Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 09:20

Sairon Nase deti dostaly “zlatou cihlicku”. Je to kousek zlata zataveneho v obalu. Pouziva se pak jako investicni, da se pretavit na sperk nebo proste prodat. 

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 09:21

Me hlida tchyne a jeji mamka, tzn. Muzova babi. Ta teda jen v kocare ale klidne i dve hodiny, za to vzdycky dostane veceri a panaka:) bo jezdi k nam...mamka hlida bud ze chce, a nebo platime (kdyz jsem v praci). I tak sa da:D 

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 09:34

Sairon Co nejaky zlaty privesek? Sice to asi nosit nikdy nebude, ale je to darek hodnotny na pamatku, tchyni by mohl upokojit, vytahli byste to vzdycky na nejake oslavy nebo tak. Jinak ja taky vymyslim vlastne veci pro tchyni, co ma koupit. Mimo vlozek do porodnice by snad nejradsi nakoupila uplne vsechno sama, je vylozene zklamana, kdyz ji reknu, ze si to chci vybrat sama:-D. 

Online Sweet Potato
Avatar
34816 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 09:38

Luna Ty jsi už někdy před rokem psala, že nějaké placené hlídání zkusíš, sešlo z toho?

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 09:53

Karja Přívesek mám jako záložní variantu, když mě nenapadne nic lepšího, ale je to přesně ten typ dárku "pro dárek" nebo jak bych to řekla.. Teď to neunosí a až na to bude dost velká, tak už to bude nemoderní a nebude se jí to líbit.  Ale asi se mi líbí ta cihlička jak píše tzaziki .... teď by dostala cihlu a pokud to v mezičase její rodiče nezpronevěří :D tak až bude velká, může jít s babičkou to nechat přetavit na nějaký šperk.... Zkusím to navrhnout muži, co na to bude říkat.

Jinak tchýně (a upřímně i moje mamka) taky trpí, že "se nic nenakupuje". Kromě kočáru a autosedačky, který si rozhodně chci vybrat sama, budu brát věci po dětech od kamarádek, a dokupovat se budou jen zbytky... 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 10:24

Sairon Karja Buďte rády za nakupovací babičky ;) Když jde syn na hlídání ke tchýni, musím mu s sebou nabalit i jídlo, a ani to mu kolikrát nedají. K narození nedostal nic (ačkoliv na MP jsem se dozvěděla, že všude není zvykem na první návštěvu děcku něco donést). Teď měl svátek, ani si nevšimla. Občas mě to mrzí, je to jejich jediné vnouče, strašně se těšili, ale přístup mají poněkud zvláštní. Nebo já jsem aspoň zvyklá na něco jiného. Moje máma má pět vnoučat, o každém ví, co má rád, když někoho z nich čeká, navaří a napeče jeho oblíbená jídla, nakoupí, co má kdo rád a má to i v zásobě, kdyby se někdo zastavil jen tak náhodou. Tchýně ví týden předem, že bude dopoledne hlídat, a nemá ani banán. Vím, že bych si neměla stěžovat, hlídá ochotně, ale tenhle přístup je zkrátka proti všemu, jak to funguje na "mojí" straně rodiny.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 10:46

Pinot Noir Jo však já ráda jsem, a právě bych nerada tím svým laxním přístupem odradila jejich nadšení. Proto vymýšlím, jak jí aspoň tady s tím dárkem k narození vyjít vstříc.

Moc bych chtěla, aby od začátku malou rádi hlídali (i s dědečkama) a byli s ní...ne jen kvůli tomu, abych si odpočala, ale hlavně kvůli tomu budoucímu vztahu. Vidím to sama u sebe, jedna babička se mi od mala věnovala, hlídala mě, brala mě na dovolenou a já jí to ráda dneska vracím jak jen můžu. Druhá nás s bráchou nikdy nehlídala, jen jsme i rodičema chodili k ní "na návštěvu", nikam nás nevzala, neřešila, co máme rádi a potřebujeme a já teď nemám zájem vidět se s ní častěji než na "povinné" vánoce a narozeniny.  

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 10:58

Sairon Jo, to je super, vidím na synovi, jakou má radost, když babička s dědou přijdou. Na rozdíl od jeslí můžu odejít bez řevu, jsou to prostě "jeho" lidi. To, že mě mrzí jejich spořivost vůči němu, je můj problém, snažím se, aby to vztah mezi nimi a vnukem nijak neovlivnilo, takže spolu tráví tolik času, kolik je prarodičům libo. Mrzí mě, že k mým rodičům to máme daleko a vidí se sotva jednou za měsíc.

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 11:08

Pinot Noir Jo, já jsem ráda, ona teda když nekoupí, tak na to chce přispět penězi, přitom my jako hmotnou nouzí netrpíme. Některé věci jsem chtěla pořídit z druhé ruky, no tak tahle si to nedovolim, protože by jí to mrzelo. Zato máma, ta mi řekne, já nic nepořizuju, nevim, co se teď používá. A vzápětí se mě za x týdnů zeptá, co teda má koupit, protože přece taky něco musí koupit, což teda řekla potom, když zmerčila, co pořídila tchýně....no prej připraví návštěvní postýlku, když jsem viděla v jakém je stavu, tak se teda nechám překvapit no:-D. Myslim, že to bude dělat ten víkend, co přijedeme s miminem a stejně tu matraci pojedeme koupit společně s miminem v náručí. O tohle vnouče vůbec nemá zájem, jakoby jí bylo na obtíž, pořád jen něco zpochybňuje...je to kapitola sama o sobě. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 11:46

Hihi, když se narodila dcera (3. vnučka), tak jsem od jedné babičky zaslechla - No kluka už se asi nedočkáme...Jako kdybych to udělala schválně 

Vůbec to neřeším, lidi jsou prostě různý, i babičky. Když měli jednou přijet na návštěvu a muž jim volal, že by mohli jít společně na procházku, protože dítě bude zrovna spát, tak řekli, že nepřijedou, že chtějí vidět dítě vzbuzené. Ale stěžovat si nemůžu, na návštěvy chodíme, čas spolu tráví,  jen mám dojem, že prostě zapomněli, jaké to je, mít mimino.

Online slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 11:48

Sairon aj u nás v rodine je "kúsok zlata" tradíciou, ono je to celkom praktické, nezaberá to miesto, hodnota tomu ostáva, a ak sa hľadí skôr na materiál a nadčasový dizajn, než na značku a módnosť prevedenia, tak sa to dá. Aj v tomto momente mám v ušiach jedny z náušníc, ktoré som dostala pri narodení (a to som si uši dala prepichnúť až na výške). Ten prívesok sa mi zdá ako vhodná alternatíva.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 12:22

Sweet Potato Jo, seslo. Ale to uz je na jinou diskuzi.

Offline letfenixa
Avatar
7955 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 13:17

Pinot Noir Pamatam si, ako si pisala, ze nedali malemu Tebou prinesenu desiatu, lebo to vyhodnotili ako nevhodne. Pride mi to velmi zvlastne. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 13:20

Karja Za to dedeni budte rada. Ja s hruzou zjistila, ze fakt nemam po kom. Par znamych mi neco nabidlo, ale vždy za penize, jako postylku za 8 tis. a tak. A celkove ti byly asi tri veci. Takze me ceka dost shaneni a nakupovani. Lez bych mela nadsenou babicku. Jo a hlidat mi asi taky nikdo nebude, neb v Pze nema kdo. 

Coz si nestezuju, muze byt hur samozrejme :)

Offline letfenixa
Avatar
7955 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 13:25

MP Meri Neviem aky je modrykonik v Cechach, ale je v ich bazari kupujem  vsetko mozne.

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 13:30

MP Meri Já se přiznám, že mě celkem překvapuje, jak někteří očekávají, že podědí věci po jiných dětech a nejlépe zadarmo...  Dost jsem trnula, kdo se zase zeptá, jestli nemáme to a to, že by to potřebovali. Když jsem se chtěla něčeho zbavit, tak jsem to prodala nebo darovala, ale chci si o tom rozhodnout sama a ne se cítit nepříjemně, že neposunu dál zadarmo věci, které mě stály dost peněz...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 13:33

moninika aha, mě zas prodávání nebaví a je mi líto že nemám komu darovat, že by byli uražení za "starý" věci... (mám na mysli třeba brusle párkrát použitý a pod)

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 13:38

viktorka_od splavu Každý to má jinak. Já si třeba hodně nerada od někoho něco půjčuju, raději si to koupím, ať to třeba nezničím...

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 13:58

moninika ja jsem treba neocekavala nejake podarovani, doma jsem se akorat zeptala na veci po brachovi, na cez mi bylo receno ze je potrebuje nekdo jiny v rodine at si koupim nove:D za me vse vyresila svagrova, at je jaka je, v tomhle byla uzasna. Postylka do obyvaku,  do revnice, monitory, odsavacka, vsecko pujcila. Svagr ma jako konicka prolezani bazarku, takze k narozeni mimina jsme dostali pytel obleceni 0-3 mesice. Az bude baru velka na autosedacku, chci jim ji pujcit pro mimino co cekaj v cervenci. Myslim ze to je to nejmensi co muzu na revans udelat;)

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 14:06

MP Meri Já taky v Praze nemám hlídání, když nebude mimino nemocné nebo my, tak to snad bude v pohodě. Nebo teda zatím nemám vnitřně problém ho svěřit někomu cizímu, i když to bude asi za slušnej peníz no. Těch poděděných věcí je minimum, vlastně jen nějaké hadříky a sem tam něco. Ono těch věcí není nakonec tolik, jen se člověk musí odprostit od toho kupovat blbosti, nechodit na nějaký veletrhy bo co, kde ti nacpou koupací kyblík a vibrační lehátko (a nepište mi, že je to dobrý!), takže s rozumem je to v pohodě.  A navíc máme malej byt, takže žádnej pokojíček a tak, to by bylo asi horší:-D.