Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 12:27

Pinot Noir 

Náš prcek, když se vzteká, hází záklon, taky super. Většinou i rozumíme zdroji jeho nespokojenosti, i když ještě nemluví, jenže nemůže mít všechno po svém. Já se několikrát denně uklidňuju tím, že z toho vyroste, tak už aby to bylo.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 15:08

notna Zdroji vzteku právě většinou taky moc dobře rozumím, i beze slov  Ale vidím, že to není nijak neobvyklé.

tina Jo, když ho to chytí v okamžiku, kdy ho držím v náručí, tak se musím taky krýt. Napálil by mi čelem klidně do nosu, nebo do oka.

Offline continuity
Avatar
33620 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 16:12

Ten vztek kolem 1,5 roku je normální ( jako opravdu normální součást psychického vývoje) a rekla bych, ze se to chvíli muže ještě zhoršovat. Tak kolem nástupu do školky bude zas lip.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 16:43

Dnes ma doktor na kontrole nepotešil, pýtala som sa, či sú normálne občasné bolesti v podbrušku pri dlhších prechádzkach (cca 1,5 hodiny), spomenula som to teda len tak, myslela som, že to ej spôsobené už väčším bruškom a povolením väzov/svalov. Nuž, nepotešil ma, sprdol ma, či sa nebojím predč. pôrodu, viac menej mi zakaázal aj tie prechádzky.

Fakt ma to už začína štvať, otehotnela som ako pomerne aktívna, s myslím veľmi doboru kondičkou, bežne som v týždni mávala 5-6 tréningov + 3-4 +10km prechádzky so psom, myslela som, že ako tehotná budem naďalej aktívna, aj keď s obmedzeniami, ale že budem spadať do kategórie tých žien, čo v tehotenstve nemôžu nič ma nenapadlo. 

Ostávajú mi 3 mesiace do konca, viem, že musím vydržať ale netuším ako nehýbať, resp. sa hýbať takto extrémne obmedzene je pre mňa neskutočné utrpenie.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 17:28

continuity v angličtině se používá výrazu terrible two´s myslim, že to to období poměrně vystihuje

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 18:10

DrowRanger Tři měsíce? To je chvilka. To už vydržíš ;) A po porodu si to vynahradíš. Teda tu chůzi. Na cvičení jsem neměla prvních pár měsíců čas a po císaři ani schopnost. Ale s kočárkem jsem nachodila víc než za celý předchozí život. A to byla přede mnou dlouhá zima. V létě to bude radost!

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 18:52

DrowRanger Hahaha, to si za chvilku zvyknes. Ja jsem to ze zacatku nesla blbe, nejak mi chybely ty endorfiny a nejaka aktivita. Taky jsem pomyslela na bazen a na vychazky a jak si to uziju. No vubec. Jako ted je mi lip a obcas na bazen pomyslim, ale nechavam si zajit chut, nestoji za to. Ted je mi to uz jedno, uz jsem nejak prepla do modu, ze prosperujici dite a chatrajici matka je vlastne dobra kombinace. To je hrozny, jak brzo clovek zapomene na ten pocit ,,asi umru,, nad zachodovou misou:-D.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 19:22

Karja Pinot Noir veď ja si to všetko uvedomujem, aj mužovi som dnes vravel, že sú to 3 mesiace a že radšej zdravé dieťa a bez pohybu ako dáke nešťastie ale teda...fakt si neviem predstaviť ako idem fungovať, navyše jar je moje najobľúbenejšie ročné obdobie, neskutočne som sa tešila na to, ako bude tráviť čas v príorde so psom. No každopádne, už obzerám aspoň dáku gravidjogu a zatiaľ teda tie prechádzky obmedzím na polovičný čas.

Ale už teraz sa teším, až bude po pôrode!!!

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 19:32

DrowRanger Hele na jare je taky dobry nekde jen tak venku sedet a cumet a pit kafe/caj:-D. Ja z ty otravy, ze nemuzu nic delat a vsechno me boli, davam hroznou cocku partnerovi, ale on rika, ze takhle se chovaji nektere zenske bezne, ze si ted uvedomuje, jak jsem dobra, kdyz jsem v normalnim stavu normalni. Tak chod na vic kratsich prochazek, nebo ja nekam jdu a tam si vzdycky dlouho dachnu nez jdu zpatky a je to lepsi. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 20:20

Karja presne tak to mienim robiť :) Len ma mrzí, že pes si pri mne túto jar moc neužije, dlhé vychádzky boli naše...

Inak ako bonus mi dnes 1x opuchli členky, hlavne že u doktora som pocivo nahlásila, že žiadne opuchy 

Mám ich ako sloní muž a začínam mať pocit, že moje telo mi naznačuje, že 1 dieťa asi aj stačí 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 20:24

DrowRanger To se mi taky stalo, pořád jsem hlásila, že mi nohy neotékají a pak najednou bum, sloní haksny! Ale stalo se to jen jednou a doktorka nad tím mávla při příští kontrole rukou, že to se prostě občas stane. Problém jsou neustálé otoky.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 20:31

Pinot Noir už to budem sledovať, doteraz ma to nenapadlo, lebo s tým nebol problém. Ako hovorím, ja si musím skúsiť všetko aspoň 1x. Dúfam, že odmenou mi bude malý, dobrý a bezproblémový anjelik 

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 21:34

DrowRanger Dobry, tak ted cekam, ze mi do tydne ty nohy taky otecou, tady se to dost prenasi!:-)Ja dnes jen dostala na doplneni zelezo, jsem se porad citila jak prastena palici po hlave, tak ted ocekavam mirne zlepseni:-).

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 22:15

To mimino bylo dnes na roztrhnuti na dva maly pisisvory asi erupce na slunci ci co...

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 22:28

DrowRanger 

Musím přiznat, že příchod dítěte pro mě znamenal mnohem větší životní změnu, než jsem si dovedla představit. Především proto, že syn hodně málo spí přes den už od narození. Kamarádky, které mají normálně spací děti, fungují jinak, docela jim to závidím. V porovnání s tímhle šokem mi tři měsíce s omezeným pohybem připadají jako legrace  Mně v tom hodně pokročilém těhotenství stačilo i posedět si venku, když už to nebylo na dlouhé procházky, pořádně se vyvětrat. Břicho mě bolelo spíš nahoře, ale bylo to tak nepříjemný, že mě to donutilo ubrat, to tak bude zařízený schválně.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 22:39

rasaNori U nás taky. Dokonce jsem si musela k obědu nalejt víno. A z ufňukánka se stala zlatá holčička ve chvíli, kdy klapla branka a objevil se tatínek 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 22:45

rasaNori Mohučanka Tak u nás dnes naopak největší zlatíčko, ani mlácení hlavou do země se nekonalo  Ven vyrazil v kraťáskách a novém slamáku a všechny babky z okolí se nad ním rozněžňovaly  A dokonce snědl celý oběd! Den snů prostě!

Online notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 23:04

Pavlena My jsme neznakovali nějak cíleně podle příručky nebo kurzu, takže znak na nechci/stačí/konec jsme dělali gesto, které nějak vyplynulo právě ze snahy se domluvit. Vrtění hlavou jako Ne dcera dělala jen jako odpověď na otázku, byly to jiné situace. Zní to takto asi divně, ale nám to tu komunikaci hodně usnadnilo.

Dcera začala znakovat kolem 10. měsíce. To ještě nemluvila.

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 08:38

Pinot Noir haha jak malo staci ke stesti :D

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 11:52

DrowRanger ja som pri dlhych prechadzkach tiez mala trochu pobolievanie a hlavne tvrdnutie brucha, ale moja dr.hovorila ze je to normalne, a nijak zle to nedopadlo. Ale ked mi bolo neprijemne tak som si oddychla, posedela, nesnazila som sa to prekonat. Mozno je dr.nejaky uzkostnejsi, myslim ze to je dost nirmalne ze to brucho citis, aj teraz pri druhom to tak mam. Pri prvom sa clovek boji vsetkeho a pri druhom na seba uz ani nepomyslim, vlacim 12 kilove slonica, stale za nou beham a v 5 sekundovych intervaloch davam hore a dole z roznych preliezok. pri nej som ani tasku s nakupom nedvihla :).