Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 27. června 2022 12:40

Evaeva kde máš to akné lokalizované? Jsou to nějaká konkrétní místa obličeje (nebo jinde na těle)? A je to bolavý? Myslím zpočátku, ještě než je cokoliv viditelného? Jak se to hojí? Je to hnisavé ložisko, nebo to spíš mokvá a nehojí se?

Offline Makara
Avatar
2174 příspěvků moje polička 27. června 2022 12:44

prďola díky. Ušetřím. Vysušovat už fakt v mem věku nepotřebuji. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. června 2022 13:16

Pavlena ano, bolavé ložisko hluboko. Mám to hlavně na čelisti a krku, něco na tvářích a občas na zádech, v dekoltu nebo na čele ne. S tím hojením jsem se teď začala víc pozorovat a hojí se celkem dlouho, ale nehnisá to, ale pokaždé se hojí přes strup. Jak si o tom psala minule, tak mi přijde, že je to fakt jiné než normální akné, jak to víc pozoruju

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. června 2022 14:04

potěšily jste mě, oba ordinary produkty mám. jen jsem něvěděla, že to může už takhle malá holka. To tonikum jsem jí teda párkrát  dala a reakci neměla. 

Takže umýt obličej, tonikum a ten zinek? žádná hydratace? třeba olejíček? a asi jen lokálně, co?

Offline rozarka
Avatar
3973 příspěvků moje polička 27. června 2022 15:22

Garfie rýžovou? Něco jako růžovou, jako hydrolat, myslíš? 

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 27. června 2022 17:09

martek01 jak píšeš, umýt, tonikum, zinek. mám pocit, že funguje i na černé tečky, takže vlastně na celou T-zónu. Dcera má pleť normální, ani nijak mastnou, ani suchou takže nedává nic dalšího.

Evaevau mě se herpesy vyskytují podél spodní čelisti, nad horním rtem a v obočí. prý to odpovídá větvím tříklanného nervu (tak to taky neurologa napadlo). U mě se občas vůbec "neproklubou" na povrch, ale i tak se udělá tmavě pigmentovaná jizva (taky prý typické). Ale jestli budeš řešit s lékaři, tak se připrav na boj s větrnými mlýny, dva kožní a jedna imunoložka teorii "herpes" vůbec nevěrili, ani po důkazech. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. června 2022 17:56

Pavlena spodní čelist mám blbou, ale nad rtem vůbec. Chystám se někam na podzim, ale budu muset pohledat někoho dobrého 

Offline geekygirl
Avatar
126 příspěvků moje polička 27. června 2022 18:42

martek01 Na ten tonik by som si ale teraz v lete dala pozor. Predsa len je to 7% kyselina glykolova, ktora moze pri pobyte na slnku narobit problemy. Mozno by som to nechala az na jesen alebo teda len na vecer. Predpokladam, ze dcera nepouziva na den spf.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. června 2022 19:39

geekygirl já jí celou péči dělám večer...

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 27. června 2022 19:45

martek01 geekygirl jj, taky jen vecer. A i to hapruje..

Offline Tyana
Avatar
příspěvků moje polička 27. června 2022 21:20

prďola Ahoj, mám na tebe dotaz ohledně množství Bakuchiolu a Stoechiolu ve směsi olejů. Vím, že se dávkuje 1% Bakuchiolu a 0,25-0,5% Stoechiolu. Stalo se mi, že jsem nedávala pozor a nadavkovala 10% Bakuchiolu a 2,5% Stoechiolu, oleje na zředění teď nemám a přemýšlím jestli je hazard to použít na pleť v 10-ti násobné koncentraci...?

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 27. června 2022 22:43

Tyana 

Uf! Ale stane se...

Já osobně bych to radši neriskovala, i když Bakuchiol by měl představovat nedráždivou formu retinolu. V případě Stoechiolu si myslím, že nějaká negativní reakce nehrozí

Předpokládám, že jsi obě složky přidávala výhradně do oleje nebo směsi olejů. V tom případě bych doporučila ten olejový základ zdvojnásobit a tím snížit koncentraci Bakuchiolu a Stoechiolu na polovinu. Ještě bych doporučila přidat do směsi 1% tocoferolu (vit. E), který mimo jiné slouží k prodloužení životnost olejů a chrání je před oxidací - to proto, že najednou budeš mít dvojnásobné množství olejů, tak ať vydrží v dobré kondici.

Potom bych doporučila provést na vnitřní straně paže test snášenlivosti => aplikuj malé množství takto naředěného oleje, v blízkosti loketní jamky je pokožka velmi citlivá a pokud bude naředěných 5% Bakuchiolu stále hodně, tak místo zřejmě trochu zarudne. Ale stále lepší než testovat na pokožce obličeje.

Pokud bude test ok, tak bych velmi opatrně začala používat na obličej nejdřív 1x týdně, a postupně bych intervaly aplikace zkracovala. Pokožka si na retinol zvykne. A vůbec bych se nerozpakovala použít ten olej i na tělo, pokožce to jenom prospěje.

Nevím, do jaké míry ti přepočty % vs. g dělají problém, protože toto zpětné přepočítávání vyžaduje přece jen trochu jiný postup.Klidně mi napiš do SZ, nějak si s tím poradíme

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 27. června 2022 22:47

Malenge nz

Makara určitě najdeš adekvátní náhradu, těch hyaluronových sér je v nabídkách snad všech značek poměrně dost

Online Garfie
Avatar
23809 příspěvků moje polička 27. června 2022 22:49

martek01 Já myslím, že teď v létě hydrataci potřebovat nebude, nebo uvidíš, jestli nezačne mít potom suchou pleť, ale zatím bych to asi nepřeháněla. Ono mimochodem sluníčko tomu taky prospěje! :-)

rozarka Jo, přesně, i když spíš vývar než hydrolát. :-) Během dvou týdnů budeme přestěhovaní, tak pak se na to soustředím. 

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 27. června 2022 23:58

Evaeva to zni ze by to mozna mohlo byt hormonalni? 

Offline Sofi
Avatar
příspěvků moje polička 27. června 2022 23:58

martek01 Kdyby Ordinary nezabralo, doporučuju vyzkoušet La Roche-Posay řadu Effaclar. U dcery účinek mělo.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 07:24

0zero7 nevím no, uvidíme, co mi řeknou. Přijde mi divné, že by se to díky té péči ani nehloZačalo mi to, když jsem přestala kojit, takže to by odpovídalo. Ale to už je víc než rok a je to spíš horší. Na cyklus to vázané nemám.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:11

dávaám tip na dva produkty z kategorie TikTok made me buy it....

První je noční sérum od Isany, údajně to má být dupe Kiehls Midnight recovery concentrate. Když jsem koukala na složení, tak je téměř identické. Zkouším dva týdny a je to velmi příjemná věc. Já teda olejíčky na noc můžu.

Druhá je hydratační krém, který dodá takový ten zdravý glow a lehce sjednotí barvu. Je hodně tmavě hnědej, ale krásně se to rozetře. Po ránu to je hodně osvěžující, asi tam bude mento. Nedávat přímo k očím, to pak pálí. Taky na to reaguju dobře, jakože nijak. Dlouho jsem hledala lehce tónovaný krém a v mužské části drogerky mě nenapadlo hledat. Když má hodně svítit, tak pod něj dávám krém s UV a taky to spolu jde. Jen nevím, co dlouhodbá mužská péče udělá. Ale předpokládám, že to budu používat jen v létě, když jsem fakt opálená a chci doladit obličej k tělu.

Offline stes
Avatar
7285 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:27

martek01 jakože ten pánskej je tónovanej?

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:37

stes jo, když ho dáš na obličej, tak to je jak krém na boty, fakt tmavý, ale hezyk se rozetře. asi není pro normální chlapy, ten můj to odmítl používat