Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 28. června 2022 09:17

martek01 to je teda zajimave, diky, ani o jednom jsem neslysela, ale ja sleduju spis youtube :)

abych taky prispela, tak tam jsem dostala doporuceni na BB, zatm jsem pouzila dvakrat a vypada to OK

https://www.notino.cz/bourjois/healthy-mix-bb-krem/p-15673967/?gclid=CjwKCAjwzeqVBhAoEiwAOrEmzSP8g7Hbg8VU6xcAycvn3QkK8xeVZDSyrnq0l97A2lav1mwDRHYKiBoC-e0QAvD_BwE

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. července 2022 22:08

No....

Išla som do DM s (mysliac si) jednoduchou úlohou. Kúpiť si balzam na pery a krém na ruky s UV filtrom.

Balzam na pery mali jeden (druhom, aj počtom kusov), Alverde SPF30...no...lenže nie celkom príjemne vonia a konzistencia je mi vyslovene nepríjemná. Je to ako natierať si na pery stuhnutý sójový suk po záruke.

Krém na ruky s UV ochranou nemali vôbec, vzala som čosi od Alverde, čo bolo aj na tvár aj na telo, hlavne, že to bolo v tube, je to skôr tekuté, bohvieako sa to napriek tomu nerozotiera a vôbec to nehzdratuje.

Tak si idem po radu...na cene veľmi nezáleží, ale nechcem to ťahať od čerta diabla, takže niečo, čo dostanem v kamennom obchode (maximálne na Notine):

Kvalitný krém na ruky, ktorý je predovšetkým fakt účinným krémom na ruky a SPF je čerešnička narch, musí dobre hzdratovať a vyživovať, lebo mávam ruky fakt presušené a keďže si ich natieram často, tak musí aj slušne vstrebávať - ako šmykľavé ruky na volante nič moc. Bonus by bol jemná, alebo žiadna parfemácia, nech sa mi to netlčie s parfémami, ale uznávam, že to je už asi rozmaznanosť.

Balzam na pery s UV - nech je to aspoň normálny balzam, nie hentaká podivnosť, a keďže je to do kabelky a na von, nechcem tubičku, ani kelímok - nech to nemusím vonku naberať prstom - ale normálne tyčinku. Ak to bude mať aj nejaký výživný, či hydratačný efekt, o to lepšie.

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 05. července 2022 22:33

slniecko SPF na rty Nivea, je to tricitka a je super. Hutnejsi to bude skoro vzdy myslim. Jeste je super SUn Bum jestli mate. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. července 2022 23:15

0zero7 Sun Bum mi nič nehovorí, ale Nivea by tu krucipísek byť mala, ako ju nájdem, beriem!

Offline notna
Avatar
6515 příspěvků moje polička 06. července 2022 00:22

slniecko Mám z dm tento a jsem spokojená. Mají i 30.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. července 2022 15:41

notna tak naša DM sa musela buď zcvoknúť, alebo mali tesne predtým nálet opaľovaniachtivých...ani toto, ani tá nivea a ešte aj to blbé alverde som kupovala posledný kus. Pozriem v meste. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. července 2022 21:59

No....takže nielen naša DM...bola som vo veľkej pobočke vo veľkom nákupáku, kde je podstatne väčší výber a aj zo značiek, ktoré viem, že DM má a našla som si na ich stránkach, že produkty s UV faktorom majú...ich proste nedržia...

Chápete to?

Offline pecka
Avatar
5970 příspěvků moje polička 11. července 2022 10:46

slniecko každá DM je zarobená inak (info priamo zdtoj) .U nás máme asi 5 predajní a jeden produkt,ktorý kupujem,majú len v jednej jedinej.Schválne dnes pozriem, či majú u nás tie balzamy na pery.

Offline Lu
Avatar
161 příspěvků moje polička 11. července 2022 21:34

Já mám z DM oblíbený Carmex - SPF 15

Offline pecka
Avatar
5970 příspěvků moje polička 15. července 2022 21:59

slniecko tak v jednej DM som našla Labello

a Alverde

Po Nivea výrobkoch v tejto kategórii ani chýru ani slychu.

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 16. července 2022 23:18

Evaeva Tak to jsem zvedava na co přijdeš. Já jsem si teď hledala nějakou dermatologii a všude mi přišlo, že z člověka jen budou tahat peníze furt na nějaká ošetření. Nikde neprijdes, neudelaji ti vyšetření, aby se přišlo na to z čeho to máš. Kosmeticka právě říkala, že si mám zajít i na alergologii udělat si potravinové alergie, na dermatologii nějaké stery, no tak to jsem teda vůbec nic nenašla že by se něco takového provádělo, že to určite bude mít nějaký ,,důvod,,. Přímo na akné mi nedoporučila nic, spíš naopak, že je to citlivá pleť a mám to furt hydratovat. 

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 16. července 2022 23:23

Karja zkus nejakou osobni zkusenost.

Ja se jednou poptavala, delaly se mi okolo rtu a na brade divne pupinky, dr.kozni mela podezreni na histamin. Bohuzel me poslala k obvodni, zrovna jsem tam mela planovanou prohlidku, aby nabrala i toto. No a ta me vysmala a tim to skoncilo. 

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 16. července 2022 23:31

Candance Co myslíš tou osobní zkušenosti? Jako na doporučení? To bohužel nikoho neznám no, všichni chodej/chodili k bezne kožní pro nějaké mazací dryaky. 

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 16. července 2022 23:37

Karja jj, osobni doporuceni)zkusenosti. Tato jedina kozni se snazila hledat spojeni i jinde. Chtela videt kartu, vsimla si, ze mam problemy se zaludkem. A tak. Od vas je bohuzel.daleko

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. července 2022 02:48

pecka ďakujem!!! Presne to alverde som si vtedy kúpila a veľmi mi nesedí. Skúsim pozrieť tie Labellá!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. července 2022 10:02

Karja no uvidíme, samozřejmě se mi do hledání moc nechce. Já to mám v hrozném stavu, kdyby pomohli ty dryaky, jdu do toho. Že by se to přeléčilo...

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 17. července 2022 12:02

Evaeva No jak to popisujes, tak by to ty dryaky asi prelecily, ale otázka je, zda by se to znovu nevrátilo. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. července 2022 12:06

Karja to nevím, ale třeba ne. Já si pořád myslím, že to souvisí s hormonama, jak jsem přestala kojit, takže je šance, že by se to vrátit nemuselo. Aspoň ne v takové míře. Před dětma už jsem to měla celkem dobré, během těhotenství a kojení taky vyjma prvního trimestru. Ale stejně bych chtěla někoho, kdo tomu trochu rozumí. Pleť mám jinak spíš suchou nebo dehydratovanou, tak aby se to naopak ještě nezhoršilo.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. července 2022 22:26

Mám dve otázky na kozmetiku ohľadne svojich potomkov:

1. Dcéra - 20r., doteraz používala kozmetiku, ktorú jej kozmetička poradila na akné (línia na citlivú pokožku Alcina), celkom jej zaberala, postupne vymenila krém za Krásnu slečnu od Havlíka.

Momentálne jej už akné prakticky úplne ustúpilo, ale ako sa mi vrátila z intráku, všimla som si, že má pleť dosť dehydrovanú. Takže asi čas na zmenu. Nejaký tip na hydratačnú kozmetiku pre mladú slečnu s normálnou pleťou (v zmysle ani primastná, ani prisuchá), akurát s miernym sklonom k citlivosti? 

2. Syn - 15r., skôr silnejšie akné, vyslovene mastná pleť, mastia sa mu aj vlasy. Používa tú istú kozmetiku čo kedysi dcéra (tá Alcina na citlivú pleť), medzitým sme skúsili vymeniť čistiaci gel za Vichy Normaderm, bez akejkoľvek zmeny. Chodí aj na lekársku kozmetiku, tam sa im to nezdá až na nejaký liekový zásah a kozmetika je podľa nich ok. No ale ja by som mu rada aspoň skúsila niečo účinnejšie. Navrch má od malička dosť citlivú tú pleť.

Keď je rozdráždený, na to som našla masku od Tony Moly s Centellou, tá mu vie urobiť taký malý jednorázový zázrak vždy - s tým podráždením, nie s akné.

Takže čo chalanovi s pubertálnym akné, s mastnou pleťou, ale dosť sklonom k citlivosti?

Pekne prosím  ?

Edit: švagriná mi radila pre syna nejakú líniu na akné z La Roche Posay, vraj jej veľmi pomohla...je to dobré?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. července 2022 23:21

slniecko nevím jestli chcete se synem zkusit Hauschku, Evě to pomohlo. A potom ještě prášky Acnevac neo . Viz odkaz 

https://alibi-notes.webnode.cz/l/dr-hauschka-sada-pure-and-fine/