Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online viktorka_od splavu
Avatar
45977 příspěvků moje polička 22. května 2019 22:28

wendulka no, to je dilo teda a ten potvora z papirku furt voni jak zjednanej!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 22:40

Juicy Couture (JC)

Mé lahodné já …

Šťavnatě melounové sladko nechat pomalu rozplynout na jazyku a dýchat vzduch, ve kterém se vznáší lehký květinový obláček. Něco omamnosti rozkvetlých růží a bílé lilie, něco krémovosti vznešených tuberóz a něco delikátnosti nevšední mučenky. A pak se pustit do vanilkově smetanového crème brulée zdobeného nitkami karamelu, opřít se o ohlazené dřevo zahradní lavičky, nastavit tvář slunci a uvědomit si své lahodné já …

...

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 24. května 2019 11:23

Dalia Znie to zaujímavo!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. května 2019 12:06

Biely kvet Pro můj nos je to krásná vůně, taková uklidňující i optimistická zároveň. A i ostatní vůně značky tak vnímám. 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 25. května 2019 09:21

4711 Acqua Colonia Saffron & Iris (Mäurer & Wirtz) -  rychlý kosatcový úvod a la svěží Iris od Yardley, ale pak už jen květinkový pižmový pudr, do kterého se podloudně vloudil na prach rozdrcený prací prášek. Šafrán se vůbec nedostal ke slovu. Sama o sobě to není nijak tragická vůně, ale mezi poměrně vysokou úroveň 4711 nezapadá.

A Girl In Capri (Lanvin) - čerstvý džus z manga a sladkých citronů...prostě ovocná dívčí vůně, pěkná, leč zaměnitelná. Bohužel její slabinou je výdrž.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 25. května 2019 12:37

jerry A Girl In Capri - mám totožný dojem. Ale není to úplný propadák, navíc mám slabost pro reklamní kampaň s Bárou Podzimkovou, k níž se ta vůně skvěle hodí. A ty citrusovky prostě velkou výdrž nikdy mít nebudou, pokud to nezachrání nějaký silný základ, což pak ale dost často jde právě proti té citrusové lehkosti a svěžesti.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 25. května 2019 14:54

Fleur 

Na první počich jasné, na jakou věkovou kategorii je zacílená. Ve prospěch Lanvinu svědčí to, že nejde o lacinou přeslazenou vodičku. Ovšem když si uvědomím, jaké množství vůně jsou některé    -náctileté slečny schopné na sebe nalít, tak ta ne-výdrž vlastně chrání jejich okolí. 

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:22

jerry A Girl in Capri som vyskúšala a príjemne ma prekvapila. Aj výdrž bola slušná.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. května 2019 15:41

Alexander McQueen Eau de Parfum

...alkoholová tuberóza

A v onom alkoholu je vymacerovaný i hřebíček, jeho delikátní aroma se vznáší skrz vůní čerstvé jasmínové tuberózy.

Po chvíli čerstvost jemně poodstoupí, aby vůně delikátně živočišných květů jemně zprachovatěla, změkla a stala se tělově krotkou...

Příjemné, leč ne převratné.

...abych vůní odlehčila, její podprahově vnímanou živočišnou podstatu, dodala jí švih, dala bych ji ne k elegantnímu outfitu, ale k něčemu cool, třeba takto:

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. května 2019 15:53

Nuit et Confidence Annick Goutal

...vůně nesmírně rychle pracuje.

Ovocně(hlavně do švestkova) likérový začátek zašlehaný do nadýchaného hustě vanilkového pudingu...

...pak - pouze vanilkou nasládlá prachová pudrovost, měkkoučké vanilkovokakaové akcenty z tonky, delikátní alkoholový vánek vmíchaný do hebkého máslového krému, v němž je pár molekul pepře a pižma, aby to všechno dobré mohlo teple dýchat

(a k tomu opět ty slivovicové plody...)...

Delikátně pikantní a chumlavě lahodná vůně

= prostě souhlasím s jerry i wendulkou

(barevné ztvárnění flakonu v kontextu vůně je dokonalé...)

((...ale výdrž a intenzita je tragická. Chjooo...))

(((no, a aby to nebyla nuda, chce to trochu vodvaz, co se týčer ohozu)))

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 29. května 2019 06:38

Reminiscence Musc

- počáteční závan je chemický a laciný.

Ovšem po chvíli se vůně zklidní, usadí, prostě změní...

...měkká mandlovost s hustým, lehce mastným ylangovým prachovým pudrem, teplo a velmi delikátní, blíže nespecifikovatelné bílé květiny se špetkou ambry.

Reminiscence Musc vnímám spíše jako pouze jemně nasládlou, vláčně prachově vůni mandlovou,

než jako vůni muskovou.

(...opět to chce/je lepší kontrast, co se týče outfitu...)

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. května 2019 10:50

Jelly Belly Hot Fudge Sundae (Demeter Fragrance Library) - CPO. Čerstvě upečený fondán a sladomléčný smetanový koktejl - neskutečně autentická vůně.

Herbae (L'Occitane ) - sladká rebarborová pižmovka jen s lehkou nakyslostí a se svěží sladkou směsí rozmačkané trávy a kopřiv. Chvílemi až štiplavá, po rozvonění se uhladila, ale sladkost se blíží k hranici otravnosti. Ovšem pod názvem "Herbae" jsem přece jen čekala něco jiného. Pozitivem je na poměry L´Occitane atypicky velká intenzita i dlouhá výdrž. Měl by to být unisex, ale na pánovi si ji nějak nedovedu představit.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. května 2019 08:00

ad Reminiscence Musc

...ta vůně mě neustále něčím dráždila. Měla jsem cítit andělskou pižmovku(jerry),

a já vnímám hlavně vůni mandlovou, ale ještě s něčím, co odkněkud znám..?!

Konečně mi to docvaklo!..

...Shalimar, resp. jeho, ano, to už pak ano, andělsky hedvábné provedení...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 31. května 2019 11:48

Mugler Show (Mugler) - nasládlá magnóliová pižmovka, citrusově kyselkavě svěží, s pár mladými zelenými lístky. Dobře udělaná, sytá tak akorát (ani polívačka ani květinová smršť). Minimalistická, prakticky magnóliový soliflor. U Muglera nevídaný typ vůně (když nepočítám Mugler Cologne).

Jimmy Choo L'Eau (Jimmy Choo) - svěží citron na začátku vypadal nadějně, ale pokračování nabralo podobu prudkého sešupu na tobogánu - rozvoněla do tuctově citrusovo-dřevité pižmovky, aby skončila jako kyselé cedropižmo s občasnými ovocně syntetickými závany, střídanými tóny hadru na podlahu namočeného ve vodě s Jarem.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 31. května 2019 11:49

jerry 

...a Show vypadá dobře...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 31. května 2019 12:03

Miru 

Pro mě milé překvapení (a není to tak dávno, co ji měli na Elnino za nějakou směšnou částku).

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 02. června 2019 07:39

...jsou tři vůně, co mají společného autora, resp. pořád jsem přemýšlela, odkud znám "to něco" z vůně LolitaLand..?.

A "to" samé je i ve vůni Baccarat Rouge a trochu i v Burberry Her 2018...

...jde o prachové, hustě ale delikátně chlupaté zpracování ambry, pižma a vanilky, jasmínu a citrusů(pomeranč, mandarinka),

a k tomu podprahová tlumená plná šťavnatost.

LolitaLand a Baccarat Rouge - to jsou pro mě tyhle barvy:

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 02. června 2019 11:20

Byzance EDT 2017 (Rochas) - svěží aldehydy na začátku otevřely okno do květinářství plného čerstvě nařezaných květin - počáteční sytost (ale nikterak výrazná) se rychle utlumila a uhladila do podoby luxusního květinového mýdélka. Klasika v novém (a velmi povedeně ušitém) kabátku - ztratila ostrou mýdlovost a koření významně ubylo ve prospěch květin. Je celkově jemnější a modernější. Ukončení výroby původní Byzance jsem litovala, ale důstojná náhrada je zde.

Daisy Love Sunshine (Marc Jacobs) - ovocně pižmové tóny přešly do sladce medových, bohužel však s jistou dávkou nakyslé štiplavosti. A vše plynule pokračovalo k nakyslému kašmeranovému základu. Zadarmo drahá...

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 02. června 2019 13:58
Reakce na wendulka:

(...) zpětně musím říct, že u mě je jednoznačným vítězem z nového tria stále Ginger Piccante .

​Včera a dnes zkouším AA Ginger Piccante, a je to TO ono, co hledám. Určitě poputuje na polici, léto s ní bude ještě pěknější. Vzhledem k tomu, že dosud žádnou Aqua Allegorii nemám, tak celkem není o čem dlouze dumat...

Moc se mi líbí ta kombinace zázvoru a růže.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 04. června 2019 09:21

My Green Summer (Yves Rocher) - svěží poctivá citronáda, chladivá, kteríá se rozvoněla do hřejivého jemně citrusového vetiveru s občasným lehoučkým oříškovým nádechem. Hodně povedená...

Or Noir (Baldinini) - EdP. Hodně svěží, až avivážový pomerančový květ. Postupně se avivážovost utlumila, nastoupily lehké jasmínové květy a vůně začala sládnout. Bohužel dojezd je takový syntetický nasládle dřevitě pižmový a nakonec se to celé tak nějak rozpadlo. Za málo peněz málo muziky...