Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 29. července 2022 09:52

stes Ty přírodní certifikáty mají ještě další velmi pozitivní dopad - hlídají, aby jednotlivé ingredience nezatěžovaly přírodu, protože použitím produktu to nekončí. Takže přírodní kosmetika garantuje, že použité složky jsou v přírodě rozložitelné a bez negativní zátěže.

A tady bychom si mohly o těch problematických silikonech povídat i z tohoto pohledu

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 29. července 2022 09:55

prďola ďakujem, na moju skoro 60 rokov starú pleť teda nebude. Vďaka. Ak môžem ešte otravovovať, čo by si mi doporučila, určite máš dobré tipy a ja si googlovanín a hľadaním statočne kazím oči. Zázraky nečakám, s tým som zmierená a tie silikónové séra a krémy, ktoré som si kúpila, mysliac si, že kupujem niečo extra dobré, používam na suché ruky a nohy

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 29. července 2022 10:18

milacka No, můžu to zkusit, ale nečekej, že všechno najdeš v jednom produktu

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. července 2022 10:21

milacka jj, taky to tak dělám. jako mazadlo na ruce skončil i superdrahý oční krém a jeden dokonce jen na suché paty, protože na ruce mi taky vadil

Offline stes
Avatar
7331 příspěvků moje polička 29. července 2022 10:25
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 29. července 2022 10:32

alibi poznám, preto už nechcem byť sklamaná a vyhadzovať peniaze za niečo, čo neskôr použijem na päty

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 30. července 2022 14:44

prďola poprosím o zhodnotenie tohto séra, ak budeš mať čas, neponáhľa to, ďakujem. Dimethicone tam síce je, ale nie na popredných miestach.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 30. července 2022 17:07

milacka Na první rychlý pohled je tam víc složek, kterým bych se vyhnula (BHT např., zvlášť v kombinaci s Disodium EDTA a Pentylem Glycolem, vysvětlím později) 

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 31. července 2022 12:04
Reakce na prďola:

33lejaby 

Pokud bych ti měla doporučit některé produkty The Ordinary, které by bylo dobré přidat k obvyklé péči tak bych se soustředila na tyto: pro zvýšení obsahu vit. C buď 100% L-Ascorbic Acid Powder nebo Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution (bude záležet jestli budeš přidávat k vodné nebo olejové péči), Granactive Retinoid 2% in Squalane, sérum Buffet” + Copper Peptides 1% (peptidy mědi představují výrazné obohacení složení původního Buffetu).Nezaměřovala jsem se na jejich produkty, které řeší nějaké specifické problémy a jejich exfolianty. Spíš jen na složky, které The Ordinary obsahuje a např. v péči KR mi chybí nebo nejsou použité v synergické kombinaci.

​Děkuji za doporučení, konečně jsem zakoupila a mám doma (koupila jsem Acid 15 % Solution), jenom si budu muset udělat systém co s čím a kdy kombinovat. 

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 31. července 2022 12:38

33lejaby Tak snad se osvědčí i při používání. Já opravdu v naprosté většině vycházím jen z toho složení a přínosnosti pro pokožku. Ne vždy to samozřejmě musí pleť akceptovat

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 31. července 2022 12:48

prďola 

Pleť nemám nijak extra citlivou, takže určitě mi to neplechu nenadělá. A u vitaminu C a toho Retinoidu budu zpočátku třeba aplikovat obden, než si pokožka zvykne . V případě pnutí uberu a navrstvím s hydratační péčì?

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 31. července 2022 12:59

Dceri (11) se obcas zacinaji delat pupinky na cele. Jinak nic jeste (detska pokozka). Cim zacit peci? Nechat tak a jen neco lokalniho? Co?

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 31. července 2022 13:09

33lejaby Skvělý plán a postup! Dej potom rosím vědět, jak se ti to osvědčilo.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. srpna 2022 10:17

milacka Jak jsem slíbila - složka BHT i Disodium EDTA z pohledu škodlivosti v kosmetice dost špatně hodnocené. A vzhledem k tomu, že to sérum obsahuje rozpouštědla (která jsou jinak ok) pro zvýšení penetrace účinných složek, tak tím ale zárověň způsobí, že se tyto nežádoucí složky dostanou kam nemají. Obě jsou alergizující, u BTH je indikovaná toxicita.

Zkoušela jsem po večerech hledat nějaké účinné sérum a musím říct, že je to dost bída

Vím, co by mělo ideálně obsahovat, ale v naprosté většině byly ve složení další ne už tak žádoucí složky. Našla jsem i pár produktů s tou správnou kombinací peptidů, která by měla zaručovat efekt, ale obávám se, že cena skoro 6 tisíc za 30ml nebude zrovna budit nadšení.

Ale přece jen se povedlo něco najít: NIOD - Copper Amino Isolate Serum 3 1:1

Seznam klíčových peptidů, které sérum obsahuje:  Tripeptide-29, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Myristoyl Nonapeptide-3, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Acetyl Tetrapeptide-2

Pokud do péče ještě zařadíš nějaký vhodný multivitamínový krém + další produkt (ideálně tonic) obsahující AminoBooster (složka, která obsahuje všechny esenciální i neesenciální aminokyseliny pro podporu tvorby kolagenu a elastinu), tak bys mohla mít docela vystaráno

Offline nausi
Avatar
46 příspěvků moje polička 04. srpna 2022 11:22

prďola prosím a návrh mutliviatamínového krému a tonicu obsahujícího AminoBooster?

A hluboká pokolona se před Tvou erudicí.. A moc dekuji! (52 let, kůže tenčí sušší fototyp 2-3, retinol používám 2-3x týdně bez problémů, fotoprotekce samozřejmostí). A co oční krém?

A moc dekuji!

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 04. srpna 2022 11:52

prďola není to dotaz na krém, ale na vodičku na vlasy, ktrou jsem si nějak přihodila do košíku a ty vlasy po ní jsou skvělý :o

Ale laickým okem soudím, že to složení je příšerný a spíš to asi vlasům dlouhodobě ublíží i když se to oplachuje, mohla bys na to prosím hodit oko?

Propylene Glycol, Alcohol Denat., Glycerin, Aqua, Myristyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Magnolia Champaca Flower Water, Parfum, Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Isopropyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Limonene, Benzyl Salicylate, Citric Acid.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 04. srpna 2022 20:38

prďola veľmi pekne Ti ďakujem, že si si ukrojila zo svojho času, ktorý si mi venovala.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 21:29

Candance My jsme teď dostali doporučení. Koupili jsme čistící micelární vodu Sebium H2O od Biodermy a krém La Roche-Posay Effaclar DUO (+). Musím říct, že syn měl už akné opravdu hodně a tohle pomohlo. Co na to odbornice nevím, ale mně to poradila kamarádka magistra, že to odzkoušela na svých dcerách. 

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 21:34

Renusatko dekuju, zkusim

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 07:30

prďola Tenhle tip si také ukládám a díky za všechna tvoje doporučení!

Zaujalo mě, že jiné výrobky téže značky mají ve složení (klidně i na čtvrtém místě) dimethicone. To člověk opravdu musí kontrolovat ingredience každého výrobku a nemůže se celkově spolehnout na přístup značky ?