design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Janulik03
Avatar
16635 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:50

Jiná Realita ahha tak jasne ze treba to niekam popratat. Jo a mne sa paci rozdielny material hore a dole. A priklanam sa k nazoru 711990 o drevenej casti so spotrebicmi

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:52

viktorka_od splavu ta dvířka pak nebudou až tak markantní, protože ta dýha bude z jednoho dlouhého prkna rozděleného na dvířka, což bude sjednocovat spáry. no jako ideální to není, snad si zvyknu :) právě tou dýhou by se to na rozdíl od bílých dvířek mohlo trochu "zakrýt".

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:54

Jiná Realita me spis prekvapuje ze to takhle navrhne profesional

Offline razorblade
Avatar
8145 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:56

Jiná Realita Heled, nebylo by vzhledem k nizkemu stropu kepsi se bez hornich skrinek uplne obejit, pripadne dat treba jednu lajnu otevreny police? Mi prijde, ze mas tech skrinek hrozne moc a ze domacnost jednoho az dvou lidi by se se svym nadobim musela v pohode vejit jen do tech spodnich...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:58

viktorka_od splavu ono to ale prostě jinak fakt nejde, strávili jsme nad tím docela dost času. protože s ohledem na to, aby nějak vyšly dolní skříňky (aby tam nebyl třeba metrový nebo zas 50 cm šuplík, aby byly aspoň ty dva vedle sebe stejné a tak), a s ohledem na to, že máš danou šířku myčkové skříňky i její umístění a to samé u dřezové, a že musíš vedle varné desky dát ten úzký výsuv kvůli místu vedle desky (nebo umístit varnou desku na spodní polici asymetricky, což je taky divné) a tak, tak to jinak nešlo.

špekulovali jsme nad tím snad dvě hodiny.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. února 2020 19:58

Jiná Realitajá bych taky horní skříňky neubírala, ten úložný prostor se hodí. Naopak bych zvážila tu variantu ke stropu, podle mě ta mezera bude jen k vzteku a je to prostor navíc.

Trochu nepraktická mi přijde ta myčka přes roh od dřezu, jestli dobře chápu, že je dřez v té části směrem k nám. Představuju si, jak stojíš v tom malém prostoru mezi otevřenou myčkou a dřezem a vyndaváš z něj to nádobí. To bych taky ještě promyslela.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:01

razorblade hlavně ne otevřené police, já to strašně nesnáším. i knihovna musí být zasklená. 

domácnost normálních lidí asi jo, ale já jsem nenormální :( mám třeba plnou polici různých bylin, ze kterých si vařím čaje a taky je mám naložené jako nálevy. krabici léků a všelijakých doplňků, která bude taky v kuchyni. vůbec netuším, kam třeba dám zavařovací hrnec, snad vleze do úklidové místnosti. a podobné hebla :)

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:01

Jiná Realita ja nevim, ale mam pocit, ze se sunes ke kuchyni, kterou nechces a ve ktere je hodne "ale". 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:08

jinx v tom bytě jsou samá ale. hodně jsem jich vyřešila, hodně zbyde. 

nicméně, pokud se přestěhuju tam, tak třeba konečně přestanu chodit z místnosti do místnosti tak, že v každých dveřích překročím 40 cm vysoký "práh" (yeah, nějací inteligentní lidé udělali vazbu střechy v místnosti nad podlahou, neuvěřitelný, ale žiju tak asi 20 let). jakékoli ale toho bytu bude peříčko proti tomu, v čem bydlím celý život. byt bez ale by byl nepochybně lepší, ale prostě...byt bez ale, se zahradou, s terasou, s garáží nikdy neseženu nebo na něj nikdy nebudu mít.

Offline 711990
Avatar
17089 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:09

Jiná Realita na ty velky neprakticky kramy mam tu rohovou skrinku. Ta ledvina na hrnce je totiz strasne neprakticka a nic se do ni nevejde. Kramy, co pouziju jednou za cas jsou v tom rohu. A k suplikum, my nakonec mame 120cm suplik a je to super!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:11

Jiná Realita dve hodiny je dost malo. fakt bych se jeste poohlidla jinde, jak rikas je to dost penez a neni to na chvili

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:14

711990 jo, ledvina na hrnce je debilni vec, nastesti jsme to meli v najmu tak mi bylo jasny co nechci

Evaeva drez v rohu a vykladani mycky "v ohradce" mame taky, u te mycky to nicemu nevadi, drezu v rohu bych se snazila vyhnout ve vice lidech, jednomu je to fuk

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:16

Jiná Realita je to tva investice a ty v tom budes zit, ale nejak se nemuzu ubranit pocitu, ze to cele vnimas jako nic moc a to je skoda. Je to same neslo, nejde, nemozne, jedine takto, ... a na to ja moc neverim. Tak hlavne at se ti tam bydli dobre a jsi spokojena. 

Offline Catherinne
Avatar
9815 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:17

My máme ledvinku co fakt celá vyjede ven a za mě super. Je na ní 5 hrnců, 4 pánve a hrnec/pekáč. A ještě dvě síta a struhadlo. A pokličky. 

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:22

Jiná Realita šuplíky jsou drahý, ale těch se nevzdávej, jsou super praktický

jinak dvířka dole a nahoře mám a vůbec to nevnímám

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:39

jinx asi to vyznívá blbě, ale já jsem spokojená už teď. akorát by ta kuchyň mohla stát méně :D

Offline continuity
Avatar
33437 příspěvků moje polička 15. února 2020 21:00

Jiná Realita co je za problém s metrovým suflikem? Má to máma ( teda 90cm) a je to super věc, vejde se tam mnohem víc věcí než do 30+60 a usetris jedny šuflíky a kování. Taky bych si udělala minimalne jedny šuflíky plytké, mám v tom pribory, prkénka. 

Fakt si zajdi ještě jinam, jaky je důvod, že digestoř nemůže být jinde? Hlavně pokud máš nad skříňkama místo, lze to potáhnout takovou rourou/hadici, nám to tak udelane. Téměř všechno dnes má nějaké řešení. 

Pokud bojujes s místem, zvážila bych rohovou skříňku do trojúhelníku, mám v tom kompletní slavnostni servis pro 12 lidí, nějaké další nádobí a všechny láhve a termosky. 

Offline DruI
Avatar
3227 příspěvků moje polička 15. února 2020 21:20

Jiná Realita Šuplíků se nevzdávat, šuplíky jsou nejlepší. Já bych dala možná víc nízkých šuplíků, toho lituju ve vlastní kuchyni, že jsem místo vysokého šuplíku na koření mohla mít dva nízké a bylo by to praktičtější.

Ono by se asi dalo ušetřit i na úchytkách, co si pamatuju, tak právě ty lištové byly dost drahé.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 21:40

všem děkuji za všechny názory a tipy. zajdu ještě jinde a uvidím. 

Offline RoSa
Avatar
8150 příspěvků moje polička 15. února 2020 21:43

Jiná Realita tak kování Blum má snad dneska už i ta Ikea myslim, to neni nic extra...

a drátěnej výsuv do rohový skříňky považuju za zbytečnou (a drahou) pitomost - někdo to tu už zmiňoval: stačí hluboká pevná police, dávám tam věci, co tak často nepotřebuju (zapékací formy na šneky, obrovský servírovací tácy, formy na bábovky, litinovej hrnec na kachnu a tak...) - ušetříš peníze za dráty a vejde se ti tam toho víc! kdybych to dělala dneska znova, zavedla bych navíc do toho rohu dovnitř i elektriku na osvětlení (musela jsem to dělat dodatečně)

to dřevo na horních dvířkách spíš upozorní na ten nízkej strop bych řekla... a 10cm se fakt bude blbě utírat, to radši až ke stropu

ad místo: a co kdybys tu pravou část linky udělala do "U"? uzavřelo by se to, mohlo by to být oboustranně osazené dvířky (z kuchyně i z jídelny) a získala bys místo na ty věci k servírování, jakože příborník

celkově mi ten návrh nepřipadá jak od profesionála, ty 2 hodiny času strávenýho nad tím jsou fakt znát...