Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 07:41

Fleur 

...no, já teď už pokaždé, než koupím nějakou kosmetiku, tak to proženu https://www.cosdna.com/

(protože x krát už se mi stalo, že vychvalované přípravky od renomovaných značek pak měly složení kolikrát velmi "zajímavé", takže jsem byla nucena hledat dál)

a když si nejsem jistá, tak prosím o názor prďola 

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 15:24

nausi Díky! Jen znovu zopakuju, že ty produkty neznám, a v naprosté většině doporučuji na základě složení a vyzkoušených klíčových ingrediencí. Výjimkou je třeba ta nedávno uvedená maska na oční okolí (Pixi FortifEYE), kterou si jako jednu z mála kupuji.

Jinak oční liftingový krém by ideálně měl obsahovat dvě velmi účinné složky, které mají synergický účinek: Leuphasyl (obsahuje Pentapeptide-18) + Argireline (obsahuje Hexapeptide-8). Zejména Leuphasyl je určený speciálně na kruhové svaly (oční okolí, ústa). Snad se mi něco dostupného povede najít, nejhorší to bude s doporučením tonicu.

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 15:26

Zu Večer budu mít víc času, napíšu

milacka nz Kdybys náhodou to sérum zkušela, prosím o zpětnou vazbu

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 15:33

Fleur Bohužel je to tak, jak píšeš - pokud značka jako taková nemá některý z certifikátů přírodní kosmetiky, tak je dobré si pohlídat každý výrobek zvlášť. Je to smutné a hlavně úplně zbytečné, protože dnes je to už jen otázka marže.

Ještě před pár lety se to dalo omlouvat tím, že "zákazník ty silikony chce, protože se jsou příjemné při aplikaci". Dnes už existuje poměrně široká nabídka přírodních ingrediencí se stejnými haptickými vlastnostmi, jen jsou výrazně dražší než silikony.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 16:36

No, tak hlásim, že syn už dostal na to akné od kožnej dvojo liekov a kozmetiku na predpis, čo presne, to zistím keď vyleziem z izolácie.

Takže teraz už riešim len dcérinu hydratačnú kozmetiku....ona dosť fičí na kórejskej kultúre, tak ma napadlo, že možno kórejskú kozmetiku by vzala na milosť (áno, na milosť....ako je to ....dostala na vianoce od babičky ten krásny kufrík s dekoratívkou od Estée Lauder a takmer sa urazila...ona!...intelektuálka!)

Budem ju musieť asi poslať samú do miestnej kamenky, a oni tam mávajú celkom slušne informovaný persomál....ale aj tak ...je nejaká značka, ktorej by sa radšej mala vyhnúť, alebo naopak nejaká čo je extra super?

Mne z nejakého dôvodu na dehydrovanú pleť vždy perfektne zaberie akákoľvek z tých kórejských masiek, ak má v sebe (alebo aspoň na obrázku, hehe) bambus...je to pravidlo, alebo to sa proste len týka mojej pleti?

A ešte ma napadlo, že je dosť namotaná na telovku od Rituals a od Lush, že ak sú tam nejaké slušné produkty, asi by ich vzala na milosť.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:05

slniecko 

z korejských doporučuji:

(mám to profiltrováno cosdna tabulkou + osobní zkušenosti)

Whamisa(puredistrict, notino)

Purito(notino, cosibella)

- obě super.

Pak i Missha.

Offline stes
Avatar
7306 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:24

Miru jeste Mizon

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:41

stes 

...ten nemám osobně vyzkoušený. Mně nějak nejde ten šnečí extrakt zpracovat...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:58

Miru stes vďaka!!! oni sú teraz na liečení, až sa vrátia, tak ju navigujem s pokymni. dovtedy si budem písať. Lebo musím to zvládnuť do konca leta, až odfrčí na intrák, už na to nedohliadnem ...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 18:00

slniecko 

...v každém případě bych doporučila eshop cosibella - mají bezkonkurenční popisy jednotlivých výrobků(což miluju).

Ale pak - záleží, co ji zaujme a dá se někdy najít ten který výrobek jinde výhodněji...

Offline stes
Avatar
7306 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 18:22

Miru ja se hecla asi pred pul rokem a jsem rada. Ale blok byl. Jo, kdyby ses teda odvazila, tak maji fajn i ten BB

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 18:22

Miru vďaka...ako ja vôbec neriešim výhodnosť, ja potrebujem, aby sa s niečím skamarátila (ako je našťastie naučená na rutinu a berie ju ako normálnu súčasť hygieny), ale ťažko si zvyká na nové - aj preto potrebujem si byť čo najviac istá, že to bude účinné. Lebo až sa raz niečo láskavo namotá, potom to ťažko mení. A navrch to fakt musím doriešiť do konca augusta, takže sa mi nechce strácať čas, ani keby to malo znamenať úsporu.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 18:36

stes 

Děkuju

...no, ale od dob covidu jsem absolutně zrušila makeup. BB krémy mi nikdy nevyhovovaly.

Teď, co mám obličej opálený, tak jen pudr(ten makeup v y j í m e č n ě. A stejně už se v něm až tak necítím dobře...), oči(obočí vždy, řasenka), rty, tvářenka.

((No, na zimu budu muset asi ten makeup, když půjdu někam do společnosti. A to mě dostal jeden od Dioru. Konečně jsem narazila na žlutý tón s podtónem do olivova. Je luxusní.))

Offline stes
Avatar
7306 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 03:02

Miru ne zac....ja tedy uz male up musim..nemam ani vrasku,ale plet mam trochu flekatou. Ten Dior mi zajima, presne tenhle odstin vzdycky hledam.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 03:54

stes 

...vůbec se nelekej slova "glow" v názvu. Žádný přehnaný lesk se nekoná. Také jsem z toho měla obavy. Ale pleť je po tomhle makeupu "jen" dokonalá - akorát matná a akorát "lesklá"/spíše zdravě vypadající. A automaticky jsem sama a s nadšením sáhla v testerech po následujícím odstínu. Protože přesně ten jsem vždycky hledala a nikdy nenašla, až tady:

2WO Warm Olive

Dior Makeup

Offline nausi
Avatar
46 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 08:00

prďola děkuji! (si úžasná)

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 10:53

Zu Určitě vlasům dělá moc dobře ten keratin, ale jinak opreavdu nic moc.

I když vezmu do úvahy, že se ten produkt oplachuje a že část těch "ne úplně prospěšných" složek je na konci seznamu, tak si říkám, že alkohol na seznamu výš než voda by se mi nelíbil

Dost často se alkohol ve vlasových produktech používá třeba kvůli lepšímu prokrvení pokožky, ale tady z dlouhodobého hlediska by mohl pokožku vysušovat.

Offline Zu
Avatar
2528 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 12:14

prďola moc děkuji! normálně mě to složení štve, protože ten mix dělá mé vlasy krotké a pěkné, ale dopoužívám a znovu nekoupím. Zkusím sehnat nějaký keratin, jestli nepomůže alespoň ten k podobnému efektu :)

Offline stes
Avatar
7306 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 15:37

Miru diky..tepla oliva je presne to, co potrebuju.

Vidim ze maji i 3, premyslim spis o ni. Je tmavsi.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 15:47

stes 

...ten vzorník na eshopu vůbec neber v potaz - je to jiný. Nevím, jak moc jsi tmavá, opálená. Jsem blondýna/stříbrná, bylo to někdy zjara, když jsem to zkoušela a byl akorát ten odstín. Nejsem bledule. Ale ten olivový podtón mají na eshopu málokde...