databáze 126890 vůní od 8715 značek a 1654 parfumérů

No. 5 (Eau de Parfum) Chanel

No. 5 (Eau de Parfum)
značka: Chanel
parfumér: Beaux, Ernest
rok: 1986
určení: pro ženy
hlava: aldehydy, neroli, ylang ylang, bergamot, citrón
srdce: kosatec, kosatcový kořen, jasmín, konvalinka, růže
základ: ambra, santal, pačuli, pižmo, cibetka, vanilka, větvičník, vetiver
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
euridike (15.12.2020 )

Smířila jsem se faktem, že No. 5 mě nemá ráda. A proč by taky? Když nejsem schopná akceptovat a respektovat její osobnost a osobitost založenou na mýdlově štiplavých aldehydech, které vše ostatní splaví, je to můj problém - můj problém, že mi v ní chybí nějaká ta cena za něžnost...

Chanel No. 5 je bílé toaletní mýdlo v bíle okachličkované hotelové koupelně, položené na okraji bílého umyvadla, vůně neosobní, snad až příkrá v té jednoduché a na odiv dávané eleganci, ostentativně nezaměnitelná, výjimečná, to ano, jen je mi v ní vše podivně cizí...

Avatar
jerry (28.11.2020 )

Po vyvanutí počátečního ostrého nárazu zeleně a aldehydů vůně nabrala směr mýdlo+kytky. Poté, kdy se přidala ještě vanilka a santal, vůně se krásně zaoblila do podoby "kouzla ve flakónu".

Avatar
Dalia (18.1.2020 )

Božské aldehydy …

Vůně krémově mýdlová a něžně květinová s dotekem prachové vanilky, měkkého pižma a se stopou jemných animálních tónů, které se však prezentují především zpočátku. Pětka se na kůži postupně zahřívá, sládne a ve finále zůstává v podobě naprosto nevinného decentního pudrově nadýchaného obláčku.
Elegantní, sebevědomá i romantická nebo klidná, odpočinková i radostná … račte si dosadit cokoliv, protože toto je vůně mnoha a mnoha přívlastků. A pro mě … co třeba lahodná?

Avatar
ntiti (26.6.2018 )

Netuším jestli verze z roku 1996 je už vintage verzí, ale v mé paměti voněla jako současná No.5 Parfum.

Avatar
wendulka (13.4.2016 )

Neznám žádnou jinou vůni, která by vykazovala takové rozdíly mezi jednotlivými šaržemi než tuhle a jsem ještě neměla příležitost očichat i vintage verzi. Ještě asi před deseti lety bývala mnohem víc starosvětsky aldehydová. Nicméně i přes tuhle "modernizaci" společně s jasmínem, růží a kosatcem pořád vytváří nádherné květinové mýdlo, které v létě příjemně osvěžuje. Rovněž základ býval santalovější, místo toho přibylo spíš víc vetiveru a bílého pižma.