databáze 117130 vůní od 8402 značek a 1582 parfumérů

Oud Satin Mood (Eau de Parfum) Maison Francis Kurkdjian

Oud Satin Mood (Eau de Parfum)
značka: Maison Francis Kurkdjian
parfumér: Kurkdjian, Francis
rok: 2015
určení: unisex
složení: laoský oud, bulharská růže, turecká růže, fialka, vanilka, siamský benzoin
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
andry (01.5.2020 )

Co nelze Francisovi upřít je fakt, že strukturu umí ztvárnit opravdu pěkně: vůně je hladká, hebká, s matným leskem a vyvolává minimalisticky luxusní dojem. Jako saténová večerní róba jednoduchého střihu šitá na míru.
Leč.
Oud Satin Mood voní úplně přesně, jako kdybyste vzali Tauerovu Une Rose Vermeille a perlivost šampaňského nahradili uhlazeným evropským oudem. Růže s nádechem červených bobulí, sladké maliny v husté krémové vanilce - zabaione! - a trochu pudru s vůní líčidel.
Na kráse jí to nijak neubírá. Pokud nechcete vybočovat z davu zbytečnou extravagancí, black tie dress code je tu beze zbytku dodržen a bude vám to moc slušet.

Avatar
Luna (28.7.2017 )

Jo, růžové orientální sladkosti...Indiáni by mi zfleku dali jméno Tacojíchutnátodivnýkvětinovýželé. A to mi růže dlouhou dobu působily trauma, páč jsem jako dítě musela hrát v pohádce O Šípkové Růžence. A hádejte koho jsem tam hrála? No jistě, tu zlou a ošklivou sudičku, protože koho jinýho tam dát než to nebohé děvčátko s profilem židovského obchodníka! Ale naštěstí čas to spravil, Růženka stejně přišla o své zlaté lokny poté, co si vzala toho prince v obtažených legínách a stala se z ní žena v domácnosti. A ze zlé sudičky se stala úspěšná podnikatelka. Našla si totiž arménského kamaráda a založili si cukrárnu. Její vyhlášený zákusek z růžového sirupu, který se jen rozplývá na jazyku, podává na onyxovém talířku a když vám ho nese, nádherně jí pod nohama vrže černá dřevěná podlaha. A konečně už taky přichází kolega v černém roláku. "Parev, Francis!"

Avatar
Miru (22.10.2016 )

...slaďoučká ambra a
benzoin.
V nich utopená růže, zalitá tmavě zlatistou masou s antigravitačním působením...
...hmm...
Oud.?
Hebký, krotký, skoro až opatrný a stydlivý,
takový oud miláček...
Ano, satén, kašmírově hebký antracit noci, slast a delikátní provokace...
...myslím, že když nêkdo na někom ucítí tuto vůni,
začnou se mu podlamovat kolena...,
je ztracen...
02/10/16

Avatar
ntiti (21.10.2016 )

sladce šedý, elegantně-saténově hebký a klouzavý prostor, v jehož metalickém stříbře se taví šťavnatá rudá růže. Ačkoli nemám v oblibě sladké vůně, tohle je jedna z mála, kteréž bych nějaký ten odstřik unosila právě díky - ač velejemnému - přísně odtažitému a tím víc svádějícímu akordu oudu.

Avatar
blackviolet (16.8.2015 )

Začátek je impozantní, nádherně ambrový, od toho jsem si slibovala hodně. Hlavně protože oud v téhle vůni je tak jemný, hlaďounký, nic medicinálního, nic výrazně arabského.
Jenže vůně se pak ubírá jiným směrem. Ne že by to nebylo pěkné, ale spíš nečekané. Fialky s růží vytvoří nejdříve rtěnkový akord ve stylu Lipstick Rose. A pak, po nějaké době, je to Růže. Sytá rudá růže. Připomíná mi Brûlure de Rose, asi tou svou olejovitostí a sladkou, trochu zkaramelizovanou vanilkou.