Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 19. června 2019 13:17

daniela

Původní LB nesahá ani po kotníky.

Tak Míše by se líbit mohla - navíc je to vůně lehká, takže se to s ní nedá přehnat.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. června 2019 13:48

Illusione EdP: Bottega Veneta se vykašlala na kožené kabelky, tohle je síťovka s citróny pohozená v trávě vedle dřevěné lavičky v parku, kde je příjemný chládek. Síťovku občas v syčivém staccatu zasáhne sprška vody z postřikovače trávníku, svěží nakyslá vůně nepatrně zesládne. K chvilkovému osvěžení to stačí, ale čekala jsem víc...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 19. června 2019 14:00

Fleur 

V souladu s názvem je to jen iluze osvěžení

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. června 2019 18:20

jerry Přesně . Prodavačce, která se ptala, jak se mi líbí, jsem odvětila něco ve smyslu, že mě to připravilo o iluze o značce, vřele se mnou souhlasila.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 19. června 2019 19:19

Fleur Pro mě je to taky velké zklamání, úplně tuctová vůně.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 22. června 2019 08:21

Mulled Cider (Demeter Fragrance Library) -  CPO. Zcela autentické sladké "horké jablko" s nesladkou skořicí a kardamomem.... aneb čerstvě upečené sladké červené jablko s nesladkou skořicí a kardamomem.

Wanted Girl (Azzaro) - když se něco jmenuje "Girl", musí to být nejlépe ovocné (nejlépe doplněné vanilkou a nějakými květinkami). Když se něco ještě k tomu jmenuje "Wanted", tak je potřeba zvýšit ostražitost....v tomto případě to znamená ještě navíc hromadu krystalového cukru s lehce ovocně nakyslým nádechem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. června 2019 16:28
Reakce na blackviolet:

Tak jsem dnes narazila v drogerii na Rammstein: Kokain a musím se smát. Ti chlapci zřejmě skrývají pod tvrdou slupkou křehké duše nebo nevím, co tím sledují .

Ich will, ich will, ich will ... dich zumindest ein bisschen spüren....

Kokain je lehoučká vůně, na začátku příjemná kůže, trochu květin, trochu sladká a pudrová, syntetická, ale ne nepříjemně. Pudrově květinová zůstane, protože kůže se po čase vytratí. Je to EdT, do prostoru nejde a vydrží tak 4 hodiny.

A zdá se, že tento marketing funguje, protože si pro ni půjdu, jako polívačka není špatná, ale hlavně si chci vystavit ten flakon a krabičku .

​Hm, to jsem teda čekala víc. Jsem zvědavá, co v ní v úterý najdu já.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. června 2019 13:48

wendulka Taky jsem zvědavá

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 24. června 2019 19:16

Eau Fusion (Biotherm) - zeleň s citrónem - sladká, ale zároveň vodní. Evokuje hluboké jezero s temně zelenou hladinou (barva flakónu není zvolena náhodně).

Men (Manufaktura) - sytá cedrovka, nasládlá, sluncem prohřátá. Rozvoněla se do vyběleného cedrového dřeva na kamenitém mořském břehu, porostlém suchými travinami. Povedená vůně a navíc s překvapivě dlouhou výdrží.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 24. června 2019 20:51

jsem šla kolem parfumerie dnes a nedalo mi to:-) musela jsem zkusit zde v poslední době několikrát zmiňovanou "klasiku" CK One, pěkná unisexová svěženka s nějakým ne uplně příjemným zpoceným podtónem hned kousek za úvodem (ono ale bylo fakt vedro, asi do veder uplně vhodná nebude), přijde mi kapku otravná časem, ale ve své době to musela být fakt bomba

no a měli taky Gucci Quilty Cologne, tak jsem se trochu zlila - až pak jsem zjistila že je pánská:-) a líbila se mi teda moc! v úvodu pěkné rázné citrusy se závanem máty (což přičítám rozmarýnu když koukám na složení) a pak.. pak se na mé kůži vydala zvláštním směrem, až bych se vsadila že je v tom kousek oudu, nemít ji i na papírku, kde nic takovýho necítím. určitě ještě půjdu prozkoušet, zdá se mi, obzvlášť takhle v létě, použitelná i pro ženy

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. června 2019 20:55

viktorka_od splavu A co Aromatics Elixir? Jaký je ve vedrech?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:07

Dalia skvělý! už jsem vyzkoušela loni, ve vedru je to fakt přesně co mám ráda (hořce kořenitá, sytě osvěžující ale ne svěženkovitá) nesmí se ale ochladit, pak se na mně mění v popelníček:P

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:27

viktorka_od splavu Nedalo mi to a mázla jsem si ho ze vzorku na zápěstí. A ne, pro mě tato vůně není, i když je mi svým způsobem příjemná. Ke mně se však nehodí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 24. června 2019 22:32

Dalia to máš asi pravdu. musím ale ještě dodat, že má neobyčejnou sílu, na to, jak "obyčejná" je to vlastně vůně - voněla jsem se ráno před sedmou a pořád je tu se mnou:-) 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. června 2019 09:21

viktorka_od splavu Sílu má, to souhlasím.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. června 2019 21:58

Nevím, kam s ní, neboť se tváří jako niche vůně, ale já ji vnímám jako mainstreamovou produkci celebrity: Asombroso by Osmany Laffita.

Jde o vcelku slušně odvedenou práci, která v kontextu nabídky Fannu může působit téměř exkluzivním dojmem, neboť to není žádná přeslazená gurmánka, nebo ovocně šťavnatá líbivá květinovka. Zajímavou ji činí lilie, která je zbavená těžké omamnosti, v kombinaci se svěží studenou konvalinkou. Závěr sklouzne bohužel do levné pižmové aviváže, ale ve střední fázi jsem si vůni chvilku i užívala.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 30. června 2019 10:34

Miami Blossom (Escada) - sladký hustý multivitamím s výrazným ananasem a mangem - sladký, leč nikoliv ulepený. Na moment se sice objevila trochu syntetická štiplavost, ale vůně se rychle usadila. Povedená vůně pro -náctileté.

Women 003 (Manufaktura) - svěží květiny se štiplavým živočišným tónem nevěstily nic dobrého, ale naštěstí se zvířátko rychle někam zaběhlo a zůstaly pudrové květinky s jemným karafiátovým mýdélkem, podbarvené ledovým pižmem. Něžná romantická vůně. Jsem mile překvapená...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 04. července 2019 16:17

L'Occitane

Herbae - No, neviem. Ako keď sa odosobním od očakávaní, ktoré vo mne vyvolal názov, farba a flakón, tak to v podstate nie je zlá vôňa. Ako bylinky ani náhodou. Jemné ovocie, trochu neurčitej zelene, dosladené troškou medu. Možno bylinkový čaj s medom a trochou sirupu? V každom prípade rozhodne dámska, toto si viem predstaviť tak maximálne na malom chlapcovi. Tomu by to šlo k námorníckemu oblečku.

Framboise & Thé Vert Matcha - Veľmi neurčitá ovocenka všeobecná, áno, tie maliny tam sú, ale veľmi nevynikajú. Ako nenadchne - neurazí, ale na druhej strane to nie je malinový sirup, čo si zaslúži pochvalu.

Verveine - Buď si ju zle pamätám, alebo ju reformulovali. Pôvodne si ju pamätám ako veľmi výraznú, až úderne zelenú vôňu s korenistým nádychom. Čo cítim teraz, je nemenej úderná, ale podstatne citrusovejšie pôsobiaca vôňa s pomerne príkrou ostrou zeleňou.

Verveine Agrumes - Výrazne citrusová verbena. Pôsobí šťavňatejšie ako klasická, osviežujúca citrónovo - verbenová vôňa. Na leto skvelá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. července 2019 18:47

Sky di Gioia (G. Armani)

Taková nenucená …

Na kůži se snese sprška sladkohořké svěžesti. Šťávou nacucané liči, které já moc ráda. Chutný úvod mě nemálo překvapil a nezlobila bych se, kdyby trval déle. Brzy však vůně zkrémovatí a liči se tiše odporoučí do ústraní, odkud nenápadně přizvukuje olejovitě zabarvené pivoňce s růží. Tady už to začíná být malinko tuctové, ale záchrana přichází v podobě příjemně zakomponovaných akordů dřev.

Ležérní letnička … hezká!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. července 2019 20:03

Allure Sensuelle (Chanel)

Jak kaleidoskop byl ten den

barvami hrál a lákal ven …

... tak jdu ulicí, prostě jen tak, s úsměvem na líci a neřeším, co bude pak. A vůně, ty co ráda mám, jsou všude kolem ... tam i tam. Tak třeba támhle, kde stojí pár dřevěných stánků, to růžemi voní a k tomu i parfémem pudrovým té hezké ženy, která hlavu k nim kloní. Tady zas, když kolem kavárny kráčím, voní to tak, že sotva odolat stačím. Praženou kávou a bílou smetanou, šťavnatým ovocem a sladkou zmrzlinou … jeden z mnoha barevných dnů, z nichž skládám si mozaiku snů.

Allure Sensuelle je vůně asociací … je to hebkost hedvábí, je to sytost barev, je to teplo letního dne, je to šum pohybu, je to pulzující bytí, je to emoce.