Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 15. července 2019 08:56

wendulka Takže buď se mi změnil vkus anebo ji, a to je taky dost pravděpodobné, za těch 17 let, kdy jsem si ji koupila poprvé v dutyfree shopu na letišti ve Splitu, reformulovali.​

já myslím, že obojí. i na arome kdosi reformulaci zmiňoval. a rozhodně nemá tu výdrž, jakou měla. naštěstí nic "zpoceného" jako viktorka_od splavu tam nemám

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 16. července 2019 12:53

Dolce Peony (Dolce & Gabbana) - sladce svěží květinová pižmovka (i pivoňka se objevila, byť v nikterak výrazné podobě) se sladce ovocnými tóny. Po rozvonění se navíc přidalo cedropižmo a vůně sklouzla k zapomenutelnosti. Čekala jsem podstatně víc (hlavně tedy víc pivoňky).

Incense (Demeter Fragrance Library) - CPO. Jemná nasládlá, slabě květinková, slabě pryskyřičná, slabě dřevitá, slabě mléčně karamelová. Celá je taková něžná a průsvitná, nakonec po pár minutách zmizela úplně. Škoda, jinak je moc pěkná.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 18. července 2019 17:20
Reakce na jerry:

Simply Jil Sander Touch of Violet (Jil Sander) - fialka s borůvkou si ustlaly v usychajícím borůvčí a přikryly se sladkým jemným semišem. A teplý vítr přinesl závan bílého šeříku, bílých pivoněk a lehoučkého tónu žvýkačky Pedro schované ve sladkém seně. Nádhera...

​potvrzuju, popis skvěle sedí! krásná fialka na semiši, a navíc s velmi slušnou výdrží. 

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 18. července 2019 22:18

jsem šla kolem parfumerie dnes a nedalo mi to:-) musela jsem zkusit zde v poslední době několikrát zmiňovanou "klasiku" CK One, pěkná unisexová svěženka s nějakým ne uplně příjemným zpoceným podtónem hned kousek za úvodem (ono ale bylo fakt vedro, asi do veder uplně vhodná nebude), přijde mi kapku otravná časem, ale ve své době to musela být fakt bomba

​Byla to bomba, pořád je hezká a žije ze své slávy... za ty roky od svého vzniku byla nejednou reformulovaná. 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 19. července 2019 17:34

Gucci

Guilty Absolute pour Femme

Veľmi príjemná kombinácia červeného ovocia s malou troškou absolútne neolejovitej ruže. Ozvláštnená kvapkou citrónu a trošinkou ružového korenia. Niečo niekde mi tam robí v drydowne jemne púdrový podtón, pačuli by som netipovala, skôr som pôvodne podozrievala nejaký typ akožekosatca. Ale nepôsobí umelo, naopak veľmi príjemne, živo, nepresladene a ovocne-letne-veselo.

Juniper Lane

Moon Flower

Púdrovito-krémovitá gurmánka maskovaná troškou kvetov. Príjemná, neumelá, celkom slušne drží. Nie je to vrchol originylity, ale je naozaj pekná a pokojne by bola hodná aj vyššej ceny. Štýlovo (samozrejme absolútne nie kvalitou ani intenzitou) by sa hodila do rady The Secret Garden Collection od Amouage.Príjemné prekvapenie.

Wonder Leaf

Veľmi príjemná nežná kvetinovka evokujúca leto pri vode, ktorej jediná chyba je, že ako priletí, tak v rámci pár minút zas odletí.

Pur Eden

Eau d'Orient

Závan orientálnych korení s trochou vanilky. keď píšem závan, myslím tým, že som si to nastriekala na kožu,ono to zavanulo a odletelo niekam ...asi do toho orientu teda, ale na ruke to určite neuľpelo.

Extrait d'Hespérides

Toto je - podobne ako Eau d'Orient - tiež len "závan". Tentokrát citrusový. Rozmýšľam, čo do toho dávajú, aby to tak neuveriteľne nedržalo.

Fleur Boréale

Neurčito, ale celkom príjemne kvetinkový "závan" sa na rozdiel od sesterníc tej istej značky aspoň pokúsil zubami-nechtami udržať. Pri veľkom úsilí to dal síce len na niekoľko minút, ale aj snaha sa cení.

Trend It Up

Lips & Perfumes 030

Také nejaké kyslasté nič, vzhľadom na slabú intenzitu ale nie otravné. Na cenu vône celkom únosne drží - asi 3-4 hodiny. Akurát sa (našťastie) drží dosť pri pokožke.

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 20. července 2019 09:11

Authentic Woman (Abercrombie & Fitch) - citrusová pižmovka s nastrouhanou mandarinkovou kůrou a lehkým květinovým závanem v poradí. Rozvoněla se do nasládle cedrové variace na Eclat D´Arpege zkřížené s Light Blue. Neurazí, nenadchne... 

Monoï Eau des Vahines (Yves Rocher) - nasládlé bílé krémové květiny - nejprve se zvýrazněným ylang-ylangem a pak s máslovou jemně zelenou gardénií. Sice po rozvonění lehce syntetické tóny, ale je vcelku povedená. Možným rizikem může být jistá jednotvárnost...

Online Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 20. července 2019 11:25

(nevím, co mám za limitku - ani jeden obal, flakon v naší databázi není. Ale složením/co cítím, odpovídá, podle mě, té původní z roku 2003)

Comme une Evidence Yves Rocher

Klasická chypré, růže a pačuli a křehká tma/tíha a pižmo, trochu špinavé...

...variace na téma Narciso Rodriguez EdP x Idylle EdP.

Online Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 20. července 2019 11:43

Alien Oud Majestueux Thierry Mugler

Ohromné překvapení...

...kvalitou se v pohodě rovná vůním Toma Forda!.

Je to hustotou Alien Absolu, kdy případná přílišná sladkost je vyměněna za orientální tóny,

ano, vyloženě a typický oud. Křehký, jemný, přesto velmi jasně přítomný.

Vůně teple sálá, objímá, svádí...

...jakoby všechny ingredience byly teplem rozpuštěné do líné mazlavě(zásluhou delikátně živočišného pižma)

hladké hmoty, podprahově hustě jemně šťavnaté, nadýchaně hutné.

Tenhle Alien je nádherný na muži...

...když něžnou silou mě chytneš kolem pasu

ke svému tělu si přitáhneš 

mužnou paží

a já, přestože tančím, jak mám, hraju statečnou,

tak

rozpouštím se na jednotlivé, své molekuly

a nevím, o co se vlastně

vůbec

snažím...

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. července 2019 12:15
Reakce na Miru:

(nevím, co mám za limitku - ani jeden obal, flakon v naší databázi není. Ale složením/co cítím, odpovídá, podle mě, té původní z roku 2003)

​Keď dáš fotku, môžeme to skúsiť vyňúrať

Online Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 20. července 2019 12:54
Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. července 2019 12:58

Miru nezobrazuje sa mi

Online Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 20. července 2019 13:13

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. července 2019 14:09

Miru  oudovy alien je fakt dokonaly! na muzi jsem ho teda nezkousela ale proc ne

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. července 2019 14:36

Miru viktorka_od splavu Není ten oud v Alienovi příliš intenzivní? 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. července 2019 15:10

Miru super, už vidím!

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. července 2019 15:14

Miru mohlo by to byť toto? Ak áno, tak až budem stíhať, tak ho pridám (teraz musím frčať)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. července 2019 16:43

Dalia spis takovy kozeny, rozhodne v nem neni zadny hnuj:-)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. července 2019 16:54

viktorka_od splavu Kožený?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. července 2019 18:28

Dalia no nemyslím si že by to byla vůně pro tebe, Dali

jsem si ji musela připomenout a vyzkoušet jaká je v horku, nosila jsem ji hlavně na podzim, to byla dokonalá, v zimě taky super.. teď je až moc.. intenzivní, potenciální bolehlav

Online Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 20. července 2019 18:50

slniecko 

...jojo, to je onoDěkuji moc!