design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. srpna 2021 11:53

Karja nemyslím si. Moje hranice jsou nízko, ale mladší je fakt děsný od mimina. Starší jí na svůj věk hezky, tam problém nevidím, ale mladšínavíc chce jíst všechno sám a asi si dovedeš představit, jak to vypadá třeba po polívce

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 12:13

Mulen to teda. My máme uprostřed městskou památkovou zónu, tak v tom centru je to hezky. Teď někdo koupil takovej škaredej břízolitovej domeček s tridilnejma oknama na náměstí a dela z toho tak krasnej dům, vysoký dřevěný okna s ostěním okolo, vapenna omítka a místo osklivych novych vrat udělal podle starý fotky bránu

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 12:18

Potrefenáhusa Je to krásný, a obdivuju lidi, co se odvážej to zaplatit. To musí být mazec takovéhle rekonstrukce. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 12:24

Karja to jo...ale oni to s tím koupili, byla to ruina a počítali s tím, ze do toho budou mluvit památkáři 

ale obdivuju tu schopnost v tom tu krásu vidět, já jsem si to neuměla představit 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 12:34

Potrefenáhusa To zni krásně. Něco takoveho teď dělá švagr a já se tam chodím kochat.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 12:35
Reakce na Potrefenáhusa:

Už zabydleno

​super je to. Jinak mně došlo, že já tu svojí almaru, jak jsem ji sem taky dávala, mám u zdi 'za stolem' taky a taky otevřu dveře jen při zasunuté židli a nijak to neotravuje. Též tam nemám věci denní potřeby..

Offline Janulik03
Avatar
16734 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 13:07

Potrefenáhusa krasne sa vam to vyvrbilo

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 13:11

Ounz otvírání kredence mě zas tak netrápí, horsi je to zalejzani ke stolu

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 13:14

Potrefenáhusa moc hezký to máte

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 13:33

Potrefenáhusa moc pekne a hlavni doplnek uz je na miste, vidim

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 13:36
Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 20:40
Reakce na MaeGandal:

na Aktualne na mě vyběhla další kuchyně do U, když se tu tak probírají

zbytek zde

​eHm, tak jsme se dostali doma k tomu, že okopírovat zcela tohle by nebylo špatný. Ségra mi vymluvila docela ten ostrov, že do učka mi nikdo nepoleze:-D:-D. Nicméně, než začnu uvažovat dál, může být ta část Učka do prostoru hluboká 80cm? Jako na šedesátce bych tam rozhodně nevarila. Spíš jestli se to tak vůbec dělá, není to rušivé a tak. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. srpna 2021 21:05

Karja Tahle kuchyně se mi líbí hodně. Podle mě větší hloubka ničemu nevadí. Jestli chceš mít tu troubu výš, klidně může být na původním místě, od varné desky to není daleko. Akorát nevím, kde je myčka.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 21:27

Evaeva Jj, tu troubu bych dala vedle lednice stopro, já to totiž můžu mít o jednu skříňku delší (ten polostrov bych teda delší nedělala, to mi pak přijde to ucko dost hluboké). Jako asi by mi to takhle vyhovovalo dost, jednak bych vařila orientovana pohledove na obývák, i bych viděla na velkou část zahrady. Když by se mnou vařily holky, tak bychom vše připravovaly na té ploše směrem ke zdi, daleko a zady od sporáku. Ta plocha mezi dřezem a varnou deskou mi taky vyhovuje, je to akorát, já dost přípravy dělám i ve dřezu, takže bych to měla všechno kousek. Jen teda mi nepřijde praktické mít 60 hloubku na vaření, to mi nepřijde bezpečné, proto těch 80, stůl bych mohla mít přes metr od toho, vodorovné s tím účkem,takže by se sedělo i zády k té desce, to ano. Myčka je podle mě od dřezu napravo. Jako to uspořádání je samozřejmě takové diskutabilní, ten dřez je přece jen v tom ucku třeba hluboko při sklízení nádobí to člověk asi pocejti:-D. Já to nemusím naplánovat zcela, jen kde bude odpad a elektrika, dalsi ochcavky budu přemýšlet az to budu zadávat k výrobě a to už tak nějak jasno mám;-)

Offline Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 21:32

Karja kuchyň se mi líbí hodně 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. srpna 2021 21:32

Karja Ta hloubka 80 bude dobrá, to volné rameno kratší bude určitě lepší. Jediné nad čím bych se zamyslela, je ta vazba dřez - myčka, ten dřez vzadu jinak nevadí, budeš to dávat přes ten poloostrov, navíc stejně většinu věcí budeš lifrovat do myčky. Kolik máš cm mezi těmi rameny?

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 21:36

Karja Já mám hloubku linky pod oknem 70cm jinak 60 cm a těch sedmdesát je na otevření okna, které je nad linkou docela vošajstlich, mám 175 a fakt se musím dost natáhnout.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 21:39

Evaeva Premýšlela jsem nad 110-120cm, ono když je to větší, tak už je to moc. Ségra ma dvě podélný linky, polostrov kratší, má 110 a přijde mi to ideál. Ale můžu to udelat volitelne. Ono mi to tak jako tak nebude nebude končit přesně u toho dalšiho okna a stůl taky nebude vycentrovaný přesně celem u prostředka okna, ale to bych chtěla moc už:-D. To bych to musela mít všechno jasné už při projektu;-)

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 21:40

Kan Jasný, ale já myslela tu hloubku, jak je ten poloostrov se sporákem. Pod oknem bych nechala normálně 60.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. srpna 2021 21:44

Karja jo, to zní rozumně, potřebuješ projít okolo otevřené myčky k tomu dřezu. Ještě mě napadlo, budeš mít koš pod dřezem? Trochu se bojím, aby to nebylo moc daleko, resp. každý, kdo půjde do koše, bude muset projít okolo tebe, až budeš vařit.