Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 13:10

notna 

Teda že se tak blbě ptám - jaký znakování proboha? To se mám teď učit znakovat, abych se jednou domluvila s vlastníma (slyšícíma, českejma) vnoučatama?! 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 14:03

barbucha Já na to teda nejsem ani náhodou odborník, ale moje kamarádka to taky používá. Má znak pro mlíko, například. Jakože řekne Chceš mlíko? a přitom udělá ten znak. Podle všeho by to mělo fungovat i tak, že dítě, místo aby ječelo, dělá ten znak a člověk ví, co chce. Tohle je teda jediný vzorek, který mám k dispozici a nepřišlo mi, že by díky tomu měli lepší "domluvu", ale předřečnicím to zjevně fungovalo, a určitě odpoví i fundovaně. 

Povinné to neni 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 14:15

Mohučanka 

To se mi ulevilo 

No nevim - mně připadá, že tohle zjednodušování je na úkor rozvoje jazyka... dítko "místo aby ječelo", má se snažit vyjádřit slovně podle mě, byť neuměle... ale já jsem stará struktůra, to bude asi tím 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 14:27

barbucha odhaduji, ze u jedincu, kterym srozumitelne mluveni trva dyl a poji se s nizkou frustracni toleranci, je znakovani spasa. U deti, ktere mluvi brzy, pripadne spokojene zvatlaji svou mongolstinou a pro vse potrebne si radeji dojdou, je to ztrata casu a energie. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 14:37
Reakce na barbucha:

notna 

Teda že se tak blbě ptám - jaký znakování proboha? To se mám teď učit znakovat, abych se jednou domluvila s vlastníma (slyšícíma, českejma) vnoučatama?! 

​No jasně! A taky se musíš naučit šátkovat, látkovat, vaničkovat a klubíčkovat, jinak jsi vyřízená!

(Přiznání: nejvíc stará struktúra jsem já.)

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 14:46

barbucha ale niéééé....naopak, ja vidím prínos v tom, že pri tom "učení" sa sú nútení s dieťaťom komunikovať viac...takže naozaj to prispieva k rozvoju reči (a možno aj to znakovanie samotné). Ale fakt v prípadoch, keĎ to ide pomalšie, alebo dieťa je temperamntnejšie, tak je pár znakov užitočnejšie, ako štichy na čele, keď si dieťa v zúrivosti rachne hlavu o nejaký roh. Ja som sa to snažila zo zvedavosti praktikovať s mladším, veľmi sa mu to páčilo, hlavne tie leporelká k tomu, objedol úplne všetky .

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 14:54

olivieraa ja som si tiež myslela, že je to normálne, ono to ani nie je dáka strašná bolesť, proste také nepríjemné pnutie. Neviem, toto je prvé, takže netuším čo je/nie je normálne ale zas zybtočne riskovať nechcem. Tak teda podľa pokynov znížim/obmedzím a uvidím, či bude dáky rozdiel.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 14:55

Inak len taká otázka do pléna: ako spoznám čo je tvrdnutie brucha? Či keď to príde, tak to spoznám? 

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 15:18

DrowRanger Noo, popsala bych to asi jako by se mi stahly svaly na brise, takovy neprijemny tlak. To poznas.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 16:50

ziginka tak to som hádam ešte nemala, alebo som už tak nevnímavá, že to považujem za niečo iné 

Offline continuity
Avatar
33620 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 17:04

DrowRanger k chodeniu a predcasnemu porodu. ja ta teda nepoznam, ani tvoj zdravotny stav, ale niektori gynekologovia su dost uzkostni (horsi jak tie zenske fakt). pozri sa na www.porodnice.cz do poradne MUDr. Kouckeho, ten je dost nad vecou.

ked ta bolia svaly v tehotenstve, je to uplne normalne - ved sa natahuju! mna boleli uplne ukrutne upony pod hrudnou kostou a to som ani nemusela chodit. tvrdnutie brucha si vsimnes alebo aj nie, ale zas Koucky hovoril, ze ho ma uplne kazda zena. akurat su niektore citlivejsie a vnimaju to viac. su to stahy maternice a je to uplne normalna priprava na porod - nie ze by si mala hned teraz zacat rodit, ale telo si trenuje tie svaly, aby to potom zvladlo.(inak nastavaju tiez pri orgazme, menstruaci a podobne). ak sa nieco nezmenilo, tak jedina predikcia predcasneho porodu je zkracovanie krcka maternice, co prakticky gynekologovia bezne nemeraju (jednak preto, ze nemaju ultrazvuk a treba to trochu aj vediet). ono to bezne prebieha tak, ze posledne tri mesiace ta budu strasit predcasnym porodom a posledne tri tyzdne potom tym, ze budes prenasat. 

u prveho som sa na pokyn gynekologa lagovala magneziom, ktore malo tomu tvrdnutiu zabranit a samozrejme nezabranilo - fakt som to mala skoro od zaciatku, asi v 14tt som prvy krat utekala vydesena na pohotovost, co to ako je. poviem ti, ze ked ta to sprevadza 6 mesiacov a stale se nic zleho nedeje, tak si nakoniec zvyknes. normalne som chodila na dlhe prechadzky, ked mi nebolo dobre, na chvilku som si sadla. u druheho som sa na to vykaslala uplne a v 38tt som vybehla na rozhladnu (14km celkom a prevysenie asi 450m). a tiez sa prd stalo.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 17:04

DrowRanger Já to třeba skoro neměla, až v posledním měsíci, a nejvíc, když jsem tři týdny před porodem běžela asi půl kilometru na vlak  Takže pokud jsi žádné tvrdnutí nezaznamenala, buď ráda. Až přijde, určitě to poznáš 

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 17:05
Reakce na Pinot Noir:

​No jasně! A taky se musíš naučit šátkovat, látkovat, vaničkovat a klubíčkovat, jinak jsi vyřízená!

(Přiznání: nejvíc stará struktúra jsem já.)

​ted jsem si vzpomnela na heslo,ze kdo nelatkuje,nesatkuje a nebedynkuje,ten vpodstate nematkuje:)

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 17:09

continuity Porodní asistentka mi říkala, že magnesium nebrat, na to tvrdnutí to stejně moc nezabírá a navíc, přesně jak píšeš, je to přirozený trénink dělohy, ty stahy mají své opodstatnění. Říkala, že viděla porody žen, které braly hodně magnezia až do porodu, a pak děloha prostě nefungovala, navíc i to dítě, které se má přirozeně drát ven, je pak ochablé jak hadrová panenka.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 17:09

Gatita 

Offline continuity
Avatar
33620 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 17:14

Pinot Noir moje deloha si stejne delala, co chtela, ale mne to ulevilo od bolesti hlavy, takze ho beru mene, ale dodnes. v prazke vode je malo magnezia a ono se stejne vsechno nevstreba. ale je pravda, ze ty davky, co se predepisuji tehotnym jsou teda ukrutne. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 17:20

continuity Já zas trpím na křeče v lýtkách, ale mně stačí pít v rozumném množství minerálku Magnesii. V těhotenství jsem samozřejmě dostala od doktora doporučení brát magnezium, ale po živém popisu těch porodů tou asistentkou, jsem ho urychleně zahodila  A musím říct, že po jeho vysazení se žádné zhoršení nekonalo, ani břicha, ani těch nohou. Takže fakt úplně zbytečné cpaní preparátů do těhotných.

Online Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 20:59

Gatita prosim te a ta bedynka je baby box nebo co? To je hruza toto.

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 21:10

Karja Predpokladam, ze bedynka s biozeleninou a bioovocem na bioprikmy.

Online Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 21:39

tv No fuj, to si ma snad matka vypestovat sama! Desny jako dneska.... Ale kamoska mI vyoravela o paru, co nakoupi bio, navazi, napocita dle vyzivovych hodnot, navari prikrmy a zamrazi na 14 dni. Takze dite sice bio, ale vse prejete mrazakem...uz jsem to tady psala, no hlavne, ze to ma podle tabulek, ale uvarenou cerstvou zeleninu nebo maso proste temer nema.