Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 23. července 2022 07:49

slniecko 

Myslim, ze by stacilo dceri pridat jeden krok mezi cisteni a krem na zvyseni hydratace, budto serum nebo essenci. Serum doporucuju s kyselinou hyaluronovou od onest nebo drunk elephant, essenci od cosrx se snecim slizem nebo pyunkang yul 

Odkazy kdyztak dam v pondeli z pocitace

Offline Gatita
Avatar
7130 příspěvků moje polička 23. července 2022 10:27

Evaeva jsem zvedava, na co prijdes. Mozna mame podobny problem. Ja mela plet vzdycky skaredou, ted ji mam uplne prisernou. Skoro si myslim, ze to neni dane bakterialne/hygienou, ale ze za tim jsou bud hormony, nebo genetika. Ted jak jsou vedra hodne pres 30, tak nedavam make up a je to teda strasny, strasny. Navic ty pupeny jdou vzdycky ve dvojicich, hezky symetricky podle osy obliceje, sviti jak semafor. Ted dodelavam chem.peeling od lobey, nijak to nezlepsil. Ja na to uz vetsinou kaslu, podle me se toho nezbavim nikdy. Jdu cestou maskovani, koriguju make upem. Ale ted v lete to nejak nedavam, ten rozmatlany make up, tak me to zas vic stve. Mela jsem plet slusnou jen 2x v zivote - ve 23 letech na Erasmu, kde jsem pila, kourila, jedla nezdrave a byla tezce v pohode. A pak kratce po 25, po spouste sezeni pod jakymsi obskurnim modrym svetlem na nejake esteticke klinice.  To pomohlo, ale bylo to casove i financne narocne. A efekt nevydrzel naporad. 

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 23. července 2022 11:10

baltik když to tu čtu, měla si, prosím, od onest i něco jiného? Jaký z toho máš dojem? Je to spíš na sušší nebo mastnější pleť? Děkuji..

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. července 2022 11:21

Gatita mně se teď dělají docela bolestivé boláky. Pleť jsem měla dobrou akorát v těhotenství, ale před dětmi to už bylo celkem dobré, pomohlo mi kosmetické ošetření, stačily dvě návštěvy. Teď je to jiné. Genetika hraje určitě roli, táta má akné ještě teď, ségra se toho teď nějak zbavila,...

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 23. července 2022 18:53

Ounz mela jsem jen toto serum a to bylo takove lehke, takze asi klidne i na mastnejsi plet.

Ale slysela jsem, ze ten krem je hodne vyzivny,  ten bude asi spis na sussi

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 23. července 2022 18:59

baltik dobře, děkuju za odpověď :)

Offline geekygirl
Avatar
126 příspěvků moje polička 28. července 2022 02:27

Gatita 

Tak tie modre (led) svetla sa uz daju kupit aj na domace pouzitie. Akurat to nie je prave najlacnejsie. 

Napr.: https://omniluxled.com/collections/all/products/omnilux-clear

 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. července 2022 08:28

prďola 

...prosím, měla bych dotaz - dostala jsem plno vzorečků od kosmetiky, po které bych normálně nesáhla(z x důvodů), ale přece jen by mě zajímalo, jestli jsem si umyla vlasy opět jen "jarem" nebo čím.?,

a jestli krém na obličej je jen promašťovadlo nebo k něčemu dobrý(když pominu promo koment)

Děkuji moc předem!.

Ziaja Anti Hair Loss Shampoo

https://www.ziajaprotebe.cz/vlasova-kura/vlasova-kura-2-3/

Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Hydrolyzed Lupine Protein, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Panthenol, Propylene Glycol, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Mentha Arvensis Leaf Oil, Lactic Acid.

Ziaja Saffron

https://www.notino.cz/ziaja/saffron-zpevnujici-nocni-krem-proti-vraskam-60/

Voda (voda), butylenglykol dikaprylát/dikaprat, glycerin, isohexadekan, hydrogenovaný polydecen, diisostearoylpolyglyceryl-3 dimer dilinoleát, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethikon, dimethikon, síran hořečnatý, butylenglykol, butylenglykol, butylenglykol Včelí vosk, Lanolin Alkohol, Paraffinum Liquidum (minerální olej), Extrakt z květu Calendula Officinalis, Hydrogenovaný ricinový olej, Parfém (vůně), Lysine HCI, Lecitin, Caprylyl Glycol, Tripeptid-10 Citrulin, Benzoát sodný, Glycerin, Stigmacus Stage 2-Brom-2-nitropropan-1,3-diol, hyaluronát sodný.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 28. července 2022 08:48

Miru Složení toho šamponu je s ohledem na aktivní složky spíš průměrné, ale kvůli použitému sulfátu (Sodium Laureth Sulfate) bych se  mu spíš vyhnula,  obzvlášť když je z použitých tenzidů zastoupený nejvíc. Hodně vysušuje a tím způsobuje krepatění vlasů

Krém bohužel obsahuje silikony a minimum přínosných aktivních složek. Ani kolena bych si s ním nemazala ale pravda, já jsem zmlsaná

Ani jedno nebrat

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. července 2022 08:58

prďola 

díky moc!

(myslela jsem si to...)

Jednak mě cokoliv, co je původem z Polska absolutně míjí, a druhak mi byla podezřelá, vskutku lidová, cena.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 28. července 2022 09:00

Miru Njn, tak z něčeho ti výrobci žít musí

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. července 2022 09:02

prďola 

...ale mě to celkem štve

Jako dobrý, já se můžu zeptat tadya dost toho mám načteno.

Ale psát, že v krému pod dvě stovky je šafrán a omlazení a tak.?!.

(když třeba právě ty přípravky se šafránem se pohybují tak kolem tisícovky a víc...)

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 28. července 2022 23:47
Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 29. července 2022 00:06

milacka Moc ráda bych ti napsala něco pozitivního, takže: pokud ti není víc než 35 let, tak ten krém pro tebe bude představovat moc fajn udržující péči

Obsahuje jen pár složek, které jsou nekonfliktní, dokonce přínosné, ale pro kohokoliv ve věku 35 a více naprosto nepostačující.

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 29. července 2022 04:23

slniecko To La Roche posay jsem asi dvakrát měla. Jak v tom ,,pubertalnim akné, tak v tom dospělém a neprijde mi moc dobre a nepřijde mi moc na citlivou pleť, spíš na takovou tu akné pleť, odolnou na vysušení a tak, neřekla bych že je to na citlivou plet. Naše kosmeticka furt doporučuje syncare, je fakt že ta akné řada je taková jemnější a dá se to určitě nějak prokombinovat s tou hydratační nebo na citlivou pleť. 

Offline stes
Avatar
7331 příspěvků moje polička 29. července 2022 07:11

Nedavno nekde oslavovali Dulcinea nebo tak neco...nemuzu to najit. Prej prirodni...neznate nekdo neco takoveho? A prďola prosim Te, opravdu muzou mit prirodni kremy stejnou ucinnost jako chemie...hydratační verim, ale na vrasky,zralou plet?

Offline stes
Avatar
7331 příspěvků moje polička 29. července 2022 07:25

Miru dik...no tak ted muj dotaz na Prđolu nabral na dulezitosti.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 29. července 2022 08:30

stes Dobrá otázka!

Hrozně záleží na tom, co je pro tebe "přírodní" produkt. Ono i těch certifikačních norem je víc (EcoCert, Cosmos, Nature, ...) a jedna věc je certifikace jednotlivých složek v produktu a další certifikace celého produktu.

Zkusím to co nejstručněji, protože tohle je seminární práci...

V případe certifikace produktu jako přírodní kosmetika, musí podle naprosté většiny certifikačních norem daný produkt obsahovat cca 95 - 98% ingrediencí přírodního původu NEBO ingredience, které od certifikační autority získaly povolení k použití v přírodní kosmetice (což je například naprosto skvělý syntetický konzervant Cosgard, v produktech bývá v koncentraci do 1%).

A do těch povolených 5 - 2% se ti z pohledu účinnosti (hlavně syntetické peptidy) vejde skoro všechno... Syntetické peptidy se sice nabízí jako ingredience zapracované v nějakém nosném mediu (většinou voda + glycerín), ale samotného peptidu je v tomto mediu většinou výrazně pod 1%, často se jedná o setiny %.

Takže - je takto koncipovaná kosmetika pro tebe ještě přírodní, nebo jsi měla na mysli produkty (RAW), které musí obsahovat pouze přírodní ingredience a neuznávají ani jejich průmyslové deriváty? O RAW konceptu si já osobně myslím, že není schopen z hlediska účinnosti obstát. A to z poměrně jednoduchého důvodu a tím je penetrace účinných složek do nižších vrstev pokožky.

Ona i naprostá většina dnes používaných emulgátorů jsou sice deriváty přírodních ingrediencí, ale de facto uměle připravené složky. Jsou to pro tebe přírodní nebo syntetické ingredience? Pro většinu certifikačních autorit to překvapivě jsou přírodní složky

Offline stes
Avatar
7331 příspěvků moje polička 29. července 2022 09:40

prďola diky moc...raw nebrat, ostatni tedy klidne...to jsem trochu chtela slyset, takze i " prirodni" může bejt funkční