design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 08:30

Garfie Čert vem silnici

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 08:56

Garfie to je na japonské poměry docela rezidence, ne? Ta koupelna! Absence silnice by ho mohla v nabídce udržet - jak by to bylo daleko od místa, kde se dá zaparkovat? A jak to vlastně celé s tou vaší cestou vypadá?

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 09:35

Kokoska No hlavně to je tak blízko u stanice, že bychom auto v zásadě ani nepotřebovali. Google maps mi hází, že je to cca 100 metrů od silnice, ale parkovat se tam asi nedá. Je to super, že jo! Ty to dokážeš ocenit, koupelna a ta kuchyň!! Taky terasa...no líbí se mi to moc! Jde se tam po schodech, ale aspoň vybudujeme kondičku!  

Jinak cesta je pořád na stejném bodu mrazu, firma už 2x zkoušela kontaktovat japonské ministerstvo průmyslu, naposledy před týdnem. Víza se udílí, ale jen profesorská a humanitární, business jsou na posledním místě. Ale malé skoky jsou, Japonsko začalo respektovat covid pass, i když jen pro vnitrostátní lety, zkrátilo karanténu na 10 dní, začalo udílet závislá víza a premiér se chystá odstoupit. 

Nicméně skupiny expatů jsou pořád zavaleny smutnými historkami, například teď tam jedna paní někde z Kazachstánu pláče-je víc než půl roku v Japonsku jako vědecký pracovník, její dvě malé děti předškolního věku konečně dostala víza, ale už nikdo další z rodiny, kdo by je mohl do Japonska dovést, ona odletět nemůže, protože nemá tolik volna (asi ani peněz), nemluvě o povinné karanténě. A takových historek o umírajících rodičích, otcích co ještě neviděli své děti a rozdělených rodinách jsou tam desítky. :-( 

Sweet Potato No viď! 3 minuty na stanici, takže muž by byl do hodiny v práci a děti to mají kilometr do školy! Stěhováci by tedy pravda asi nebyli nadšení....

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 10:17

Zatim nam po zahrade beha jen projektant a geodet, a uz ted me to nebavi

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 10:39

Garfie - dům je hezký, ale popis reálu ohledně rodin je teda drsný. 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 10:54

rasaNori Jak nebaví!!! To jsou super starosti

jitřenka Jo, je to hrozně smutné. Fakt, skoro každý den přibývají nějaké historky a to jich je pochopitelně daleko víc, jen je nikdo nezveřejní. :-( Hranice se uzavřely loni v březnu, totálně i pro rezidenty nejaponského původu (takže za hranicemi uvízli lidi, co třeba v Japonsku žijí 20 let, mají tam trvalou práci, bydliště, rodinu...), pak se hranice otevřely pro lidi s pobytem a pracovním vízem na konci října, aby je na konci prosince znovu uzavřeli. A to trvá do teď. Strašná situace. 

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 11:08

Garfie 

Dům vypadá pěkně, tak ať klapne ten zbytek!

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 11:25

Garfie to jsou ti lide jiste nadseni z toho, kolik lidi pricestovalo na olympiadu, kdyz oni nemuzou za rodinama nebo prací.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 12:19

Kokoska No přesně!! 

dynda Děkuju!

Offline Magráta
Avatar
7770 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 15:25

rasaNori já jsem tak ráda, že už jsme ze zahrady uklidili a odvezli do sběrného dvora už poslední stavební a další bordel (omlouvám se za to slovo) a je hotovo (vím, na domě není nikdy hotovo...)... teď se vrháme na tu zanedbanou zahradu, která si ale naštěstí žije svým životem

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 01:18

Garfie Domeček vypadá krásně, berte ho! Jen jsem teda nepochopila vanu (modrou) v koupelně. Ona je nějak rozpůlená? Nebo to není vana?

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 07:18

brrr Což o to, já bych ho brala, ale po předchozí zkušenosti nám ho firma už nepomůže pronajmout a už vůbec nám nepomůže s placením. :-/ (na jaře jsme si pronajali dům a firma ho 3 měsíce platila zbytečně). Jediné co můžu, je doufat, že tam vydrží. Nebo teda zkusit si ho pronajmout na dálku na vlastní náklady, ale to mi připadne jako dost riziková investice. :-)

Vana je úplně normální, jen je trochu tvarovaná z boku, možná v telefonu to není moc dobře vidět? 

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 07:25

Garfie ten dům je úžasnej, ta kuchyně obrovská (v porovnání s tím cos dávala v minulosti). No ale jinak achjo teda...

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 07:38

Garfie Maš pravdu, zvětsila jsem si to a zjistila, že má madlo. Původně jsem.myslela, ze je tam nějaký dekl.

S těmi nejasnostmi kolem toho vašeho stěhování to je šílené. Budu doufat, že domeček na vás počká. Za odměnu.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 07:43

andulka01 brrr No jo no. Já už jsem taková rezignovaná. :-) Dům je super, ale kromě toho, že se k němu jde asi 100 metrů do kopce po schodech, vypadá to, že není nějaké vhodné parkování poblíž, jen placené a taky tatami ve všech pokojích v přízemí mě úplně nenadchly, ale s tím už bych se nějak poprala. Když si projedu ostatní nabídky, je to luxus!

Jinak ty dekly na vanách v Japonsku bývají dost často, oni se koupou všichni v jedné vodě, tak aby se udržovalo teplo. 

Offline notna
Avatar
6533 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 08:07

Garfie Dům se mi taky líbí. I víc než ten předchozí. Je fajn, že jsi napsala. Občas si rik, jak se vám s Japonskem daří. 

Osudy rozdělených rodin jsou hrozně smutné. To mi přijde už nelidské. Asi bych se obrátila na červený kříž nebo nějakou podobnou instituci. Vůbec bych tohle v civilizované zemi nečekala.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 08:28
Reakce na notna:

 

Osudy rozdělených rodin jsou hrozně smutné. To mi přijde už nelidské. Asi bych se obrátila na červený kříž nebo nějakou podobnou instituci. Vůbec bych tohle v civilizované zemi nečekala.

​taky mi to prijde strasne smutne a v kontrastu s tou olympiadou az zvrhle. a hloupe, ze se o tom nevi.. rikam to vcera doma u vecere, ze se nedivim ze japonci nebyli urvani z olympiady kdyz tam mohli sportovci a bafunari ale rodinni prislusnici uz takovou dobu ne - a muz na to posmesne, prosimte, kolik takovych rodin asi je

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 09:08

notna Mně se taky líbí víc :-). Hlavně má nesrovnatelně lepší polohu a topí se v zeleni (i když je dál od parku), což je velká deviza. Já tedy dokážu vidět i ty nevýhody, ale pochopitelně i výhody proti jiným nemovitostem, už jsem v Japonsku bydlela na čtyřech různých místech, takže představu mám. Tady mě (kromě přístupu, ono to bude náročné i s kolem a nákupy, nejde jen o auto) štvou dost ty tatami, navíc ještě v přízemí a v takové zeleni, už tam vidím vlhko, plíseň, různá zvířata...

Ony ty nemovitosti teď docela stagnují, největší pohyb je na jaře, kdy končí fiskální rok a Japonci mění školy/zaměstnání, tak snad šance je, ale ta blízkost nádraží je proti nám. :-(

Co se týká těch rozdělených rodin, je to prostě krutá rasa. :-) Oni mají na všechno pravidla a přesné postupy, vůbec nehrozí, že by o něčem rozhodl úředník, všechno je komplikované a na dlouhé lokte. Nějaká osobní zodpovědnost nebo neuposlechnutí nadřízených, i když jde o lidské životy se vůbec neností, čest výjímkám, jako byl například ředitel Fukushimy nebo můj oblíbený Sugihara.  (jeho příběh o japonské mentalitě vůbec dost vypovídá)

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 09:17

viktorka_od splavu Oni to často netuší ani samotní Japonci, pokud se jich to nějak netýká, to vůbec není "veřejné" téma. Takových rodin jsou fakt tisíce, jen takový drobný střípek v mozaice, komunikovala jsem teď kvůli něčemu se školou (jedna z cca 40ti mezinárodních škol), do které jsou přijaté děti a administrátor mi psal, že přijali teď od září 75 nových studentů a velká část z nich je pořád v zámoří...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 09:40

Garfie

jo vlastne, kruta rasa ja vim