design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 15:02

Co se zabouchnutých dveří týče, tak mně se líbí (ano vím, už zas votravuju s něčím švédským) systém, kdy se prostě vchodový dveře - s klikou z obou stran -  sice zabouchnou, ale bez klíče je zvenčí člověk nezamkne, to jest dostane se zpátky prostým použitím kliky (aby našel ty klíče ). Mají je tam všude, navíc se otvírají ven, takže logicky nejdou vykopnout... Nevím jestli se takový dveře tady vůbec dělaj, ale pro sklerotiky se mi to zdá velmi vhodný

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 16:00

barbucha máme z venku taky kliku, řekla bych se nic neobvyklého, ale teda otvírají se dovnitř to jo., Ale v práci se vchodový otvírají ven,tak asi taky nic úplně neobvyklého.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. ledna 2022 16:06

Vlmz prostor, kde se vyskytuje víc lidí, by se dveře měly otvírat ven. To je kvůli evakuaci - ve směru úniku. Když propukne panika, tak ve větším počtu může být problém otevřít dveře dovnitř.

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 16:10

Evaeva aha,to mė nikdy nenapadlo,ale logiku to má, v paneláku jsou taky otvírací ven.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. ledna 2022 16:13

Kam jít pro kvalitní pracovní židle? Chtěla bych si jí vyzoušet, takže něco v Praze. Cenovou představu mám tak do sedmi tisíc.

Online DruI
Avatar
3252 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 16:29

Evaeva Já jsem kupovala židli tady https://www.ergo-interier.cz/ ale teda therapii, která je mimo tvůj cenový limit, ale měli tam toho na vyzkoušení docela dost, tak třeba by sis vybrala.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 10:17
Reakce na Vlm:

Evaeva aha,to mė nikdy nenapadlo,ale logiku to má, v paneláku jsou taky otvírací ven.

​No, my máme právě dovnitř

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 10:40

barbucha to bych řekla, že je proti požárním předpisům. Jak dlouho to máte?

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 10:47

Evaeva my to máme taky odkdy tam bydlíme, ale ty baráky se rekonstruovali asi hned po revoluci. Požární kontroly chodí, ale v nálezech jsou kola na chodbách (jako chápu, ale tam se potřebuje vymotat maximálně 5-6 lidi) zato jedny dveře z baraku dovnitř a druhé se otevírají dovnitř tak, že se musíš u toho obtočit kolem schodiště, je tam asi 40 cm mista. Je kolikrát problém projít i když se tam potkají dva lidi. Tak to nevadí. ale snad se to letos bude předělávat. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 10:48
Reakce na Evaeva:

barbucha to bych řekla, že je proti požárním předpisům. Jak dlouho to máte?

​u nas na sidlisku su vsetky panelaky postavene tak ze sa do panelaku aj bytov dvere otvaraju dnu. zaciatok stavieb 80-90te roky a nove panelaky spred 10-15 rokov to tak maju tiez

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 10:49

continuity jo přesně, botník na chodbě mít nemůžeš. U rodičů se před kontrolou schovávaly i kytky.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 10:50

eless ty jo. teď mi došlo, že my to tak máme taky

Ale u našich to po rekonstrukci změnili.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 10:59

Evaeva 

No nevim jak dlouho, odjakživa... bylo to dostavěný někdy v osmdesátkách, asi před 12-13 lety se dělala modernizace fasády, zateplení, okna, schodiště, vchody, prostě kdeco - před prodejem (a ten proběh před deseti lety). Se dveřma do bytů se ale nedělalo nic.

Online DruI
Avatar
3252 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:05

Evaeva Ony ty hlavní dveře otevíravé dovnitř projdou i z požárněbezpečnostního hlediska, když se argumentuje tím, že při otevírání ven by mohlo dojít k jejich nenadálému zaterasení třeba napadaným sněhem.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:05

barbucha do bytu je to jedno, předpokládám, že s milostpánem se při útěku domluvíte, že má o trochu couvnout

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:06

barbucha to není o dveřích do bytu, ale těch vstupnich dveřích do budovy. 

U nás kdybychom se pokusily udělat dveře směrem ven, tam se nám skríži dveře se sousedy a to je taky na pytel. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:07

DruI aha, no vidíš. My třeba nemáme ani ten protipanikový zámek, jak zevnitř nepotřebuješ klíč, a pokaždé akorát řeknou, že by se to mělo vyměnit.

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:08

DruI až bude v Praze tolik sněhu, že nám to zatarasi dvere pod stříškou, tak bez obav skočím z okna.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:09

Evaeva 

No právě že mi to neni jedno, mam radši otvírání ven... vono je to nepraktický i bez ohledu na požár, ty předsíně nejsou hned u vchodu moc široký a když se ti tam motá ještě čokl... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:12
Reakce na continuity:

barbucha to není o dveřích do bytu, ale těch vstupnich dveřích do budovy. 

U nás kdybychom se pokusily udělat dveře směrem ven, tam se nám skríži dveře se sousedy a to je taky na pytel. 

​Vstupní dveře máme (dvoje) u hlavního vchodu ven, u zadního jedny dovnitř