Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
9029 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 18:42

salvia 

Pro trinactiletou klidne.

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2024 18:54

jerry Díky. Mládě potřebuje trochu kultivovat vkus, tak hledám, co by jí mohlo imponovat a nevonělo po melounu nebo malinách. Radši zelené Daisy, než Good Girl. Ty příšerné střevíce bych nedala ani, kdyby v nich bylo No. 5 nalité vlastnoručně samou Coco Chanel.

Offline jerry
Avatar
9029 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 18:58

salvia 

Daisy vubec nejsou spatna volba. Pekna je i letosni ruzova limitka Pop. https://www.parfumanie.cz/database/detail/daisy-pop-marc-jacobs

Hodne povedena byla i Daisy Spring. https://www.parfumanie.cz/database/detail/daisy-spring-marc-jacobs

Střevíce nesnáším - ani co do formy a už vůbec ne do obsahu

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2024 02:34

jerry o vikendu mládě zavleču na Florenc, myslím, že zrovna tam mají odnoží sedmikrásek poměrně dost. Uvidíme.

Offline Fleur blogger
Avatar
6092 příspěvků moje polička 27. dubna 2024 06:50
Reakce na salvia:

jerry Díky. Mládě potřebuje trochu kultivovat vkus, tak hledám, co by jí mohlo imponovat a nevonělo po melounu nebo malinách. Radši zelené Daisy, než Good Girl. Ty příšerné střevíce bych nedala ani, kdyby v nich bylo No. 5 nalité vlastnoručně samou Coco Chanel.

​Pod to bych se mohla podepsat a vůbec nechápu, jak někdo mohl takovou ohavnost vymyslet (vyrobit, koupit...). 

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2024 12:59

Fleur Tomu se řika "vývoj". Přitom dřív méla CH flakony jednoduché a elegantní. Kdyz vidím krabičku Carolina Herera, vzdycky mi vytane Caron. Uznavám, že taková asociace z hlediska obchodu asi není úplně žádoucí :-). 

Střevíce jsou prvoplánové, ale úvahy na téma kdo, komu a jak v parfémovém světě by zabraly nejednu stránku. Každá cílovka má své, že?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2024 13:23

Dnes jsem ve vlaku nedobrovolně 3 a půl hodiny zkoušela tu lavýbelku, co o ní tady píšete tak nepěkně.

Tak klidně pokračujte. 

Offline stes
Avatar
7369 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 19:01

Mha

Offline jerry
Avatar
9029 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 19:10

Mha 

Upřímná recenze

Offline jerry
Avatar
9029 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 11:06

Polo Earth: Antilles Vetiver (Ralph Lauren) - řízný nahořkle zeleně citrusový začátek, po rozvonění prohřátý dřevitý vetiver s květinovo-ovocnou zelenou nasládlostí a lehoučkou sladce pylovou sladkostí.

Offline jerry
Avatar
9029 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 09:53

Lilas (2024) (Fragonard) - autentická kytice čerstvě natrhaného fialového šeříku s kvítky plnými nektaru, po rozvonění mírně fialkově zpudrovatěl. Intenzita i výdrž na jedničku.

Offline jerry
Avatar
9029 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:23

Karl Rome Divino Amore (Karl Lagerfeld) -  svěží dřevitě květinová - prim hrají citrusy ve všech podobách (olistěná citrusová větvička, trocha sladké šťávy), postupně přecházející do křišťálově chladivé konvalinky s jasmínem. Dobře udělaná pižmová květinovka (pravda, dalo by se diskutovat o generičnosti), ale občas se něco líbivého na poličce hodí...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 19:25

L'Interdit intense.

Proč jste mi o něm nikdo neřekl, že je tak krásný? Řadím do svého nákupního seznamu:) 

Offline jerry
Avatar
9029 příspěvků moje polička 03. května 2024 19:34

Mha 

Však taky je databázi jedna pochvalná recenze vedle druhé

A zkus i krvavě rudý  L'Interdit Rouge...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 19:57

jerry

Chtěla jsem napsat nepokoušej, ale už je pozdě:)

Čím je zajímavý? 

Na tom černém mě nejvíc zaujal ten sezam, ten je pro mě trochu neobvyklý. Mám z parfémů jenom lískové ořechy v Pampamia od La Martiny a taky jsou dost dobré. 

Offline jerry
Avatar
9029 příspěvků moje polička 03. května 2024 20:19

Mha 

I to víš, já jsem taková dobrá duše

Ten temně  rudý (L'Interdit (2021) (Eau de Parfum Rouge) vychází z toho černého, ale jde dál  - mě se na něm líbí zázvorový sirup.

Pak je ješte zářivě červenou něcoRouge, ale to je syntetické parfémové nedopatření.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 04. května 2024 12:48

jerry

Do zázvoru budu muset teprve dorůst:)

Syntetické parfémové nedopatření jsem zase potkala u Dermacolu, kombinaci už nevím, protože jsou trochu na jedno brdo, asi magnólie a něco (když nevíš, dej tam maracuju)

A mini stížnost, cestou přes Slovensko jsem navštívila Fann, prodavačka moc milá, ale nic ke zkoušení, co by člověk neznal z běžné drogerie. Ale možná je to jejich obchodní strategie, nevím. 

Offline jerry
Avatar
9029 příspěvků moje polička 04. května 2024 13:09

Mha 

Dermacol, pokud se parfémů týká, že ztráta času. Bohužel.

Offline jerry
Avatar
9029 příspěvků moje polička 07. května 2024 09:26

Saffron Jasmine Amber (Tomas Arsov) - krystalky cukru na studeném plechu...,.copak to asi tak připomíná? No, jistě - další variace na BR 540. Nutno dodat, že příjemná, s přiměřenou intenzitou a velice solidní výdrží.