Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online Miru
5880 příspěvků moje polička 11. května 2019 21:25

jerry 

...jo, z Německa mám úplně první flakon. Ostatní, tři další, z elnina...

No, ještě je na jedenklik za cca 1290,- kč. Ale když vím, že bývá levnější...

Offline jerry
3249 příspěvků moje polička 12. května 2019 17:15

slniecko 

Jsem zvědavá, jaké vůně budeš mít v kufru při návratu. Podle tvé recenze vypadá zajímavě Daïma (ty ostatní víceméně znám, ale tuto ne).

Offline jerry
3249 příspěvků moje polička 15. května 2019 19:20

Tomo Lotus (Annayake) - sladce ovocná vůně, odlehčená vzdušně vodními tóny, naroubovaná na původní Tomo Her.. Je sice pěkná, bez nějakých syntetických či otravných tónů, ale kouzlo původní Tomo Her nemá.

L'Eau d'Issey Pure Petale de Nectar (Issey Miyake) - jemné květiny s vcelku příjemnou konvalinkou na začátku by ještě ušly, ale štiplavý syntetický kyselý kašmeran se stejně tak syntetickou lacinou konvalinkou neodbytně připomíná repelent.

Offline slniecko spravce
10610 příspěvků moje polička 15. května 2019 22:50
Reakce na jerry:

slniecko 

Jsem zvědavá, jaké vůně budeš mít v kufru při návratu. Podle tvé recenze vypadá zajímavě Daïma (ty ostatní víceméně znám, ale tuto ne).

​Ja tiež, dnes som bola vo Fragonarde (ešte tam určite pôjdem) a len som si potom zbehla dať niečo na jedenie a cestou na mňa vybafli butiky Micallef, Gagliewski, Durbano...plus asi milión malých provensálskych značiek...

Offline jerry
3249 příspěvků moje polička 17. května 2019 11:07

Verveine (2018) (Fragonard) - oslazený zelený čaj s jasmínem a citrónem, který postupně přešel do hladkého nasládlého citrusového dřeva. Hodně povedená vůně...

Amo Ferragamo Flowerful (Salvatore Ferragamo) - fádní ovocně květinová pižmovka, navíc syntetická (sladké dřevopižmo). Zapamatovatelný je pouze povedený opalizující flakón.  

Offline Panenka
490 příspěvků moje polička 17. května 2019 11:54

jerry Koukám, že jsem se ani trochu čichově neposunula... Já mám ve Verveine jen ten citrus -soliflor. Čaj, jasmín, dřevo...? - ehm, asi je to parfémové vzdělávání se mnou ztracené a zůstanu u líbí-nelíbí. Aspoň tahle kategorie se teda zdejším několikaletým vlivem evidentně v čase dost proměnila z hlediska toho, co kam zařazuju... (omlouvám se za OT povzdech).

Offline jerry
3249 příspěvků moje polička 17. května 2019 12:40

Panenka 

Ale to je přece normální - prostě je to pro tebe citrusový soliflor.

Zkouším novou Lost Cherry - podle recenzí je tam všechno možné, samé pěkné věci. No a na mě je to hlavně griotka 

Offline Panenka
490 příspěvků moje polička 17. května 2019 13:05

jerry Aspoň za Lost Cherry uštříš.

Jako jo, na každém to může vonět jinak, to určitě. Ale kromě toho se asi musím smířit s tím, že poznávání složek nebude nikdy má silná stránka. Tohle tady na místních strašně obdivuju dlouhodobě, mně to nejde. No, nemůžeme všichni umět všechno...

Offline Paris
příspěvků moje polička 17. května 2019 14:36

jerry Panenka Verveine od Fragonardu je pro mě taky citrusový soliflor... takže bych se vnímáním měla řadit k Panenka 

Ale Lost Cherry naopak griotka jako pro jerry . Pro někoho je převážně mandlová.

Takže to vypadá, že je vnímání i chemie pokožky u každé vůně fakt individuální.

Offline viktorka_od splavu
22095 příspěvků moje polička 17. května 2019 20:13

chjo

tak jsem dnes v Notinu vyzkoušela ten Scandal by Night od Gaultiera... klasicky jako všechny podobné vůně je to pro mě rozpuštěný tvrdý bonbón, přeslazená nedobrá věc, tenhle trochu víc do medova a s kafem. a co myslíte že na něj řekl můj muž, nesnášející jakékoliv vůně? prý hezký! když se ptám jestli si dělá srandu, tak že ne, fakt moc hezký

Offline alibi blogger
2031 příspěvků moje polička 17. května 2019 21:29

viktorka_od splavu to už je druhá taková vůně. máš tedy pech!

Offline Fleur blogger
2776 příspěvků moje polička 17. května 2019 22:06

viktorka_od splavu aspoň něco, u nás doma je pořád nejlepší vůně čistý vzduch.

Offline viktorka_od splavu
22095 příspěvků moje polička 17. května 2019 22:27

Fleur to kazdopadne. ale nez toto, dam take prednost cistemu vzduchu... vim proc jsem se leta vyhybala parfumeriim 

alibi uz mu neukazu zadnou vuni, ktera se mi nelibi

Offline 0zero7
4816 příspěvků moje polička 17. května 2019 23:02

Dneska jsem zkousela Tom Ford Ombre Leather a docela fajn, nic extra prekvapivyho, protoze leather... voni mi v tom ten kardamon a citim teda jeste jakoby mentolovou nebo matovou vuni trochu, to je mi prijemny. Svezi jakoby. Od te doby co zrusili YSL Nu tak jsem nepotkala mainstreamovou kozenou vuni, co je super. Tahle je fajn. 

Online Miru
5880 příspěvků moje polička 18. května 2019 04:34

0zero7 

...tak jako Tom má prostě DOBRÉ vůně.

No a co dámská Bottega Veneta EdP, klasika, ta je na Tebe málo kožená?

Pak Cartier La Panthere EdP - to je takové čokoládové kožené chypré, dost dobré