design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 21:50

Karja 

Tak vono by sis to stejně musela nechat udělat na zakázku, takže barvu atd. by sis vybrala... já to vidim jen jako inspiraci do malýho/jednopokojovýho bytu. Fakt je, že ten pojem "malý" je silně subjektivní, jak je vidět i na těch fotkách z odkazu. Do skutečně malýho, garsonky třeba, se extra sedačka snad ani nevejde.

Offline Karja
Avatar
35845 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 21:56

barbucha No, projela jsem vsechny fotky a nejlip se mi zda varianta, kdy se z te postele trochu zasunutim a pouzitim polstaru vytvori sedacka na den. To je prakticke a neni to zadny monstrum v malym pokoji.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 22:01

Karja 

To jo. 

Mně šlo jen o ty nápady, že postel není v patře... něco z toho by se použít dalo. Postel prostě potřebuješ, bez tý to nejde 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 22:06

Mně se líbí série krátkých videí na youtube Never too small, jako není tam asi žádnej byt kterej bych brala komplet tak jak je, páč si to převážně navrhovali profíci na míru sami sobě, takže je to občas trochu svérázný, ale v každým z nich jsem vykoukala pár zajímavých nápadů, který by se daly použít podle mě skoro kdekoliv.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 05:17

trocha komunisticke estetiky a bytove kultury (Belehrad)

Online Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 06:52

jinx Mně se z tohoto typu bydlení dělá úplně fyzicky nevolno, takový úzkostný stav....ale ta poslední fotka je parádní! 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 07:26

Garfie me to desi, ale rada na to koukam. V Asii jsou na to taky experti, akorat ve vetsim. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 09:12

jinx ja to tam mam tak strasne rada, ze bych snad i bytecek v tomhle vyuzila))...zajimalo by me jestli je to uz vyloucena oblast nebo maj bydleni tak deformovany jako donedavna u nas, ze v jednom panelaku zije soudce, lakyrnik, podnikatel a prodavacka...

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 09:24

Mutziputzi ja bych se k tomu ani nepriblizila  to je zajimava otazka, fakt netusim. 

Offline LadyMary
Avatar
1006 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 10:10

jinx Tak přesně tenhle pohled si pamatuju, když jsem před 15 lety jela do Řecka autobusem právě přes Bělehrad. Deky a kartony v oknech, hořící barely kolem, pod mostem příbytky z vlnitého plechu...mám husí kůži ještě teď. Předpokládám, že dneska už to tam vypadá jinak.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 10:18

LadyMary netusim, ty fotky jsou z archdaily, nevim ale ze kdy. Me taky v pameti strasi par asijskych panelacku. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 10:47

jinx mi to připomnělo jeden rumunskej film, kterej už si nepamatuju, jak se jmenoval - byl myslím z Bukurešti o dvou kamarádkách, jedna si chce nechat udělat nelegální potrat a ta její kamarádka jí to celý zařizuje, byla tam jedna dost drsná jedna scéna s odpadní šachtou v jednom takovýmhle hrůzopaneláku

edit: 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny se ten film jmenoval

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 11:08

Potrefenáhusa na to se snad ani radeji divat nebudu, jen popis tech realii je desivy 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 11:09

jinx hodně tíživý. Ale rumunský filmy jsou dobrý

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 12:07

Cez ten Belehrad sme prechádzali autom a prišlo mi to ako taká prerastená Petržalka. Akože strašné napohľad, ale vnútri sídliska pár dôchodcov na prechádzke, ošarpané autobusové zastávky a obchodíky z absurdných prízemných priestorov. No, bývať by som tam nechcela, ale vystúpiť z auta by mi tam nerobilo problém.

Offline stes
Avatar
7348 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 13:00

Mně takhle vyděsil před 3 lety Mostar. Měla jsem tam husí kůži celý den, žebráci, rozbité a vybydlené domy, špína, smrad. Nevím jestli jsem si to vsugerovala, ale přišlo mi, že místní tak divně a pokradmu koukali...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 08:28

stes uf ten komentář k obyvatelům...byla jsem tam předloni, válkou Mostar utrpěl snad nejvíc, ale je pořád krásný

Offline stes
Avatar
7348 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 08:44

Mutziputzi Hele to byl postřeh či pocit jak na mně působili..nemůžeš všechno hned takhle stírat..vlastně můžeš, ale proč?  Jinak krásný je, že utrpěl válkou nejvíc, se snad všeobecně ví a v místní "cukrárně" jsem měla výbornou baklavu. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 08:51

stes Tak nevim jestli se ví jestli víc Mostar, Sarajevo nebo Priština a další...nestíram nic, jenom na mě to "pokradmu" působí hrozně, ani teda mýmu dojmu nedominovali žebráci, špína a smrad...a tak já furt nemam ty brejle žejo

Offline stes
Avatar
7348 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 09:00

Mutziputzi Mýmu jo...bohužel. Protože sotva jsme zaparkovali, obklopilo nás asi 6 fakt orvanejch výrostků s tím, že nám umyjí auto. Řekli jsme slušně že ne, ale marně. Byli opravdu vlezlí a prostě mi naháněli strach. Okolo posedávali místní a rozhodně nevypadali happy. Není divu, o tom žádná. Ještě byl na mostě ten skokan?