databáze 119390 vůní od 8485 značek a 1599 parfumérů

Mémoire d'une Odeur Gucci

Mémoire d'une Odeur
značka: Gucci
parfumér: Morillas, Alberto
rok: 2019
určení: pro ženy
složení: římský heřmánek, smuteční vrba, pižmo, vzácná dřeva, santalové dřevo, cedrové dřevo, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
alibi (29.1.2020 )

Tuto unisexovou vůni jsem chtěla vyzkoušet moc. Fakón je překrásný a reklama mě kupodivu neodradila. Nejvíc jsem se těšila na heřmánek s vanilkou. Po nástřiku jsem málem flakón hned koupila, prodavačka však nabádala k obezřetnosti (prý se chová na každé kůži jinak), tak jsem si raději vyprosila vzorek. Úvod je svěží aromatický heřmánkový čaj oslazený malinkou slzou zlatého medu a podkreslený vůní čerstvě vypraného prádla. Heřmánek se stává více dřevitým, na povrch vyplouvají rozlámané zelené vrbové větvičky (později cedr) a chladný minerální tón. Vše doplňuje příjemné bílé pižmo a jistá lehounká květinková krémovost. Jenže pižmo je asi kamenem úrazu. Dojezd je na mně velmi velmi avivážový (vanilky jsem se bohužel nedočkala). Nicméně rozhodně stojí za vyzkoušení. Třeba na vás avivážová nebude.

Avatar
Mitzi (15.10.2019 )

Líbí se mi vidět nějaký zbrusu nový flakón na fotkách a představovat si třeba měsíc nebo dva, co v něm asi bude. Většinou pak představa (zejména u velmi krásného flakónu) předčí skutečnost. Nejčastěji ve spojení s klasikou v novém pojetí zažívám zklamání. U Mémoire zklamaná nejsem vůbec. Jasně že jsem nečekala něco na způsob vzkříšených vůní značky Le Galion, kde se výrobce snaží budit dojem klasiky formou i obsahem, protože necílí na masovou oblibu, byla jsem opravdu čistě zvědavá. První zkouška v parfumerii (jen na papírek) byla nijaká, ale abych dala u vůně palec dolů na první dojem, to by musela být extrémně špatná. Druhou šanci si zasloužila Mémoire dneska a poctivá zkouška na vlastní kůži dopadla velmi dobře. Úvod byl i na mě hodně svěží, chladný, až skoro větrový. Domnívala jsem se, že to nejlepší ze sebe vydala bezprostředně po rozvonění, ale není to tak. Mám ji na sobě několik hodin a je čím dál příjemnější. Nechci rozebírat intenzitu nebo poměr jednotlivých složek, ale spíš pochválit celkový dojem. Letos asi první mainstream, který bych mohla opravdu doporučit. Nesladká, příjemná a velmi pohledná.

Avatar
slniecko (12.9.2019 )

Zvláštna vôňa-nevôňa. Najprv som necítila skoro nič, len jemný závan čerstvých kamiliek, ale skôr také, akože ste na lúke a cítite, že niekde tam asi je, než nejaký jednoznačný tón. Aj som pritvrdila s nástrekom a nič. Tak som to zabalila, že asi proste na mne nespolupracuje. No a potom v nasledujúcich hodinách, dávno zabudnúc, že som ju skúšala, som začala riešiť, Čo Sa Deje. Vysypala sa mi púdrenka do kabelky? Neskúšala som náhodou v parfumérii aj nejaký make-up (a neotrel sa mi o rukáv?)...no proste po dosť dlhom pátraní som prišla na to, že to sa na mne rozvoňal tento parfém-neparfém. Vonia totálne kozmeticky, ako moderný "neparfémovaný" krém, či púder, žiadna starosvetská púdrenka. Proste ako výjsť z kúpeľne práve čerstvo upravená.

Avatar
Fleur (02.9.2019 )

U téhle vůně se zřetelně ukazuje, že pokud se jménem, odkazem k jinému parfému a použitými složkami nesugeruje nějaká představa, jíž nelze dostát, můžeme i ničím nepřekvapující kreaci hodnotit překvapivě jako dobrou.

Mémoire d´une odeur má neidentifikovatelnost a univezálnost přímo v koncepci vůně, kterou vytvořil Alberto Morillas. A zvládnul to skvěle: je svěží, příjemná, trošku retro, unisexová, použitelná díky uklidňujícímu heřmánku možná i jako dětský parfém. Vůně linoucí se z koupelnové skříňky v mnohageneračním domě, ale bez avivážové agresivity typické pro Chloé.

Avatar
jerry (05.8.2019 )

Svěží krotké aldehydy na začátku následované tělovým krémem s jemnou parfemací vyplaveného dřeva. Dojezd je nasládle ledově pižmový. Tělová, vlastně skoro nijaká vůně. Ovšem flakón je potěchou pro oko...