlídali vnoučata a dělali takové ty drobné práce. určitě je to v pořádku i teď, když to tak rodině vyhovuje

tzaziki pokud to prarodiče zvládají a jsou rádi, tak bych to využila, není za co se stydět.

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 19:52

tzaziki Řídila bych se citem. Pokud babičky hlídají rády a těší je to, a současně ty teď potřebuješ ještě více času pro sebe, tak bych se nezdráhala. Je to o domluvě a o pocitu ze situace. Myslím, že babičky by se nenabízely, nebo by naznačily, že už je to přes čáru. Horší je to s dětma, aby se jim po tobě moc nestýskalo (a naopak). Já to měla trochu podobně, jeden čas bylo mládě hlídané až moc, ale bylo to jen přechodné období a když si to všechno nějak sedlo, tak se hlídání omezilo. A mimochodem, jednou jsem využila i externích hlídacích služeb (známá studentka) a když se to babičky domákly,byl oheň na střeše (cítily se ochuzené, že přišly o své dvě hodinky s mládětem). Teď pracuji na plný úvazek a je to sekec mazec, toho času s dítětem je fakt strašně málo. Takže teď hlídání prakticky nevyužívám, abychom vůbec něco stihli spolu. A babičky se hlásí a já odolávám :-)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 20:22

viktorka_od splavu No to byla opravdu babička, takže v době, kdy nás hlídala nebyla ještě ani v důchodu. Pracovala doma a nás tam měla celé prázdniny. U toho zvládala domácnost, statek, zahradu i nás (kolikrát i 15 vnoučat). Takže víc času než rodiče rozhodně neměla. Určitě v tom hraje roli i to, že nás tam měla moc ráda, kdežto doma se nás rádi zbavili . Moje mamka moc mateřský typ není a myslím, že jsme jí doma nijak nechyběli, takže je to určitě i tím. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 20:39

Renusatko no tak to je asi trochu jiný, pravda, každopádně dobře že jste si babičku takhle užili, kdyby vás tam vaši nedali tak vlastně té lásky stejně víc nedostanete... a o hodně byste přišli:-/ mě jako úplně malou hlídala prababička, pak babička, ta už sice pak byla v důchodu, ale víceméně si dělala na baráku a zahradě a já jsem si tam vystačila. u nás nebyly mateřský typy ty babičky:-)

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 06:42

Když už jsme u těch babiček, poprosila bych o radu. Tchýně, jakožto budoucí babička si namyslela, že by ráda mrněti, až se narodí, koupila naušnice. Jenže my se s manželem dohodli, že ji nebudeme propichovat jako miminku uši a necháme to na ní, až bude velká a bude je chtít. Tchýně z toho byla celkem zklamaná, tak teď přemýšlím, co jiného jí navrhnout, jako nějaký hezký, hodnotný, ne úplně zbytečný, ale zase ne všední dárek od babičky k narození... Máte nějaké tipy?   

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 07:34

Gatita a nepotesilo by babicky i dite treba vyzvedavani ze skolky po obede, a vraceni v dobe kdy jde normalne ze skolky? to by mohli byt sokojeni vsichni, ani ty bys o nic neprisla:-)

jeste k tomu samostatnemu petiletemu jsem si vzpomnela, pokud to bylo o LorelaiH, ona ma ty deti myslim 4. tam budou deti daleko samostatnejsi nez v nasich beznych mini rodinach

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 07:56

Gatita Haha, nase babky kdyby zjistily, ze jsem vyuzila externi sluzbu, jeste by mi vynadaly, ze jsem lina a neschopna a ze utracim. A nehlidaji samozrejme.