databáze 106710 vůní od 8089 značek a 1482 parfumérů

Mémoire d'une Odeur Gucci

Mémoire d'une Odeur
značka: Gucci
parfumér: Morillas, Alberto
rok: 2019
určení: pro ženy
složení: římský heřmánek, smuteční vrba, pižmo, vzácná dřeva, santalové dřevo, cedrové dřevo, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
slniecko (12.9.2019 )

Zvláštna vôňa-nevôňa. Najprv som necítila skoro nič, len jemný závan čerstvých kamiliek, ale skôr také, akože ste na lúke a cítite, že niekde tam asi je, než nejaký jednoznačný tón. Aj som pritvrdila s nástrekom a nič. Tak som to zabalila, že asi proste na mne nespolupracuje. No a potom v nasledujúcich hodinách, dávno zabudnúc, že som ju skúšala, som začala riešiť, Čo Sa Deje. Vysypala sa mi púdrenka do kabelky? Neskúšala som náhodou v parfumérii aj nejaký make-up (a neotrel sa mi o rukáv?)...no proste po dosť dlhom pátraní som prišla na to, že to sa na mne rozvoňal tento parfém-neparfém. Vonia totálne kozmeticky, ako moderný "neparfémovaný" krém, či púder, žiadna starosvetská púdrenka. Proste ako výjsť z kúpeľne práve čerstvo upravená.

Avatar
Fleur (02.9.2019 )

U téhle vůně se zřetelně ukazuje, že pokud se jménem, odkazem k jinému parfému a použitými složkami nesugeruje nějaká představa, jíž nelze dostát, můžeme i ničím nepřekvapující kreaci hodnotit překvapivě jako dobrou.

Mémoire d´une odeur má neidentifikovatelnost a univezálnost přímo v koncepci vůně, kterou vytvořil Alberto Morillas. A zvládnul to skvěle: je svěží, příjemná, trošku retro, unisexová, použitelná díky uklidňujícímu heřmánku možná i jako dětský parfém. Vůně linoucí se z koupelnové skříňky v mnohageneračním domě, ale bez avivážové agresivity typické pro Chloé.

Avatar
jerry (05.8.2019 )

Svěží krotké aldehydy na začátku následované tělovým krémem s jemnou parfemací vyplaveného dřeva. Dojezd je nasládle ledově pižmový. Tělová, vlastně skoro nijaká vůně. Ovšem flakón je potěchou pro oko...