V naší databázi nejdete celkem 102414 vůní od 7912 značek a 1435 parfumérů

Iris Nazarena Aedes de Venustas

Iris Nazarena
unisex unisex
složení:
HLAVA: kosatec, mošusové semínko, bobule jalovce, badyán
SRDCE: kůže, oud, hřebíček, růže
ZÁKLAD: kadidlo, dřevité tóny, ambra, vetiver
Tito uživatelé vůni: Mají (18) Chtějí (0) Chtějí zkusit (3)
Diskuze:
Aedes de Venustas (Značky)
Komentáře Komentáře k vůni (6):
Avatar
02. listopad 2018 Luna píše:

Princezna Lada se zlatou hvězdou na čele pokynula pravicí vzhůru ke zdobenému stropu paláce a jasným hlasem pravila: “Pokud se chceš, Kazisvěte, stát mým vyvoleným, musíš mi zhotovit šaty, které budou mít barvu přemrzlých bledých kosatců, na jejichž křehkých listech skví se stříbrný svit: Ani příliš bledé, ani přiliš syté, ne moc šedivé, ni zcela modré. V zimě musí hřát a v létě chladit, musí být tak lehké, že je odfoukne i dech novorozeného dítěte. Při jejich výrobě musí švadlenám prsty kmitat tak rychle, jako by hrály Lisztovy Transcendentální etudy…” Kazisvět se nejdříve tvářil velmi zaraženě, ale pak zvedl vítězoslavně obočí a chtěl promluvit, ale Lada ho přerušila:…”Jo a ještě něco, králi…Nesmí to být z aliexpressu!”

Avatar
12. březen 2018 Dalia píše:

Mystérium kosatce ...

Chladný a snad až mysticky pojatý kosatec snoubící v sobě příjemně pudrovou nasládlost zlehka sklouzávající do krémových asociací a lehounce nahořklou nuanci zemitých tónů se špetkou koření. A to vše splývá s jemným akordem měkoučké slonvinově bílé kůže.
Duchovní elegance.

Avatar
13. září 2017 alibi píše:

Tohle je pro mě podivnost a může za to jistě chemie mé kůže. U zkoušení jsem si vzpomněla na jednu epizodu z tučňáka Pingu. Nechutnalo mu jídlo. Ale aby byla maminka spokojená, že má snězeno, a on mohl za kamarády ven, vyhodil obsah svého talířku do aktovky. Iris Nazarena mi totiž voní, jako když nadrobno posekáte kosatec, smícháte s čerstvě udušenou mrkví a nevědouce si rady, co dělat dál, vyklopíte směs do kožené brašny.

Avatar
15. srpen 2016 Fleur píše:

Všechny složky jsou tu v diplomatických službách kosatce, který je dominantou celé vůně. Kosatec rázně vstupuje jako první do dveří, spolu s ním jde závan hlíny právě zvlhlé deštěm, ale hned v závěsu je zjemněn mošusovým semínkem (v téhle podobě ho znám z Chanelu N. 18), které podporuje iluzi mrkve a činí vůni téměř rozvernou. V prostřední fázi se už výrazně prosazuje kůže - hebká, ohlazená ambrou, kosatec je však stále přítomný. Nesklouzne do pudrového závoje (Chanel N. 19 Poudré), není obklopen zeleným galbanem (Chanel N. 19), nemá v sobě kosmetickou konejšivost (Infusion d´Iris) - je sám za sebe a je výrazný a neotřelý. A jenom takovým osobnostem je tahle vůně určena.

Avatar
04. květen 2015 wendulka píše:

Podle oficiálních stránek byla vůně inspirovaná zvláštním druhem kosatce Iris Bismarckiana, rostoucí v horách východně od města Nazareth - odtud alternativní přívlastek Nazarena. Nápad se opět zrodil v hlavě Karla Bradla, spoluvlastníka značky, který ji jednou uviděl na pohlednici.

Jeho květ je zvláštní tím, že horní okvětní plátky jsou bílé s fialovým žilkováním a spodní zase mají krémově hnědé skvrnky, i když na obrazech ho najdete vypodobněný i v temném šedivém odstínu. Tedy dalo by se říct, že barevně odpovídá všem podobám kosatce, jak ho ve vůních potkáváme. A voní tak i ve skutečnosti?

Od začátku je to nefalšovaný zemitý a zároveň mrkvový kosatec s chladnými metalickými tóny a zelenou větrovou svěžestí (zřejmě anýz s jalovcem). Zvláštní na té mrkvi je to, že je vařená a nasládlá a mně se kupodivu líbí . Poté kosatec odhaluje svoje další dvě podoby: sušenou a zároveň jemně pudrovou a uvelebí se na měkounkém semišovém podkladu.

Vkrádají se sem i mléčné tóny, evokující vůni líčidel, hlavně tekutého pudru. Patrná je i špetka hřebíčku, naštěstí jen v takovém množství, že to kosatci pro mě místo obvyklé zatuchlosti dodává příjemnou pikantnost.

Ovšem tím nejpodstatnějším je kouřově šedý mlžný opar (kadidlo + velejemný oud) s jemně drhnoucím vetiverem, který obdivuju např. v Iris Silver Mist a kosatec tím získává svůj temný šedivý odstín, známý právě z vyobrazení této květiny. Pro mě jde jednoznačně o jeden z nejlepších kosatců roku 2013.

Avatar
15. duben 2015 blackviolet píše:

Tak už vím, proč se v souvislosti s kosatcem mluví o mrkvi. Tady je, dokonce jakoby uvařená i s natí. To sice nezní moc dobře, ale je to jenom začátek. Pak se přidá kadidlo a kůže a to je nádhera. Luxusní rukavička z jemné bílé kůže. Taková jemná kůže jako je pro mě třeba Bottega Veneta, i když si jinak nejsou vůbec podobné. Ještě se tam dá vystopovat vetiver, ale jinak je to pro mě luxusní kůže. Ta se opravdu povedla.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Akro
od: wendulka, 24.březen 2019
Kenzo
od: jerry, 24.březen 2019
Starck
od: jerry, 24.březen 2019
Zoologist Perfumes
od: Fleur, 24.březen 2019
Xerjoff
od: daniela, 23.březen 2019
Sospiro
od: blackviolet, 22.březen 2019
Thierry Mugler
od: jerry, 22.březen 2019
Guerlain
od: jerry, 22.březen 2019
Mona di Orio
od: ModestMourek, 22.březen 2019
Zoologist Perfumes
od: teena-s, 21.březen 2019
Nejnovější novinky
20. březen 19

Dnes jsem byla prozkoumat novinky ve Vavavoom a jsem nadšená. Právě naskladnili bytové vůně od…

komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…