Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 14:18

Mha 

...rozesmál?. Asi nikdy žádnej.

Mně spíš někdy "rozbrečí"(trochu expresivní výraz, no, lepší by bylo vytočí nebo znechutí) to, co cítím, když si z flakonu stříknu na kůži...

...ve smyslu - že třeba od lepší/dražší značky očekávám už jistou kvalitu nebo aspon něco zajímavého a ono to je nudné, otravné a nebo, pro nás, co se vůním věnují už nějaký čas, takové všeobecné - jakože neurčitelné květinky a ovocíčko.

A nebo je cítit, že, přestože značka s vyššími cenami, tak vůně je kvalitou ingrediencí mizerná...

Na druhou stranu - pořád lepší vůně strašná, prostě taková, co vyvolá nějaké emoce, než vůně, ve které nic není, nijak a nic se mnou neudělá...

Ale tyhle pocity by se daly, si myslím, vztáhnout na víc věci - pro milovníky a znalce vína na víno, nebo  na filmy...

Je to tak se vším, co má člověk rád... ...jak jednou "čichne" ke kvalitě, sotva že se vrátí "níž", naopak - chce kvalitu příště stejnou, a dost často čím dál lepší...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 14:49
@Mha stejně jako spousta z"našeho kolektivu"se mi asi ani vůně značek Dermacol apod.nechtějí zkoušet,pročti recenze jsou-li nějaké zde nebo na Fragrantica,případně zkus vznést dotaz na majitelky (u každé vůně zde v databázi lze dohledat),celkově jsem ale ke značkám,které prvotně nevznikly jako parfumérske skeptická a málokdy splňují požadovanou kvalitu(intenzita,kvalita,originalita),každá jsme si ale,myslím,musela projít začátky a stejně svému nosu nejlíp rozumíš sama,ostatní tě mohou lehce nasměrovat ale když si čtu dojmy kolegyň-často žasnu nad tím,co jsem vlastně měla vyčenichat :D
Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2021 15:01

Miru ano, ta vseobecnost a zamenitelnost je pro mě velký oříšek, a to rozčarování úplně chápu.

Emoce spojené s vůněmi mám, dokonce až tak, že jsem přestala používat na nepříjemné situace, např. Jednání na úřadě, příjemné vůně. Protože se mi stalo, že s velmi stresovou situaci jsem si spojila parfém a pak už stačilo jen cichnout a ne nene. Tak mám jeden parfém "na jednání s nepříjemnými lidmi" a jeden dokonce na pohřby. Je to divné?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2021 15:05

teena-s Já svému nosu zatím nevěřím, co jsem to vlastně cítila, tak ráda čtu tyhle profesionální recenze:)

A asi máš pravdu s firmami, které parfémy dělají jen bokem, byl to sice moc veselý název, ale vůně byla taková jako jiné, ne originalni, jak u Mercedes Benz, Swiss Army, Mandarina Duck... 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 15:08

Mha ...není to divné.

Mám některé vůně, které mě přenesou do období, která už byla... ...jsou jak flešky - stačí zasunout do pc/přivonět k flakonu a film se začne odvíjet/vše se před očima odvíjí znovu...(někdy to je příjemné, krásné, někdy je to čirý masochismus...).

Vůně vyvolávají emoce. Člověk má s vůněmi spojeno spoustu věcí - vůni dětství, mámy, rodičů, vůně vzduchu po ránu, vůně léta, zimy, vůně jídel, lidí, prostor, je toho STRAŠNĚ moc a všechny ty vůně, pachy, odéry v člověku něco vyvolávají - ať už pocity příjemné nebo ty méně...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2021 15:09
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 15:10

Mha 

...tak pozor!, vše má své vyjímky! A i parfémy a značky... ...resp. zrovna značka Mercedes Benz má vůně velmi dobré, momentálně mám(dopotřebovávám) Club Black a směle se vyrovná nadprůměrné kvalitě mainstreamu v parfumeriích, nebo strčí do kapsy i některé průměrné niché...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2021 15:17

Miru

Tak to netvrdím, že je to komplet, jen ty, které jsem vyzkoušela a zrovna u Mercedesu to byly dvě nebo tři vůně a pro mě byly úplně zaměnitelné s čímkoli, k čemu cichnu v drogerii. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 15:18

Mha 

...jasné.

A taky nezapomínat - že vše je individuální...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 16:18

Mha 

Pár vůní od Dermacolu jsem vyzkoušela a nic moc - přinejlepším takový drogerkový slabší průměr (potvrzuju tvůj dojem "podivných chemikálií"). Sice Kakao a vanilka může být výjimka potvrzující pravidlo, ale bez vyzkoušení se to zjistit nedá.

Jedlých vůní je hodně (kategorie se nazývá "gurmánské vůně" nebo "gurmánky") - a ta "jedlost" má různé provedení. Někdy je to vanilkový nebo oříškový rohlíček od pravého k nerozeznání, pistáciová zmrzlina, může to být i ryze vanilková vůně, příp. různé čokoládové vůně nebo skořicové sušenky nebo karlovarské oplatky. O ovocných vůních nemluvě...

Mezi arabskými vůněmi je to docela oblíbená kategorie.

Kupodivu všechny bývají nositelné - každý si vybere.

Pokud vůni nepiješ, tak nepřibereš

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 16:26
Reakce na Mha:

Emoce spojené s vůněmi mám, dokonce až tak, že jsem přestala používat na nepříjemné situace, např. Jednání na úřadě, příjemné vůně. Protože se mi stalo, že s velmi stresovou situaci jsem si spojila parfém a pak už stačilo jen cichnout a ne nene. Tak mám jeden parfém "na jednání s nepříjemnými lidmi" a jeden dokonce na pohřby. Je to divné?

​mám to podobně, vždy na takovou příležitost hnusného těžkého jednání vezmu raději nějaký odstřik, o kterém vím, že dopotřebuji a nebudu chtít flakon. nebo vůni, která je silnější než já - např Visa. u pohřbů je to chanel no.5, ten je takové brnění (odtažitost) a zároveň konejšivý. a přitom ho jsem schopná nosit i jindy pro radost, třeba na letní procházku

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 16:31

Mha Včera jsem v drogerii zkoušela tři vůně Dermacol na papírek a nevím, zda nebyla chyba v testerech, ale všechny měly v úvodu mně nepříjemný silný chemický akcent. Což mě odradilo od dalšího podrobnějšího zkoušení.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2021 16:44

jerry Ahá, tak tak se to má s těma gurmankama. A není to pak tak, že člověk, který sám sebe několik hodin cítí jako vanilkový rohlicek nebo skoricova rolka, nemůže pak sladké ani vidět? 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2021 16:48

Dalia Ano, nepřipomínají nic přírodního (květiny, dřevo...) , ale jakoby priznavaly, že jsou umělé.  Něco jako rumova tresť na pečení:)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 17:50
Reakce na Mha:

jerry Ahá, tak tak se to má s těma gurmankama. A není to pak tak, že člověk, který sám sebe několik hodin cítí jako vanilkový rohlicek nebo skoricova rolka, nemůže pak sladké ani vidět? 

​ty jo dobra teorie, ale bohuzel, na me to nefunguje

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2021 17:54

viktorka_od splavu Takže tobě nevadí, že vonis jako cukrárna? Dobře vědět, nerada bych se připravila o nějaké životní radosti (jídlo):) 

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 17:55

Mha Mne by vadilo voňať ako cukráreň, aj keď sladkosti zbožňujem.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 17:58

Mha já v tom dokonce spatřuju arčitou výhodu,když se navoním nějakou tou přeslazenou čuňárnou tak pak už nemám chuť na sladké-jako dietetické opatření ideál,řekla bych ,že tohle je vlastně podstatou aromaterapie,levanduli nebo heřmánek si vezmeš pro uklidnění,citrusy podporují hubnutí,dokonce se dají vyčíst i návody, která znamení by měla co čichat,pižmo je vůní čistoty, Miru určitě potvrdí afrodiziakální účinky(třeba čokolády),skořice je hřejivá,je toho moc,já sama sahám po sladších parfémech když mám hlad

a jerry co odbornice na arabky by Ti jistě doporučila hafo slaďáren-kvalitních ,přičemž jejich cena je někdy až směšná (níká)a pokud se nebudeš bránit olejům tak výdrž nadprůměrná

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 18:02

Mha ja nevonim jako cukrarna, aspon doufam:-) v te vuni musi byt i neco vic.. jinak jednu dobu jsem vune typu "dobry konak s cokoladovoorechovym dortikem" nosila na noc protoze se mi v tech dobrotach hrozne dobre usinalo

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 18:11
Reakce na Mha:

viktorka_od splavu Takže tobě nevadí, že vonis jako cukrárna? Dobře vědět, nerada bych se připravila o nějaké životní radosti (jídlo):) 

​no mně vadilo vonět jako vanilkový rohlíček, štrůdl, pudink nebo buchta či karamel, čokoláda, protože mi to chuť na sladké naopak přivolalo. proto mám ráda, když k tomu sladkému je třeba trocha dřeva, květin, kadidla, vlhkého písku atp. a není to až tak jedlé