Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 23:47
Reakce na Pinot Noir:

​No jasně! A taky se musíš naučit šátkovat, látkovat, vaničkovat a klubíčkovat, jinak jsi vyřízená!

​A nebo se taky na to všecko...

Ale myslím, že dneska to znakování proběhlo v cajku, úplně bez chyby! Pochopila jsem, co mi chce čerstvá vnučka sdělit.

Řekla bych, že si budeme rozumět 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 04:33
Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 10:13

barbucha Ta je krásná :-).

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 10:45

barbucha Kouzelná. 

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 12:28

Nemate, prosim, nekdo zkusenost s cvicenim podle Mojzisove v Praze? Tip na fyzioterapeuta?

Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 12:34

DrowRanger Tvrdnutí břicha poznáš, fakt. U mě ty různé křeče a tvrdnutí došly tak daleko, že jsem musela přestat chodit do práce, protože jsem nedokázala sedět, jen ležet nebo stát. Jít delší dobu - to nešlo vůbec. Magnesium jsem taky brala, ale jen do určitého týdne, už si nepamatuju. 

Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 12:35

barbucha Ta je slaďoučká 

Offline 711990
Avatar
17173 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 12:41

Zuzuli Arthrocentrum na Praze 10, nepamatuju si jmeno, mela jsem dve ruzne fyzioterapeutky, ale byly obe skvely. Zaroven mi tam odblokovavali kostrc.

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 12:47

711990 Diky, kouknu se na to.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 15:25

continuity ďakujem za povzbudivé slová :) Teraz som 3 dni obmedzila prechádzky, sledovala som čo sa bude diať, tak paradoxne ťahalo am to brucho aj v piatok, keď som skoro celý deň presedela/preležala, včera keď som dala tých mini prechádzok viac, tak mi nebolo vlbec nič a cítila som sa skvele, dnes sme šli len kúsok so psom dole záhradou u svokrovcov a ťahalo to zas, ale už od rána. Krčok aj dĺžku mám myslím v poriadku, na to ma doktor neupozorňoval, neberiem žiadne lieky okrem magnézia 3x denne, ale to brať musím, inak mám neskutočné kŕče v nohách, najčastejšie sa na to zobudím v noci a potom 2 dni na tú nohu nedokážem riadne dostúpiť - ale to som mala aj ako netehotná.

Pinot Noir Mohučanka normálne rozmýšľam, či to tvrdnutie nie je to ťahanie, ja som v totmo smere ozaj úplne nevšímavá, aj pohyby dieťaťa som dlho, dlho pokladala za trávenie, ehm . Možno preto som tak ukážkový pacient - máte nejaké problémy? Nie, vôbec, ja sa cítim stále dobre 

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 16:07

DrowRanger Jo to je presny, ja neumim ty veci pojmenovat, tak rikam doktorce, ze nemam asi zadne neobvykle potize. Snad se ti to vsechno ustali. Mimochodem dnes mutter jen tak mezi reci zminila, ze jsem mela pres ctyri kila a to jsem celej zivot spis drobnej tvor. Chci tu barbuchy vnucku, vypada sympaticky, mile a male,!:-D

Offline Pinot Noir
Avatar
24594 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 16:07

DrowRanger Jo, já myslím, že to bude ono  S těmi pohyby dítěte jsem to měla stejně 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 19:10

Pinot Noir a tak to to tvrdnutie nie je nič strašné, ja som si to predstavovala ako taký riadny kŕč v lýtku, ehm... Na takéto veci som inak expert, ekď som chodila darovať krv, asi 6x ma nevzali kvôli chudokrvnosti, v dotazníku som mala vyplniť otázku, či som bola niekedy vyradená z evidencie darcov krvi, vždy som zaškrtla nie, až po čase mi docvaklo, že keď mi krv nevezmú pre chudokrvnosť, som vyradená...

Karja ono je sranda, že ja sa momentálne cítim fakt dobre, nebývam už taká unavená, nemusím spať 10 hodín v noci a ešte 2 cez deň, na prechádzkach v normálnom teréne vládzem (v kopci fučím ako slon), aj cvičiť sa mi ešte trošku dá, ale môj doktor ma už hnevá, najprv mi povie, že môžem robiť čokoľvek, čo nebolí, vrátane cvičenia a chôdze, teraz zas by ma najradšej šupol do postele (a ešte mi povie, že sú 2 druhy tehotných, tie čo môžu všetko a tie, čo nemôžu nič, že teda ja som tá druhá kategória...).

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 19:26

DrowRanger Já zase dlouho pohyby prcka považovala za kručení v břichu. Ale jamile jsme si tohle uvědomila, tak mi to apsoň vysvětlilo, proč jsem za poslední měsíc tak hrozně přibrala, když do té doby to bylo furt dobrý... no ještě aby ne, když jsem se při každým pohybu prcka honem začala cpát, abych náhodou neměla hlad

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 19:33

Sairon toto je tiež dobré  Mám kamarátku, čo je tehotná len o trošku kratšie než ja a tá mi stále opisuje, ako sa jej dieťa hýbe, že to vidí aj na bruchu, že to teda riadne cíti (kopacne atď.) a aj jej muž. No mne keď muž položí ruku na brucho, malý znehybnie a odmieta sa pohnúť až kým nie je ruka preč, robí to aj pri mne, vlastne ešte som necítila pohyby inak ako zvnútra. Ale on je vlastne taký dosť kľudný, viac sa hýbe len večer, keď ležím v posteli a čítam, inak ho vôbec necítim. Dúfam, že táto kľudnosť mu ostane a nieže si šetrí energiu na to, aby ma po pôrode zničil 

Na 4D sone som chytila so sestričkou záchvat smiechu, keď sme videli, ako si kaldie ruky pred tváričku, nakoniec sa natočil tvárou k chrbtu a odmietal sa pohnúť, foto tváre teda nemám, zato mám foto ramena (a isto sfučaného ksichtu za ním).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 19:35

Sairon a inak s tým hladom, ja teraz jedávam osť málo, hladná skoro vôbec nebývam, väčšinou len raňajky a obed, večeru si často spomeniem až okolo deviatej, pol desiatej, že teda mala by som čosi zjesť a tlačím to do seba nasilu (ale je pravda, že obed bbýva aj so zákuskom vo forme zmrzliny, zaberá mi z dákeho dôvodu na pálenie záhy).

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 21:00

barbucha ta je bozi:D

Offline Pinot Noir
Avatar
24594 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 22:33

barbucha Máš to dobré, s touhle vnučkou bude sranda  ;)

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 22:44

DrowRanger Ja mam naopak to dite uz od sameho pocatku hrozne aktivni, pohyby jsem citila asi uz od 15. tydne. ted jak je vetsi to byva nekdy masakr. Minuly tyde se otacelo a to se videla uz na pohotovosti,jak jsem nevedela, co tam vyvadi. Tatinek ted pravidelne domlouva,at se vecer sklidni a necha me spat. Ale v porodnici rikali, ze jestli se hybe mene nebo vice je jedno, hlavne to nesmi byt nic najednou neobvykleho. A mozna je to tim, ze nemam zadne brisni svaly, tak taky vidim ty boule a odhaduji, kde co ma a u tebe se pres tu vytrenovanou hradbu svalu proste neproboura:-D.

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 22:49

Nekupovali jste ted nekdo autosedacku a nemate neco nastudovano? Kupuji vajicko a momentalne se rozhoduji mezi znackama Maxicosi a cybex. Nacitat me to nebavi a ani nejde, nejradsi bych, aby mi nekdo rekl, kup si tohle. Myslela jsem, ze s kvalitnim produktem to zvladnu za 3500,- treba.