Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. července 2019 13:34

La Vie Est Belle Intense (Lancome)

Dobře je mi ...

Osvěžující sorbet z rybízu a hrušky s trochou citrusové hořkosti bergamotu na úvod. Potom se vyloupne máslový ylang s tuberózou a pěkně vybarveným pomerančovým květem, na jehož drobných kvítcích jako kdyby se zachytila stopa jasmínové živočišnosti. A pak se tam někde vzadu schovává semišový kosatec, který tiše vyčkává, až se všechna ta bílá květena unaví, aby se mohl ukázat ve vší své důstojnosti. No, a složení slibuje i lískový ořech se šlehačkou. Ale jo, kdo si počká, ten se dočká. Pár oříšků a kopeček šlehačky nakonec taky dostanu.

Mně osobně tato vůně evokuje léto, ale ona je vlastně taková univerzální. Nositelná v každém počasí, k různým příležitostem i náladám. Je mi s ní fajn ...

Online jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 06. července 2019 23:56

Simply Jil Sander Touch of Violet (Jil Sander) - fialka s borůvkou si ustlaly v usychajícím borůvčí a přikryly se sladkým jemným semišem. A teplý vítr přinesl závan bílého šeříku, bílých pivoněk a lehoučkého tónu žvýkačky Pedro schované ve sladkém seně. Nádhera...

Daisy Sunshine (2019) (Marc Jacobs) - letní vzduch se sladkým pylem, nezralými jahodami a neparfémovaným tělovým krémem. Něžná dívčí vůně. Hodně povedená odnož.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 08. července 2019 04:14

jerry ...ta Simply od Jil Sander zní parádne.!

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 08. července 2019 14:08

Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia

No, neurčitá kvetinovoovocná letnička. Ako pri veľkej fantázii to môže byť akože nashi a akože čerešňový kvet, ale v podstate je to len zabudnuteľná vodička ružovej farby.

Online jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 08. července 2019 14:20

Miru 

A nejenom zní - ona opravdu parádní je (bohužel limitka). Byla to láska na první počich.

Snad se mi poštěstí zkusit i zbylé dvě z téhle série - Touch of Mandarin a Touch of Leather.

Online jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 08. července 2019 20:44

WOMEN 001 (Manufaktura) - dřevitě zelená vodní pižmovka s jakýmsi pokusem o květinové tóny. Po rozvonění ovadlé slupky ze zelených jablek v naředěné jarové vodě. Generická a laciná...

Illusione (Eau de Parfum) (Bottega Veneta) - v úvodu se svěže zelený pomerančový květ zamíchal do schnoucího sena, po úplném rozvonění se do sena zamíchaly i suché listy černého rybízu. Intenzita nevelká, výdrž nedlouhá. Sama o sobě je to ale vůně pěkná, je ovšem tak lehká, až je vlastně skoro nijaká (což obzvláště vynikne při srovnání s ostatními sytými mainstreamovými vůněmi této značky). Zjevně z toho čiší urputná snaha o líbivku obecnou, nekonfliktní, dobře prodejnou.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. července 2019 18:59

Euphoria Amber Gold (CK)

Na vlnách ambrových

houpu se jak loďka z papíru

ze střípků zlatavých

štěstí skládám si na míru …

Když měsíc v úplňku do mraků se schová, když moře šumí, když nálada je snová … vzduch těžkne vůní tlejcího listí a vlhkým chladem a já olíznu si rty ulepené medem. Oči zavírám a cítím růží sladký dech, dlaní se dotýkám starých zdí, které obrůstá pomalu měkký mech. Když nálada je snová, když moře šumí třeba v mušli jen, když měsíc v úplňku do mraků schová … může být střípkem štěstí okamžik právě ten.

Vůně bronzových paprsků zapadajícího slunce nebo třeba listopadových mlh, vůně teplé letní noci nebo třeba barevného podzimu, vůně kávy s čepicí našlehané smetany nebo třeba kostičky čokolády rozpouštějící se v ústech … cokoliv, co voní klidem.

Cítím zde čokoládu, růži a ambru.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 10. července 2019 19:13

Dalia Bože, to je krásne.....text aj obrázky.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 10. července 2019 19:16

Dalia Máš stovkový flakón?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. července 2019 19:18

Biely kvet Ano, jiný v nabídce nebyl.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. července 2019 11:16

Dostala jsem nečekaný a překrasný voňavý dar ... děkuji za ...

Madame Grés

Podzimních radostí krásný tón …

Tato vůně je vůní sytých teplých odstínů pozdního léta a barevného podzimu. Lahodná šťavnatost ananasu s červeným grepem a do sametova laděné tóny pivoňky se stopou křehké frézie vytvářejí nádherný duet, který je zlehka šmrncnutý kořením a zemitým pačuli, což vyvolává onu podzimní asociaci.

Krásná, elegantní, retro vůně, které se podařilo mě okouzlit.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 11. července 2019 13:05

Dalia Tie tvoje recenzie sa tak dobre čítajú a obrázky vyberáš úžasné.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. července 2019 14:10

Biely kvet Děkuji, Jaruško.

Ta Madame Grés mě opravdu překvapila, učarovala mi, a když jsem zjistila cenu, byla jsem překvapená dvojnásob. Za málo peněz hodně muziky. 

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 11. července 2019 15:06

Dalia Naozaj, tá cena je smiešna. Niekedy cena nerozhoduje...

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 11. července 2019 19:31

Biely kvet Jako u Cabaretu, tam ta cena byla podobná a přitom skvělá vůně.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 11. července 2019 19:34

Emi Presne na tú som tiež myslela. Tá je super!

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 11. července 2019 19:39

Biely kvet Jojo, je super A i jejich další starší vůně jsou i po letech dobré. Mám Cabotine a v tužebníku teď mám Cabochard, jen nevím, jestli potřebuju EdT nebo EdP

Online jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 12. července 2019 19:41

Happy Chopard Felicia Roses (Chopard) - autentická nasládlá růžová růžička, s celkem solidní intenzitou i výdrží.

Asombroso Eau de Parfum for Woman (Osmany Laffita) - jemné průsvitné nasládlé konvalinky se směsí květin v pozadí, trochu duhově avivážové (po rozvonění spíš víc než trochu), svěží tak akorát. Po úplném rozvonění se zvýraznila avivážová konvalinková ostrost hraničící se štiplavostí laciného osvěžovače, kterou ani pižmově dřevitý základ nedokázal udržet na uzdě. Měla to být obecně líbivá a nekonfliktní vůně (což se na začátku opravdu povedlo), ale bohužel ten konec dobře nedopadl. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. července 2019 23:37

jsem šla kolem parfumerie dnes a nedalo mi to:-) musela jsem zkusit zde v poslední době několikrát zmiňovanou "klasiku" CK One, pěkná unisexová svěženka s nějakým ne uplně příjemným zpoceným podtónem hned kousek za úvodem (ono ale bylo fakt vedro, asi do veder uplně vhodná nebude), přijde mi kapku otravná časem, ale ve své době to musela být fakt bomba

Taky jsem ji nedávno zkusila znovu a zapůsobila na mě stejně. Takže buď se mi změnil vkus anebo ji, a to je taky dost pravděpodobné, za těch 17 let, kdy jsem si ji koupila poprvé v dutyfree shopu na letišti ve Splitu, reformulovali.​

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. července 2019 23:39
Reakce na slniecko:

Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia

No, neurčitá kvetinovoovocná letnička. Ako pri veľkej fantázii to môže byť akože nashi a akože čerešňový kvet, ale v podstate je to len zabudnuteľná vodička ružovej farby.

Jo, přesně ten samý dojem jsem z ní měla v dubnu v Paříži, kdy jsem se před tím naivně těšila, že by mohla navázat na AA Cherry Blossom. ​