Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 19:39

baltik a je tam octocrylene, kterej taky nemá bejt úplně super složka. Já používám a rozhodně doporučuju Garnier fluid

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 20:53

geekygirl Máš pravdu, je to poněkud problematická složka, dobré vědět, díky!

Já jsem se moc těmi SPF nezabývala, vyhýbám se zatím jen octocrylene baltik - ten je bohužel i v tom tolik chváleném EVY.

Miru silikony v péči o pleť taky neberu, ale v spf a make upu to neřeším, to je jen horní ochranná vrstva.

Ještě mám doma tohle Medipharma, je tohle složení lepší?

Aqua, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate , Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine , Dibutyl Adipate, Diethylhexyl Butamido Triazone, Polyurethane-34, Pentaerythrityl Distearate, Glycerin, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Methylpropanediol, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Stearyl Dimethicone, Sodium Stearoyl Glutamate, Cetearyl Alcohol, Albatrellus Ovinus Extract, Dimethicone, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Dimethiconol, Sodium Hyaluronate, Parfum, Sodium Polyacrylate, Propanediol, Phenylpropanol, Polyglyceryl-3 Caprate, Octadecene, Disodium Edta, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Hydroxide

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 21:00

Jinak asi minerální filtry nebo snad La Roche-Posay Anthelios. Ještě Purito má něco, co vypadá z mého laického pohledu dobře

https://www.notino.cz/purito/daily-go-to-sunscreen-lehky-ochranny-krem-na-oblicej-spf-50/p-16105480/

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 22:05
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 22:36

blackviolet 

...no, ale zas to má ten octocrylene, co tady zmiňují holky. To jsem  neznala a dohledala jsem si, že to taky není košer...

https://encyklopedie.biooo.cz/vyhledat-slozeni/octocrylene/

To je dílo, toto

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 23:06

Miru Ten Neogen fakt nechceš! Octocrylene je ten menší průser, ten je do krému přidaný proto, aby se vlivem UV paprsků nerozkládal ten větší průser -> avobenzone.

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 23:11

blackviolet Miru na oblicej a vystrih a dalsi hodne exponovana mista pouzivam mineralni filtr, zkousela jsem jine docela dost a obcas pouziju na telo, ale ten mineralni mi prijde nejlepsi, obzvlast, kdyz je clovek fakt na slunci. Poznam to i na tom, ze funguje temer jako kdybych mela oblicej ve stinu. Netusim teda, jestli je na tom slozeni neco spatne, co by skodilo, myslela jsem puvodne, ze prave vubec. Vzdycky to pak dobre smyju, neni uplne nejpohodlnejsi a nejlehci na pleti, ale ochrana myslim dobra.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 04:02

prďola 

děkuju moc!

(To je děsný, co je potřeba vědět.?! Vždyť plno lidí plno těchto věcí neví a normálně to používají..?.)

A tohle je ale snad dobré, ne.?

Ještě jednou děkuji

https://www.kocosbeauty.cz/cistici-peny/neogen-dermalogy-real-fresh-foam-blueberry/?gclid=EAIaIQobChMImqit9Nq9-QIV0LvVCh073w1DEAQYAiABEgLMwPD_BwE

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 04:02

0zero7 

...a to je třeba jaký přípravek s tím minerálním filtrem.?

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 07:50

Miru nejvic pouzivam asi Ordinary 15 a 30 (muj dojem Je ze mineralni spf 15 ochrani lip nez treba 35 spf ji neho slozeni) ordinary by mely mit I nejake antioxidanty. Jeste mam myslim jeden sunbum a jeden co se Musim podivat jak se jmenuje :)

Offline Medulienka
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2022 09:00

Toto leto používam na tvár SPF od Beauty of Joseon - Relief Sun Rice + probiotics. Tento krém je veľmi populárny a recenziu naň má asi každý beauty bloger, no tak aj ja som tomu podľahla, ale je naozaj dobrý. Ak hľadáte SPF, ktoré nie je mastné, neupcháva, nezaťažuje, treba skúsiť. A ani zloženie nevyzerá zle, teda z môjho veľmi laického pohľadu.

https://www.kocosbeauty.cz/kremy/beauty-of-joseon-relief-sun-rice-probiotics-spf50-pa/

https://www.lakrem.sk/p/beauty-of-joseon-rice-probiotics-sunscreen-spf-50-pa-3438

A veľmi ďakujem všetkým, ktorí sa tu delia o svoje znalosti a skúsenosti. Veľmi rada to tu čítam už zopár rokov :)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 16:00

...tak ještě jeden krém s SPF...:

SeventyOne Percent

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 19:53

prďola Díky, takže si musím přidat do seznamu kromě octocrylene ještě avobenzone. 

A jsem moc ráda, že se toto téma spf otevřelo, je to složitější, než to na první pohled vypadalo.

0zero7 ty minerální filtry, kterým jsem se do teď vyhýbala (ani nevím proč), budou asi nejlepší volba

Medulienka taky děkuji za tip, od Beauty of Joseon jsem stejně chtěla vyzkoušet i nějaké sérum, toto spf vypadá dobře, i z mého laického pohledu

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 19:58

blackviolet oni mivaji nekdy ten bilej kridovej efekt, u nekterych to zmizi, pokud se bavime opravdu o ochrane, tak mi prijdou nejlepsi, nikdy jsem se s tim nespalila a skoro nikdy ani neopalila a plaz mam kousek od domu. Jeste mam Anthelios nejaky tonovany a myslim je taky mineralni, musim se pod nej dobre namazat, na pleti co je trochu mastnejsi nez ma by byl asi lepsi, ale je to skvely produkt. La Roche myslim vyrobce

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 20:39

0zero7 no právě, ten efekt, že člověk vypadá jako křída, ale kdybych věděla, že se to vstřebá, tak bych to zkusila. Od La Roche jsem četla dobré recenze na ten anthelios uvmune 400.

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 20:49

blackviolet Oni se asi i lisi ruzne prave. Anthelios mam tento na oblicej a taky funguje super https://www.laroche-posay.ca/en_CA/anthelios-mineral-tinted-ultra-fluid-lotion-spf-50/3605970483050.html

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 21:14

0zero7 tenhle jsem našla v Evropě jenom v tubě, ale měl by být taky jenom s minerálním filtrem. Ten by byl taky fajn, jestli trochu sjednotí pleť, make up skoro vůbec nepoužívám a v létě už vůbec ne.

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 21:15

blackviolet delaji barevny i bezbarvy myslim, je to fajn, mam ten medium a jen pridam kremovy bronzer na konec, ten uplne miluju, nic jinyho uz par mesicu nepouzivam. Jen bronzer a oboci :)

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 21:19

blackviolet nz tak si na ten seznam rovnou přidej i oxybenzone.

To jsou tři nejčastěji používano SPF filtry a bohužel hodně průserové. Avobenzone je z pohledu UV ochrany asi docela dobrý, ale současně velmi nestabilní. Při jeho rozpadu vznikají volné radikály, takže to, před čím by sám měl chránit, ještě tímto rozpadem znásobuje.

Opalovací krém, na který dala odkaz Medulienka je zatím ten nejlepší, na který jsem narazila. Díky za ten odkaz! Využívá kombinaci nově vyvinutých slunečních filtrů, jejímuž schválení FDA docela dlouho brání US lobby výrobců kosmetiky a léčiv. Takže mají šanci uspět jen mimo US výrobce.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 21:22

RoSa mrknu se na to, jen to budu stíhat asi až o víkendu