Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 11:06

nonemy proč nevěříš doktorce?

Bexsero pokrývá víc kmenů a je schváleno i pro kojence. 

Nevím teda, jak se pozná, že vakcína je svinstvo.

V jakém pořadí to očkovat ti spíš řeknou lékařky, já se řídila tím, že v době očkování byly ve Francii lokální epidemie toho, co je v Nimenrix, tak jsem dala první tu. 

Online Mrakoplas
Avatar
8847 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 11:31

Ja mám doma (teda dúfam) už nepotrebnú nosiacu kapsu MAM, keby dakto chcel, kľudne darujem. Nie je nová, ale zas nebola ani veľmi používaná. Vyzerá to síce podľa mňa na tele zvláštne ale funkčná je super.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 11:46

continuity děkuju
No, úplně nevěřím, nemáme s ní vždy nejlepší zkušenosti, ale to je na delší povídání :) Ale bez ohledu na to, raději ověřuji a hledám informace. Toto je důležité, a když je více možností, tak je nutná volba a to už nechci střílet od boku :) Ale dočetla jsem se, že je ta druhá vakcína schválena kratší dobu (od roku 2014), tak asi to Bexsero zvolím. Že je svinstvo jsem myslela jen, že jsou po ní údajně časté silné reakce, jako horečky.

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 12:00

nonemy ano po Bexseru jsou horečky, ale tak jeden dva dny. Navíc je u něj ten lege artis postup, že se poda těsně před očkováním myslím paralen a je to pak lepší. Spíš je s tím potřeba počítat a neplánovat další 2-3 dny nějaký zátěžový program, ale to asi delas.  

Všichni pediatři, co jsem slyšela, očkují Bexserem. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2021 12:04

nonemy pro uklidnění, dvouletý syn neměl po obou dávkách bexera nic kromě bolestí ruky. Dopředu jsem paralen nedávala. Ne vždycky musí být tři dny horečky.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 12:19

continuity Evaeva děkuji

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2021 13:11

U nás byla taky výživná noc, kromě milionu kojení si junior ve tři ráno uspořádal soukromý mejdan, kterého jsme se coby spolunocležníci nedobrovolně zúčastnili. Nešel uspat, tak jsem se s ním nakonec potupně odplížila z ložnice, v pět jsem ho uhoupala v kočárku ke spánku, aby byl v šest opět vzhůru plný elánu do dalšího dne.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 13:49

nonemy Je to už dávno, ale určitě víc, než měsíc. Myslím, že to bylo leden, březen a leden příští rok.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 13:58

ionicera hm, tak to už jsou solidní rozestupy. Asi do toho půjdu, i když to je teprve měsíc a budu doufat, že to zvládne v pohodě. Děkuji za odpověď.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 14:46

Jimik tyhle noční dejchanky jsou strasny, ale naše dite je u toho vzdycky úplně neodolatelny, ona se strašně raduje, ze nás vidí, směje se a vejská, i když má člověk chuť ji zakousnout, tak proste nemůže

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2021 15:20

Potrefenáhusa to přesně odpovídá, jenom to ráno potom. Dopoledne jsem se tupě použila s kočárkem po okolí.

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 15:46

Dnes ráno jsem zažila chvilky hrůzy, když mi volala paní učitelka, že prvňáček nedorazil ráno do školy. Myslím mám rekord v jízdě na koloběžce, slzela jsem u toho...byl přede dveřmi bytu, ráno se "zapomněl" a když přišel před školu, už tam nikdo nebyl, tak šel zase domů.

Zvažuju nákup telefonu, máte nějaký tip?

Offline Anema
Avatar
835 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 17:04

žluťásek potvrzuju, ten zookoutek na Hájích je pro malé děti úplně boží, taky tam moc rády chodíme. Jmenuje se to Zoopark Milíčov a aktuální info mají na FB, Evaeva Karja. Jo a ti velcí ptáci jsou myslím nanduové (či jak se to skloňuje )

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2021 17:54

Anema díky. My to sice máme daleko, ale jednou na to dojde.

Online Mrakoplas
Avatar
8847 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 17:56

tv uf úplne som sa zapotila len pri čítaní :( A to bola škola zamknutá a nedá sa zazvonit? Telefón bohužiaľ neporadim, škoda, že nie ste bližšie, mne sa tu pár starých váľa, ktoré sa nikomu nechce predávať.

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 17:57

tv

Prvnakovi bych dala nějaký starší přístroj, počítej s tím, že to nekde hodí o zem. Já to začla vic řešit až ve chvíli, kdy už požívaly více aplikací. Jinak dobré služby má go mobil, za 50 Kč máš nejmenší pausál a to by mu mohlo stačit. 

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 18:01

Anema kdyz jsem tam byla naposled, tak tam meli dost kleci prazdnych. Ale uz je to dost dliuho a nejvetsi uspech melo stejne miniprase a veverka

Naproti jsou staje jizdniho oddilu mestske policie, tak je videt kone v ohradach. A krome lesa je taky docela hezke hriste na kraji toho prilehleho sidliste.

Offline žluťásek
Avatar
7650 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 18:07

Kokoska pořád to tam vylepšují a doplňují, zvířat je tam teď hodně. Je tam i ohrada pro kozy a ovce, kam za nimi můžou děti vlézt. A automaty na granulky, myslím na 10 Kč.

To hřiště naproti, na kraji sídliště, teď celé revitalizovali, je hezké, čisté, pískoviště s plachtou proti zvěři. 

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 18:11

žluťásek jo, automat tam je uz davno. My tam chodili jeste kdyz to bylo za petikacku, je fakt, ze se to rozrusta. Jen naposled nekdy napodzim v tech dolnich klecich pobliz zelvaria nebyl nikdo. 

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 18:17

Mrakoplas Škola má dva vchody, chodí spodním, pokud přijde dítě pozdě, musí horním a zazvonit. My už jsme tak kdysi šli, tím horním, ale už je to třeba půl roku a podle mě v panice nepřemýšlel. Dnes jsme si to ukázali, kdyby něco. Ale teda, nervy to byly, našla jsem ho u bytu, on brečel, já jsem brečela..