Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 20. července 2019 18:52

Dalia 

Intenzivní ne. Ale jasně čitelný ano. Prostě pro mě je to oudovka. Jemná, ale je. Díky tématu "Alien" je velmi příjemná, měkká, teplá, delikátně orientální. Ale ten oud - to ve vůních na nošení nedávám...

Na chlapovi je ale luxusní.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. července 2019 19:15

Miru Já právě oud ve vůních také nějak neunesu. Ale ráda ho vyzkouším, pokud se naskytne možnost.

A tento už jsi zkoušela?

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 22. července 2019 20:36

Babe Power (Missguided) - mléčné karamelky rozdrcené na jemný pudrový prach, po rozvonění ozdobené jemnými okvětními plátky, bohužel zároveň i trochu syntetickou jakožeambrou. Neotřelé a vtipné balení do plechovky ji předurčuje pro teenagerky.

Daisy Dream Sunshine (Marc Jacobs) - generická sladší ovocně květinová, avivážové tóny mají zřejmě navozovat radost a letní bezstarostnost. V teple bych ji potkat nechtěla...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 24. července 2019 08:57
Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 24. července 2019 10:07

alibi Super recenzie aj fotky krásne!

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 24. července 2019 12:39

alibi 

Roztříštěného melounu by mi taky bylo líto.

Souhlasím s Biely kvet - obojí se ti moc povedlo (byť pro je je CK2 přímo calonovou koupelí). A souhlasím i s tvojí dcerou - ta výdrž je natolik urputná, že se to nedá vydržet.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 24. července 2019 13:51

Biely kvet jerry děkuji

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 26. července 2019 08:59

L'Eau d'Issey Pure Shade of Flower (Issey Miyake) - sladkokyselá ovocně květinová pižmovka, ale je taková, neuspořádaná, nesourodá. Zbytečná a bez jakékoliv námahy zapomenutelná.

Angelica Sinensis (Jenny Glow) - zelená andělika s jemně kořeněnou tuberózou. Blízká podoba s Tuberose Angelica od Jo Malone a trochu vzdálenější s Nuit de Tubéreuse od L´Artisan.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. července 2019 09:54

Armani Code Absolu

Tuberoza, Addict 2014, pomerančový květ z původní Code 2006...

...to jsou první, okamžité dojmy bezprostředně po navonění.

Nechala jsem vůni se usadit, zklidnit se a začala jsem ji poslouchat,

poslouchat, co mi říká...

...perlivé neroli zjemněné pár kapkami lahodné mandarinkové šťávy,

pár zrnek zázvoru pro delikátní pikantnost.

...jemně dekadentní, ale poměrně intenzivní pomerančový květ s podprahovou temnou sladkostí kvetoucích tuberóz

(a to je vlastně celá vůně/duet hlavně těchto dvou...),

lektvar z tavených santalových dřev s vmíchanou hrubě sametovou tonkou.

Tohle průzračné bělavé zlato vám distingovaně klouže po kůži jako  satén a současně v sobě má in jistou hravost...

Ano, je to Femme...

...luxusní.

V tom nejlepším smyslu slova

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. července 2019 22:12

Bottega Veneta: Knot Eau Absolue 

Krémová květinovka s pryskyřicí. Neroli s levandulovými a jasmínovými kvítky na zlaté sladké a dřevité ambře. Krásná a sytá vůně.

Škoda, že v tomto stylu nepokračují, Illusione je snad jen nějaký omyl.

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 30. července 2019 20:30

Ever Bloom Sakura Art Edition (Shiseido) - něžné jemné květiny s průsvitným ovocným závojem, ve kterém lehce dominuje šťavnatá hruška. Sladší vůně, svěže pudrová, neulepená.

Destination Collection: Cuba (Demeter Fragrance Library) - sladce kořeněné suché dřevo ze soudku od rumu a vydrolený tabák z cigarety, po rozvonění ještě dávka ovocné sladkosti. Vůně, ze které sálá suchý žár...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 02. srpna 2019 10:12

Illusione Bottega Veneta

= tragedie.

Nicneříkající drogerková řídkost.

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 09:04

Vanilla 28 (Kayali) - tonka se sladkým červeným jablkem, po rozvonění tonka sladce dřevitá. Je sice pěkná, ale taky jednotvárná. Poměr cena/výkon je velmi nepříznivý.

Eau Parfumée au Thé Noir (Bvlgari) - silný černý čaj se mihnul jen na úplném začátku. Pak už jen čerstvě vydělaná kůže i se zbytkem původního "majitele", odložená na dohled od doutnající pneumatiky (že by vzpomínka na Black?). Ovocně pižmová růže se snažila o získání pozornosti, leč marně. První vůně z řady Eau Parfumée au Thé, kde čaj hraje podružnou roli - spíš to vyznívá jako pokus o arabku, protože "kdo nemá v portfoliu oudovou vůni, ten jako by nebyl".

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 17:42

Angel Thierry Mugler Eau de Toilette 2019

"Svěží"(v tom nejlepším smyslu slova) 

Angel...

...DNA vůně Angel EdP v lehčím duchu.

Tato verze však není řídká či plytká. Nemá jen tíhu a údernost úplně původní vůně.

Ovšem hustá a plná je...

...čili "angelade" bez husté tmavé čokolády, ale výměnou zde za kvalitní bio ovocné pyré.

Jablková přesnídávka, smetanové jahody v pěně z marshmallow a s delikátním odérem pomerančovočokoládovým fondue.

Lahodné, plné, osvěžující a

stabilní.

Rozostřené, hutné a současně bezgravitační ovoce ukotvené a ztmavené(barvou i podstatou...) zásluhou pačuli s mikrostopami smetany a černé čokolády.

Podprahově vnímáte i jakousi křehkost, skoro něhu...

...možná zásluhou hedvábných bohatých květů pivoněk máte pocit, že se téměř boříte do samotného nitra vůně.

...Angel dnešní doby

Líbí se mi.

A drží...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 17:50

Flowerbomb Midnight Viktor Rolf

Noční, temný, trochu trpký, trochu nahořklý(černým rybízem a jeho ježatými listy)

a s pikogramy velmi příjemné zatuchlinky

(nebo možná pach navlhlých pneumatik v nočním vzduchu...),

jasmín,

opatrně obarvený a velmi opatrně přislazený tmavorudou hustou šťávou z granátového jablka,

ohřátý stydlivým, křehkým pižmem.

Nepřeslazená a

zvláštní a příjemná...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. srpna 2019 18:58

Angel Innocent (TM)

Jak vata nadýchaná jsou oblaka plující blankytnou modří, jen ležím v trávě a na ně se dívám, teď jsem jen já a oni, mí přátelé dobří, beránci bílí, ve kterých obrazy snů svých vídám. A zas je tu ta krásná vůně, kterou už znám, a přesto mé srdce po ní stůně. Vůně, co v zimě se třpytí jak krystalky ledu a v létě zas taje jak v horkém čaji kapičky medu. Vůně, co umí trpká být, aby pak zesládla stejně jak život, který musím teď žít … to je ta vůně andělů.

Šťavnatá rybízovo-karamelová variace, svůdná a svá. V mrazivé zimě se třpytí, v horkém létě roztaje v matný lesk.

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 05. srpna 2019 20:54

Realm Women (Erox) - jemná ovocná žvýkačka přecházející do stejně tak jemného ovocného želé. Není nikterak sladká, sladkost je spíš vzdušná. Po rozvonění ozdobilo želé pár sametových kvítků a jemný tón sladkého bylinného likéru.

Mémoire d'une Odeur (Gucci) - svěží krotké aldehydy na začátku následované tělovým krémem s jemnou parfemací vyplaveného dřeva. Dojezd je nasládle ledově pižmový. Tělová, vlastně skoro nijaká vůně. Ovšem flakón je potěchou pro oko...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:21
Reakce na blackviolet:

Bottega Veneta: Knot Eau Absolue 

Krémová květinovka s pryskyřicí. Neroli s levandulovými a jasmínovými kvítky na zlaté sladké a dřevité ambře. Krásná a sytá vůně.

Škoda, že v tomto stylu nepokračují, Illusione je snad jen nějaký omyl.

​Nemam co dodat.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:32

wendulka A srovnáním s touto povedenou vůní mi došlo, jak velký propad je Illusione.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 21:54

Tak mám za sebou první rychou zkoušku Métallique, ale už rovnou s jistotou můžu říct, že se neřadím ani mezi odpůrce, ani mezi obdivovatele.

Nejzajímavější na ní je pro mě asi kovový aldehydový úvod s trpkým bergamotem a snad hlohem, jímž se prolíná perlivě sladká kokakolová vůně heliotropinu a v kombinaci s dalšími aldehydy tak typově navazuje na Aldheyx od LM Parfums. Potvrzuji sladký pomerančový květ, který je příjemnější než jasmín s kašmeranem v Aldheyx a v kombinaci s hebkým bílým pižmem evokuje dojem marshmallow z LPRN2, alternativně i pomerančové lipo s vanilkou z Cuir Beluga.

Zpracováním nabízí určitě víc než současný běžný mainstream, jak je u Forda dobrým zvykem, ale právě pro typovou podobnost s výše zmíněnými vůněmi ve mně osobně nevzbuzuje žádné emoce a přesně to od Forda očekávám i v tom mainstreamu.