design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 08:03

viktorka_od splavu mi přijde, ze ty lidi si překáží kdekoliv, jakmile chce ke kosi/ke dřezu/do lednice kdokoliv další 

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 08:05
Reakce na Potrefenáhusa:

viktorka_od splavu mi přijde, ze ty lidi si překáží kdekoliv, jakmile chce ke kosi/ke dřezu/do lednice kdokoliv další 

​presne, jedine dat kos pred kuchynu

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 08:12

Janulik03 Potrefenáhusa to sice jo, ale pokud to mas v jednom uzkym nepruchozim miste tak je to proste tutovka. v Lku nebo podelne se aspon vyhnes. ja kdyz jeste otevru mycku, neudelam ani krok. a jak rikam je to prakticky, dokud jsem sama doma

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 08:17

notna mate to krasny

Offline Nadja Kochanski
Avatar
příspěvků moje polička 16. srpna 2021 08:31

Karja takhle se mi ta kuchyň taky líbí. Ještě promyslete umístění myčky, otevřené dveře zasáhnou cca 75 cm do prostoru, tak ať se dá kolem projít a taky ať máš pohodlné nakládání/vykládání nádobí. V tom Ucku ti vznikne roh, kde je fajn dát skříňku z druhé strany od jídelny.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 08:39

notna mate to úžasný  

nejste to vy, komu dělala rekonstrukci e.Vlčková? (Musela jsem si najít jméno podle fary v techonicich )

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 08:59

Potrefenáhusa Děkuji. Ano, ale nebyla to tak úplně rekonstrukce, dům byl obyvatelný. Byly to různé částečné úpravy a návrhy. Zrovna tu kuchyni jsme měli v plánu jen vymalovat. Ale paní architektka zjistila, že je tam schovaný původní klenutý strop a bylo by škoda ho nechat pod sadrokartonem.

Miru Děkuji. Dveře jsou úplně obyčejné, které se prodávají v hobby marketech. Ty dávali předchozí majitelé. My jim jen nechali dát světlejší barvu a staré zrenovované kliky.

mnum děkuji

Offline Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 09:01

notna 

...mně nesejde na ceně. Ale vždy se mi líbí, oceňuji, když se vkusně zkombinuje více stylů a to máš teda na to cit

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 09:26

notna ty stropy, to je nádhera. Vypadá tomoc hezky.

Karja tady u toho ostrovu si myslim, že je deska 80cm hluboká, myslím, že to bílé je varná deska, takže přesah by byl asi takový. Dělat tam další skřínku nevím, jestli by se vyplatilo, bude tam málo místa. Jinak je třeba se zeptat v kuchynskem studiu, jestli 80cm hluboké skřínky dělají. Truhlář udělá cokoliv.

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 09:28

notna to by bola fakt škoda, lebo je krásny

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 09:42

Mam takovy teoreticky dotaz, pokud mate kuchyni a obyvak jako jeden spolecny prostor, jak jste vybirali svetla?
Ja jsem z toho totiz uz docela zoufala, porad tu mame jenom zarovky na dratu, protoze nejsme schopny nic vybrat. Asi se nam nepovede mit vsechno z jedne rady, protoze to musi i plnit ruznou funkci. Potrebujem 2 delsi lustry s více nez jednou zarovkou (mame vysoke stropy) a 3 nastenne lampy. Jednu nad gauc s vypinacem na lampe a dve, ktere jsou blizko sebe, nad jidelnim stolem a nad pianem, a naopak se rozsveci vypinacem na zdi. Ta nad pianem nemuze byt uplne nalepena na zdi, aby mi dobre svitila na noty, a mela by byt stejna jako ta nad stolem. A ted babo rad, jak to nakombinovat?

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 09:53

Myrtila my máme kuchyň spojenou s obývákem, ale nízké stropy, takže světla přilepená na strop. Máme velké světlo přesně nad jídelním stolem a dvě menší, ve stejném stylu, jakoby nad kuchyní, což je nedaleko. V obývací části máme v rohu velkou stojací lampu nad gaučem.

Nad piano (předpokládám, že se na něj hraje) bych koupila speciální lampičku na piano. 

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 10:27

Myrtila Radu nemam, jen poznamku - tchanovci maji kuchyn a obyvak dohromady, kuchyn napravo, obyvak na levo, k obojimu svetla na strope a vybrali zcela rozdilna, uplne nezavisle a vzdycky kdyz tam prijdu, tak me to prasti do oci, tak doporucuju aspon na stejne plochy stejna svetla (nebo ze stejne řady)

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 10:27

Myrtila Nemám tak úplně kuchyň/ obývák dohromady, je tam průchod bez dveří 2 m. V kuchyni nad linkou máme 3 ikea světla/lampy HEKTAR, nad stolem to samé 1 ks, ale ve větším a v obýváku starý mosazný 5 ramenný lustr. Je to trochu eklektický, asi se to každému nelíbí, ale my se v tom cítíme dobře. Stojací lampu ke křeslu ještě pořád vybíráme, máme to jako proces a vývoj a radost.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 10:40
Reakce na Kan:

Karja Já mám hloubku linky pod oknem 70cm jinak 60 cm a těch sedmdesát je na otevření okna, které je nad linkou docela vošajstlich, mám 175 a fakt se musím dost natáhnout.

​Mám to podobně. 70 linku, skoro 30 parapet. Na okno dosáhnu jakž takž. Ale ničemu to nevadí, jediný důvod ho otvírat je v létě cca jednou za týden  zalít muškáty. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 10:40

notna Krásné.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 11:00

Myrtila Takhle teoreticky je to trochu těžký, ale třeba já si vždycky rozmyslím nějaký hrubý zadání předem, protože jestli mi něco přijde opravdu úmorný a neefektivní, tak listovat desítkama a stovkama stránek se svítidlama a věřit, že mi něco jen tak padne do oka... Čili asi aspoň zhruba vědět, co hledám, i co do materiálu a stylu, abych si zúžila výběr (chci aby to bylo černý, kovový, skleněný, proutěný, malý, velký, spíš do šířky nebo do výšky, atdatd.). A jestli tam toho máš hodně, tak bych se asi zbytečně nevyčerpávala snahou koupit všecko najednou, spíš bych si to rozdělila na etapy, tzn vybrala napřed třeba ty dva lustry, a pak bych měla hned lepší představu, jak působí v prostoru a co by je dobře doplnilo. 

A pro to prvotní zadání, kdy se člověk nedokáže sám rozmyslet, co vlastně hledá, není nikdy od věci otevřít pinterest, napsat tam něco jako kitchen and living room a zkoumat světla... :)) 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 12:54

viktorka_od splavu Jako ten dřez vzadu je jedno velký ALE, ale asi jediný. Každý jiný umístění mi vyšlo s víc ale, a pod oknem mi přijde, že uškodí nejmin, protože nebude zabírat místo pro jiné spotřebiče, prostě pod okno nic nedám. A nebudu se muset od dřezu otáčet. Ten ostrov mi vymluvil zase můj švagr, že prostě ten vařící ostrov to chce trochu větší, aby to nějak vypadalo a budou se tam honit děti. Oni to tak nějak podobně mají, jakoby ucko bez té krátké spojnice a vyhovuje mi to u nich. Ale jako uvítám další postřehy a nápady, sambo ten se k tomu nevyjadřuje, to studio úplně nebylo můj šálek kávy, takže stejně musí pracovat tady. Ale jakmile vyřeším to rozmístění spotřebičů už se na nic ptát nebudu:-D:-D. Přísahám:-D  

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 13:54

Dekuju za postrehy, vsechno mi to pomaha nejak si to zformovat v hlave.

Karoleena Mas úplnou pravdu v tom, ze listovat temi sahodlouhymi katalogy je... v dusledku dost na nic. Pomohlo mi to akorat v tom, ze bych chtela lustr s vic zarovkama nez jenom jednou, i kdyz uz to vyber nastesti dost zuzuje. Trochu se bojim, ze kdyz to nerozseknem naraz, tak bud vyberu ted lustr, ke kterymu pak nebude pasovat zadna pekna lampa, nebo ze to manzel uz psychicky nevydrzi a koupi to prvni, co potka v Hornbachu  Mne jsou ty draty jeste porad vicemene jedno, ale on uz tim dost trpi a chce ta svitidla uz delsi dobu doresit.

baltik No, mne z toho prave postupne vychazi, ze ty velky lustry by to asi chtelo stejny, nebo aspon z jedne rady. 
Kan No, prave aby toho nebylo malo, tak nad gauc bych strasne chtela lampu po babicce, ona by se tam paradne hodila, akorat z no zbylo akorat sklenene stinitko, takze bude zalezet, jestli k tomu manzel zvladne vyrobit ty... draty

Mohučanka Vidis, specialni lampu nad piano jsem neznala, takze pribyla dalsi moznost

Offline LadyMary
Avatar
1006 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 16:00

Karja Taky máme kuchyň do U. Ta deska do prostoru je široká metr a přesně, jak dávala Nadja Kochanski ze strany, kde jsou barové židle máme ještě skříňku.