Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 06:15

prďola 

...prosím, zajímalo by mě, zda v následujících výrobcích s obsahem retinoidu jsou ve složení takové rozdíly, že pak cena za ten dražší je relativně opodstatněná.?.

The Ordinary EMULSION DE RETINAL 0,2%

Aqua (Water), Coco-Caprylate/Caprate, Propanediol, Pentylene Glycol, Hydroxyapatite, Retinal, Cetylhydroxyproline Palmitamide, 4-T-Butylcyclohexanol, Hydroxyphenyl Propamidobenzoic Acid, Ergothioneine, Biosaccharide Gum-1, Bisabolol, Brassica Campestris Sterols, Zingiber Officinale Root Extract, Butylene Glycol, Isohexadecane, Hexyldecanol, Maltodextrin, Caesalpinia Spinosa Gum, Polyacrylate Crosspolymer-6, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Stearic Acid, Isoceteth-20, Polysorbate 60, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Lactic Acid, Sodium Lactate, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin

Omorovicza MIDNIGHT RENEWAL

Aqua (Hungarian Thermal Water), Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Bifida Ferment Lysate, Saccharomyces (Hungarian Thermal Water) Ferment Extract, Lactococcus Ferment Lysate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylyl/Capryl Glucoside, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Xylitylglucoside, Avena Sativa (Oat) Kernel Oil, Hydrolyzed Jojoba Esters, Cyclodextrin, Bakuchiol, Anhydroxylitol, Citrus Limon (Lemon) Peel Powder, Sclerotium Gum, Sodium Polyglutamate, Xylitol, Amorphophallus Konjac Root Extract, Phospholipids, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Hyaluronic Acid, Parfum (Fragrance), Rubus Chamaemorus (Cloudberry) Seed Oil, Glucose, Ceteareth-25, Pentylene Glycol, Retinal, Lupinus Albus Seed Extract, Cetyl Alcohol, Plankton Extract, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Sodium Chloride, Behenic Acid, Ceramide Np, Cholesterol, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Acetic Acid, Tocopherol, Ceramide Ns, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Ceramide Eos, Caprooyl Phytosphingosine, Caprooyl Sphingosine, Lactobacillus, Lactic Acid, O-Cymen-5-Ol, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Geraniol, Linalool, Sorbitol.

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 10. dubna 2024 23:39

0zero7 Miru Zítra se k tomu zase dostanu

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 00:08

prďola Uzasna jsi, dik moc! Se tesiiiim

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 05:56
Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 06:20

prďola tak to jsem moc zvedava. Protoze co vidim ja jako amater - v te omorovicza nikde nepisou, kolik toho retinalu tam je, a ve slozeni je az za perfemem, takze to nebude zadna slava, na druhou stranu je tam spousta jinych veci jako bakuchiol, kyselina hyaluronova, ceramidy s cholesterolem, fermentovane slozky, takze je to urcite komplexnejsi. Ale 5x drazsi?

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 11:03

baltik Já jsem taky amatér a vidíš to dobře

Miru Těžko soudit, jestli ta výrazně vyšší cena za Omorovicza produkt je opodstatněná (určitě je to i s přirážkou za značku ), ale přesto, že obsah retinalu se zdá být nižší, tak v té formulaci využívají synergie složek retinal + bakuchiol. Z pohledu účinku tím mohou dosáhnout stejného efektu jako Ordinary produkt, navíc s lepším výsledkem. A to jen proto, že bakuchiol poskytuje stejný účinek a je navíc nedráždivý. Ordinary vyšší obsah retinalu musí "tlumit" několika složkami, které pokožku uklidňují a zmírňují potenciální podráždění.

Takže z pohledu účinku retinalu by se to dalo považovat za šul-nul nastejno jenže Omorovicza, jak napsala už baltik , je komplexnější, bohatý přesně na ty základní složky, které by krém měl mít. To budeš muset u Ordinary dohánět dalším produktem

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 11:09

prďola 

...tyjo, jsi ÚŽASNÁ! Děkuji moc!.

K té ceně - The Ordinary je pouze 15ml,

resp. cena The Ordinary  30ml/1800,- kč.

Omorovicza 30ml -

A když je akce na eshopu 20%, vychází Omorovicza na 3519,- kč(+ občas dávají k nákupu hodnotný dárek)

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 11:15

Miru Tak to bych asi neváhala, protože jak jsem psala - u Ordinary bys stejné komplexity složek musela dohánět dalším produktem

Offline mitford sister
Avatar
1383 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 11:33

20 % sleva na ordinary a niod do 25.4. kód DECIEMCHATROOM20 (zatím jsem nezkoušela, takže bez záruky). lze použít až 3x z jednoho zákaznického účtu.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 11:34

prďola 

...ach, to jsem chtěla slyšet

Ono to na mě čeká v parcelshopu totiž, a jako dárek k tomu mám 15ml krém Omorovicza Noční omlazující krém

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 11. dubna 2024 11:36

prďola

Prosím Tě, je kozí mléko účinná složka nebo už došly nápady a někdo našel omalovánky se zvířátky?

Užívání vnitřně funguje, ale myslím v krému. 

Nebo pokud to máte někdo jiný vyzkoušené, budu ráda za odpověď. 

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 11:53

Miru

Mha Kozí mléko v krémech je moc fajn (je hodně bohaté na aminokyseliny a vitamíny), pokud je samozřejmě doplněné o pár dalších složek, tak to bude navíc asi i příjemné pro pleť

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 11. dubna 2024 15:08

prďola

DDěkuji

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 19:10

mitford sisterdikes! Mela jsem v kosiku 4 veci asi tyden a nakopla jsi me. Kod mi fungoval

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 11:20

Noční omlazující krém Omorovicza je velmi příjemný!

Hedvábný, lehounce se roztírá, okamžitě vsakuje, příjemně voní. Pleť je výživená, ale neleskne se.

Omorovicza Midnight Renewal se vsakuje velmi rychle/musí se rychle roztírat, lehoulince a jen chvíli ku lepí. Pleť je po něm matná ale současně jasná.

Na mou smíšenou pleť je bezvadný, pouze kolem očí jsem na něj nanesla ještě noční krém a super.

Ale na suchou pleť to bude chtít navrch ještě nějaký hydratacni pripravek...

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 17:31

@prďola, prosím, prisím...

používam teraz v ramci bežnej rtiny tento krém a veľmi mi sedí...

https://eu.allies.shop/products/peptides-antioxidants-firming-daily-treatment

ale keď som unavená a nevládzem, tak sa mi osvedčilo len si umyť tvár a použiť tento olejček na vlhkú pleť (ja viem, viem, ae tak usudzujem, že vždy je lepšie urobiť niečo ako nič...)

https://www.paiskincare.ie/products/the-light-fantastic-ceramide-face-oil

No a teraz pozerám, že k tomu majú kadejaké boostre a zda sa mi, že prikvapnúť to na  dlaň k olejčeku zas nie je tľko práce...myslíš, že to má nejaký zmysel? Do oka mi padli tieto dva (teda vzala by som jeden, nie oba)

https://www.paiskincare.ie/products/peptides-booster (kvôli tým peptidom, ktore mám normálne v kréme)

https://www.paiskincare.ie/products/retinal-booster

pripadne nejaký iný?

či nebabrať do niečoho, čo mi funguje?

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 17:32

Ospravedlňujem sa za divné formátovanie, blbne mi mobil...

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 15:22

slniecko Večer napíšu

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:20

prďola Prosimte, kdybys mela cas dat sem neco o pripravcich co pomahaji s tou glykaci, to by me fakt zajimalo. Nasla jsem ten druhy tady, zda se mi, ze vypada celkem fajn:

https://www.paulaschoice.com/clinical-phytoestrogen-elasticity-renewal-serum/219.html

i ten antioxidant, pouzivam ferulic acid s resveratolem rano, coz mi vyhovuje skvele zatim teda, treba ma tenhle lepsi slozeni. 

https://www.paulaschoice.com/resist-super-antioxidant-serum/764.html

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:21

Miru zkousim ten Retinal od Ordinary tak pak podam hlaseni :) mela jsem jednou a nedrazdilo me to, mam celkem citlivou plet, tak to je pozitivni.