Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 27. října 2018 08:50

domenica 

Taky souhlasím a přiznávám, že jak se tady začne o keto, jsem mimo...

Dám si snídani a jdu běhat. Mám v plánu pokořit další dvacítku, tak uvidíme. To funguje určitě.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. října 2018 08:58
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu super potraviny jsou kravina, ale normalne mel dal, pocitam, ze ho nesnis denne 100gramu. ma spoustu uzitecnych vlastnosti. prave proto nemam rada vyzivove extremy, jeden poradne nevi, co to presne s organizmem dela.

uz jsme mali minimalne jedno vajicko denne, pak zas maximalne 2 tydne vcetne tech v testovinach a pecivu. dam si vejce, kdyz na ne mam chut a hotovo.

a soja te taky nezabije, kdyz nebudes jist tofu denne k obedu i veceri.

​Superfood není obecně žádná kravina, mně se líbí jak stále opakuješ, že nemáš ráda extrémy, ale neustále do nich všechno hrneš. 0zero7 psala konkrétně o lněném semínku, že je jeho věhlas možná přehnaný, ne že superfood potraviny jsou mýtus.

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 27. října 2018 09:14

Mutziputzi kdyz pominu, ze superfood je buzzword poslednich 5-10 let? , tak za meho zivota uz se prostridalo tolik zazracnych potravin, ktere se posleze ukazali byt ne uplne prospesne nebo, a to casteji, celkem normalni. Takze jsem zastancem teorie jist se ma ( muze) vsechno, podstatnejsi je mnozstvi. Stravovat zdrave se da rozhodne i bez lneneho seminka a zeleneho jecmene, ake kdyz to nekomu vyhovuje, at si ho klidne dava do jogurtu.

A ano stravovani s 50g sacharidu a mene povazuji za extrem. Prepocitej si kolik toho spenatu a brokolice musis denne snist, aby ses dostala na doporucovanych 25 - 30 g vlakniny denne. Ja si to pisu asi 3 mesice a vetsinu vlakniny mam ze slozenych sacharidu, z te zeleniny se to nahani strasne blbe a musela by se pro orientaci jist v mnozstvi tak 1000-1500g denne, co treba ja urcite nemam sanci. Tak me to zajima, jak to na tom ketu delate.

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 27. října 2018 09:21

A jeste dve veci. S jidelnickem cca 1700ckal hubnu asi pul kilo tydne a vic ani nechci, jedine, co jsem omezila dost razantne, protoze je to hrozne znat, jsou jednoduche cukry a alkohol. Nejsem rozhodne typ, co obedva svickovou se sesti a docela lehce nabiram vahu.

V krvi, jatrech a ve svalech je glykogenu max na jeden den, je to mozne spalit behem jednoho narocnejsiho cviceni. Zajimalo by me z ceho to telo zije dalsi tyden nez se rozjede ta ketoza? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. října 2018 09:40

continuity Ale jistě, dá se bez nich žít, ale zelený ječmen a spol. určitě nikomu neuškodí a za málo peněz hodně muziky to bezesporu je.

Já kašlu na to kolik jím vlákniny, resp. jím jak chci, co chci a kolik chci, jenom co nejvíc omezuju cukry, nemám žádné problémy s trávením, podváhu ani nadváhu, tak nemám důvod to sledovat. Keto nedržím, nemám na to morál,  jen jsem se ohradila proti tomu, co jste tady spustily ala nesmysl a princip pouze na omezení přísunu kalorií atd., jelikož pro mě biochemie není sprosté slovo, dovolila jsem si upozornit, že princip je v něčem jíném.

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 27. října 2018 09:55

0zero7 Můžu se ještě zeptat, proč je biomáslo pro keto lepší než máslo obecně?

Online whiskas
Avatar
19536 příspěvků moje polička 27. října 2018 11:39
Reakce na Sweet Potato:

0zero7 Můžu se ještě zeptat, proč je biomáslo pro keto lepší než máslo obecně?

​A není to spíš jedno ? Tohle, v poslední době aktuální, eko bio v každém ohledu mi také přijde dost přehnané. Nejím máslo na kila, vystačím si s obyč. nebio. Jo, zkusila jsem i nějaké bio máslo z farmy a moc jsem ten rozdíl nepoznala. Asi nejsem máslový gurmán.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. října 2018 11:53

whiskas když už, tak dobrý může bejt máslo z trhu, je na tom chlebu fakt chuťově dobrý. Ale že bych si v supermarketu nebo v obchodě koupila radši celofánovou kostku s nápicem bio, než to nebio vedle, to ani omylem. Moje kolegyně nedá dopustit na italský máslo z bůvolího mlíka, ale ne každýmu chutná (ně chutnalo třeba). Ale já beru máslo jako pochoutku, kterou si namažu na dobrej chleba (nebo vánočku občas) a nic už na to (leda sůl), nemažu chleba pod všechno..

píšu jak to mám já, ne jak to má bejt u každýho, ale 

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 27. října 2018 16:44

whiskas No proto se ptám.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 27. října 2018 16:57

mně bio nepřijde jako záruka kvality, ale jako záruka, že to bylo vypěstovaný/vyrobený nějakým udržitelným a etickým způsobem (pamatuju, že třeba biozelenina měla dokonce větší výskyty škodlivých látek (roste dýl, koření hloub), taky myslím v nějakým testu másel biomásla dost propadly, ale už si nepamatuju, proč, není to černobílý

Ounz to buvolí jsem měla jednou myslím z makra, v takový plechovce prodávaný, bylo skvělý. Kozí třeba mi nechutná.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. října 2018 17:06

Potrefenáhusa jj, ona kupuje v makru, už maj i klasicky balený (a před vánocema maj velký balení) a to bio myslím propadlo to, co maj v obchoďácích..tatra? Obsahovalo látky, který by nemělo. Já sem trochu rezervovaná vůči bio, co se nabízí v suprmárketu, tam je ta udržitelnost a ohleduplnost trochu s otazníkem. Zase v tom množství, kolik nás na planetě je, můžeme tězko všichni pěstovat a měnit a chodit do trhu, případně si soběstačně péct chleba a zabíjet čuníka..asi to chce tu správnou míru (ale třeba po tom, co psala Grossularia na mp o bio mouce, se ji snažim už nekupovat, i když ne vždy to jde, když chce jeden doma mlejt zrní) 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 27. října 2018 19:26

Dotaz:

když bych tedy chtěla jet keto dietu, je kombinace červeného vína a sýrů špatná, nevhodná?

Offline Fakirka
Avatar
2109 příspěvků moje polička 28. října 2018 09:05

Miru záleží kolik toho červeného vína bude. Já jsem živa hlavně že syru, ořechů, vajec,masa,ryb a zeleniny a červené víno si občas dávám. Vleže se mi to do těch 50 g.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 30. října 2018 18:08

ice neni zac, cerpam z vlastni zkusenosti jenom, kazdej to ma jinak. Moje telo je celkove spokojenejsi i kdyz jen treba snizim sach. Nemusi to byt zadna keto. Proste mi lip frci i hlava atd. 

Miru No ja jsem prisnejsi a pak si dam pivo haha. Ale jinak patrim do skupiny co musi dost makat aby byl vysledek, nejlip to vypadalo, kdyz jsem cvicila 6x tydne, bavilo me to teda, jinak bych to nedelala.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 30. října 2018 18:28

continuity maliny a mandle maj taky vlakninu :)

Mela jsem za to teda, ze glykogenu se telo pri snizeni sach zbavi tak za 2-3 dny, aspon to pozoruju na sobe takhle, ale zase...u kazdyho je to asi jinak.

Sweet Potato To nevim, jestli je biomaslo obecne lepsi pro keto, videla jsem to, spis mozna obecne lepsi celkove? Me organizcky vic chutna a ma lepsi strukturu. POkud si to nekdo dava treba do kafe (obcas to delam, zni to dost hrozne, ale je to dobry) tak to taky chutna lip. 

Ounz jo domaci maslo, mnam!!!

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 02. listopadu 2018 13:40

0zero7 jedu na keto měsíc a cítím se fajn. Žádná sach. chřipka, bolesti hlavy nebo únava, mozek taky jede. Dost cvičim a energie mi nechybí. Už z dřív vím, že mi nedělá problém minimalizovat sach. Proto jsem do toho bez obav šla, abych urychlila dosažení cíle. Já vlastně moc co shazovat nemám, ale jak je moje tělo zvyklý hodně makat, tak prostě, když něco přiberu, tak to nechce pustit.

Jediný co mě trápí je, že ty různý recepty na netu (pinterest, keto blogy) jsou hrozný. Lívance a palčivky bez mouky udělat nejdou ať už na fotkách mají cokoliv. Ty ketochleby mi taky nejedou. Cítím z toho akorát vejce a sodu nebo kypř. prášek a všechno letí do koše. Jeddině ta květáková rýže na různý způsoby je fajn, vaječný omelety nebo květákový placičky. Takže jedu vlastně jen na mase, vejcích, avokádu, ořechách, malinách, sýrech a květáku :D Takže kdybys měla nějaký osvědčený recepty na dobrý věci budu ráda.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 02. listopadu 2018 13:42
Reakce na domenica:

Mně přijde (a dlouhodobě se osvědčuje), že jíst pestře, kaloricky přiměřeně, míň sacharidů, víc bílkovin, akorát tak tuků (ryby, kvalitní maso - drůběž, zvěřina, hovězí, ale nejen) a hýbat se (stačí chůze a trochu posilování, klidně i domácího, klidně i jen pár minut denně), může k udržování jakž takž slušné postavy stačit.

Není nutné počítat, není nutné řečit ketózu, neketózu atd... ale na druhou stranu je dobré si o fungování těla, o metabolismu předem něco nastudovat. Z důvěryhodných zdojů. Z vícero zdrojů.

​ Ráda bych podotkla, že ne každýmu stačí jakž takž slušná postava.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 02. listopadu 2018 15:17

ice Life changing bread jde myslim taky pri keto.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 02. listopadu 2018 15:38

Lamicka super dekuju. Snad jsem vyguglila to spravny a vypada to dobre. Neco takovyho jsem si v Praze kupovala, to by bylo fajn na snidane.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46070 příspěvků moje polička 02. listopadu 2018 15:53

ice a ten babisuv vecerni chlebik jsi zkousela? muz si ho celkem chvalil. my byli teda na cukete, kvetaku a lilku.. a byt mam zeleninu rada dela se mi soufl jen si vzpomenu