Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 09:28

Sairon ako pise Karja . skus pinterest. ja sama fb ani nemam takze som casto googlila. nejaku inspiraciu som nabrala aj v ikea pripadne ikea hackers. ono je ozaj takmer vsetko rovnake (dizajnove a neprakticke) ale trebars sa mi oplatilo hladat aj v kategorii pre starsie deti. keby si sa chcela poradit s ostatnymi tak skus vlakno design a architektura.

ked som synovi zariadovala detsku izbu tak to bol celkom masaker lebo je to strasne malicky sliz (2,20m siroka a necele 4 m dlha) a zaroven som vyberala kusy nabytku ktore mu vydrzia do puberty/dospelosti. takze som sa vyhybala vyslovene detskym dizajnovym malickym posteliam a skriniam. zutulnit sa to da aj doplnkami, malbou/tapetou ci nalepkami na stenu alebo nabytok. vacsina nabytku v synovej izbe je svetle drevo (konkretny ikea odtien je svetlo moreny dub) pretoze biely nabytok mi do tej izby jednoducho nepasuje a uplne staci ze ma malicky biely stolik a stolicku kde "tvori" tj vsetko zaprasi ze to nejde nicim dole. ak pojde o rok do skoly tak dostane novy pisaci stolik so stolickou a stary pojde rovno na smetisko (alebo znamej pre husy s vajickami ) autickovy koberec mame este po mojom bratovi mensi kusovy pod postelou s tym ze sa da vytiahnut ale syn on vobec nejavi zaujem ani ako podlozku na hranie na zemi.

v skratke: izbu zariadis aj z ikea

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 09:43

Jak se synovi kvůli culíku (s podholem) vysmívala i vlastní babička už jsem tu psala. Pani 55 let, takže žádná pamětnice. Proč máš ten culik, at ti ho máma ustrihne, ve školce se ti budou smát a další perly. 

Že se mu ve školce (pokud vím) nikdo nesmeje asi nemusim dodávat. Učitelky mu po odpoledních pletou vikingský copánky a dítě je nadšený. 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 09:46

Tak jsem si vcera vyzvedla kosik s podstavcem na mimino. A je to tak nestabilní, že je to oboum dětem životu nebezpečné. Tak jedu druhé kolo výběru. Když se budu hodně snažit, nacpu do obýváku Postýlku bugaboo stardust nebo Maxi cosi iris  Nemáte některou vyskoušenou? Bude to stabilní, aby to malá nepřevrhla? Od toho, že je to celé síťované si slibuju, že na mimino uvidí a snad se na to nebude tolik věšet, ale zaručit se to nedá.  Cena obou je teda hrozná, ale budu zase lovit na bazarech...

Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 09:48

MPLee a Nuna Sena by se ti nevesla? Tu mam, i s matraci navic

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 09:53

MPLee ty cestovní postýlky nejsou menší než klasická postýlka. Osobně bych radši klasickou, kde se dá dát matrace do výšky, ty se nebudeš muset ohýbat pro mimino několikrát denně a malá bude mít mimino ve výšce očí. Hračku miminu prostředí skrz šprucle a nebude to házet horem.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 09:55

MaeGandal tyhle obě jsou menší než klasickáa a mají 2 pozice matrace

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 10:16

711990 tyjo, možná i vešla. Tu jsem zavrhla kvůli ceně dřív, než jsem hledala rozměry   píšu sz

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. srpna 2022 10:28

MPLee hele a potřebuješ ten podstavec? Že by si ten košík dala na zem? Malá by na mimino viděla dobře a zároveň by mělo svůj prostor. Já jsem s tímhle vůbec neměla problém, mimino bylo normálně dostupné pro staršího sourozence , kluci jsou taky dva roky od sebe. Postýlka zabere docela dost místa. Ještě mně napadá na ty první týdny půjčit tu nemocniční postýlku, ta mi přišla stabilní dost.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 10:33

Evaeva potřebuju, aby mimino bylo chráněný. Ona je trošku cvok  Tuhle malou cestovní pak případně využijeme i na dovolené, k našim, ta bugaboo se třeba složí na placku za gauč a dá se vytáhnout později jen v případě potřeby jako nouzová ohrádka... Nakonec je to asi nejlepší řešení. Obě jsou ale menší, než klasická postýlka, ta bugaboo by se rozměrově hodila nejvíc. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. srpna 2022 10:37

MPLee já se přiznám, že mně dopředu vůbec nenapadlo, že bych to měla nějak řešit. To nemyslím nijak špatně, jen moje zkušenost.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 10:42

Evaeva no ona dcera je fakt hodně divoká, takže to chci mít pořešené  Jsem ten typ, že mě to uklidňuje. No a miminu jsem koupila zatím jen merino overal, tak dostane postýlku...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. srpna 2022 10:51

MPLee já to všechno viděla v růžových barvách. On teda šestinedělí prakticky prospal, těch chvil, kdy byl vzhůru, bylo pomálu.

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 11:02

MPLee já te úplně chápu, taky bych se snažila mojí dceru od mimina izolovat, když bych potřebovala třeba něco dělat. Ona by ho buď samou láskou umačkala a nebo by na něj skočila, přeběhla přes nej nebo něco podobného v okamžiku její aktivity.

Online Karja
Avatar
35981 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 11:09

MPLee Dobře děláš, že si to pořizuješ:-). I nakrasne hodne dítě může mít období cvoka a miminku něco nevědomky provést. Já jsem tady psala, jak jsem ségru neviděla asi třičtvrtě roku samotnou, ale neustále s miminem na ruce,aby ten malej lotr něco neprovedl;-)

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 11:50

Zuzuli jako ani nemusim nic dělt, stačí se otočit pro plenu nebo odnášet nádobí ze stolu a ona mezitím skočí z gauče na psa ležícího v pelechu, včera než jsem si zula boty vylezla z gauče do té kolébky a celé to i se sebou vysypala na zem a prokousla si ret  Prostě jsem přehodnotila situaci a postýlku chci, jen bych potřebovala, aby byla fakt stabilní a nechci koupit dalšího zajíce v pytli

No a kdyby někdo chtěl Shnugle dreami, mám tu jednu navíc

Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 11:59

MPLee ja tu Nuna vybrala proto, aby byla stabilni, ma kovovy ty nohy. Protoze kdyz v ni spal Tonda, tak mel tendenci dost splhat na veci:D 

Offline Tabea
Avatar
4716 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 13:52

MPLee já měla tu chicco next 2 me. V noci vedle moji postele se staženou stěnou, přes den jsem si s ní přejela do obýváku a stěnu zavřela. Jak bylo mimino ve výšce oči, tak byl syn spokojen a nelezl na postýlku. Na klasickou sprušlovou lezl, případně tahal mimino za ruku mezi šprušlema k sobě. 

Offline Tabea
Avatar
4716 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 13:55

Karja MPLee Jo, samotný spolu jsem je taky nenechávala. Syn je ta studnice nápadů... 

Buď musel se mnou jít syn, nebo mimino. 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 14:05
Reakce na Černá kočka:

A realita taková, že jsem viděla asi půlroční naducané miminko bez vlasů v nějakém overalu.

​Na to mam uz vychytany trik:

" To je ale krásne bábo, ako sa volá?"

Online viktorka_od splavu
Avatar
46120 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 14:20

slniecko a maminka: René

ne mas pravdu to je jedina slusna otazka myslim