Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 26. října 2018 14:53

Mutziputzi narazila jsem tuhle na takový stručný shrnutí jogamatek

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2018 14:58

Potrefenáhusa já teď chodim do takovýho novýho božího studia kde jsou erární a super, těžký, neklouzavý a přitom měkký, kam chodim vám řeknu až se to naučim samozřejmě

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 26. října 2018 15:24

Mutziputzi Spíš nám zjisti, co je to za značku :-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2018 15:32

Garfie juknu!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 26. října 2018 16:09

Mutziputzi no tak k dispozici byly jogomatky třeba v energystudiu  

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2018 16:12

Ounz deti, kdyz nevime, nehadame!! Hele dej mi mesic dva, pak to proflaknu a muzete taky skaknout, jako bozi ale fakt!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 26. října 2018 16:13

Mutziputzi no já si myslela na energystudio(chci začít), ale tebe se tam potkat stydim  tak nenápadně sonduju..

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2018 16:16

Ounz hele ja to zverejnim az ve chvili, kdy nebude potreba me nasilim rvat i do "pozice hole", ale energy to neni, muzes tam jit anonymne řádit)))

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 26. října 2018 16:18

Mutziputzi ok dík 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 26. října 2018 17:50

KapkaMM Díky, krásně shrnuto. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 26. října 2018 17:57

viktorka_od splavu Já jsem myslím psala o nastartování tohoto režimu - vyvarovat se sacharidů, dojít ketózy a pak to funguje tak, že lze sacharidy pomalu přidávat (samozřejmě nikoli ve formě dortů atp., ale myšleno ty zdravější sacharidy). Každé tělo je jiné a někdo musí zůstat skoro na nule. někdo bude dál (byť asi pomaleji) hubnout při příjmu třěba 50 g sach. denně. Ty gramy jsou příklad, abych nebyla chytána za slovo. 

Ale už to tady bylo vysvětleno, tak snad vše jasné. 

Chtělo by to 0zero7 .

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 26. října 2018 18:35
Reakce na ice:

Prosim vás, při keto diete nemusím hledět na množství kalorií? Jestli je to blbej dotaz, tak se omlouvám, ale já přečetla pár článků a nikde jsem odpověď nevyčetla..

​Teda kde ja se to flakam, kdyz se tady toci o keto???

NO s krizkem po funuse, ale pokusim se. Ketogenni strava za poslednich 20 let naznala dost velky zmeny. Klasickej Atkins s modelem vic tuku, stredne protein a malo sach uz neni tak popularni, skrz nasyceny tuky. POdle me zkusenosti a ruzkych experimentu s prijmem sach/proteinu/tuku je taky dulezity jak co na jednotlivce pusobi atd.

Vetsina lidi se dostane do ketozy, kdyz snizi prijem sacharidu na 2. - 50 gramu denne. Me osobne nejsvic vyhovuje jist s vyssim prijmem bilkovin, to lze v pohode, treba ketogains (webovky) maji kalkulacku na makra, uz jsem to sem davala kdysi, kde je to nastaveny na vetsi prijem bilkovin jnez klasicka keto.

Pak je taky dulezity JAKY tuky clovek ji, mely by to byt zdravy tuky, napr, avokado, bio maslo nebo ghree, olivac, vejce, ryby, orechy, orechovy maslo atd. A zadny polotovary. Dobra je na tohle Maria Emmerich

Co se kalorii tyce, tak spousta lidi tvrdi, ze pocitat a hlidat se nemusi, ja s tim uplne nesouhlasim, kdyz to hlidam, mam lepsi vysledky. Takze bych klidne nechala tech 1700 a jen zmenila pomery.

Pak taky kazdej je v keto na ruznym prijmu sach denne, znam lidi co jsou v keto na 60g sach.

Jo a podle toho co jsem vypozorovala, je primarne dulezity udrzet sach v tech gramech, takze si klidne dam treba jahody nebo maliny se slehackou nebo nejakou "zakazanou" zeleninu, kdyz s emi to vejde do 25g denne.

Ted jsem nemocna, tak to dodrzuju jen na pul, se mi nechcea nemuzu cvicit.

Klidne smeruj dotazy....

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 26. října 2018 18:44
Reakce na KapkaMM:

ice Jestli chceš redukovat, tak nelze jíst neomezeně. Ale pokud má člověk tělo zvyklé normálnímu množství potravy, tak se nadměrnému příjmu založenému na bílkovinách a tucích samo vzbouří. Buď přijde průjem, nebo protestuje slinivka.

Ono hodne zalezi i na tom, kdo co snese, me vic proteinu nevadi, ani tuk, nekomu je z toho fakt blbe. Taky jsou nejaky studie, co prokazaly, ze prebytek proteinu telo zmeni zase na sach (to zjednodusuju teda). Tak si vyber. Je to fakt o tom zkouset. Me to vyhovuje - nejim tak porad teda, miluju testoviny a chleba - protoze se mi odvodni telo a citim se fakt lip. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 26. října 2018 18:47
Reakce na Pinot Noir:

ice No právě že když ty sacharidy vynecháš, je problém je ve stejném množství nahradit bílkovinnou. To prostě nesežereš  Takže většinou k přirozenému úbytku kalorií dojde, jak psala continuity.

​zalezi kolik jich mas sezrat haha. Kdyz das nejakou rybu a vejce, tak se da snist okolo 130g denne v pohode. Plus teda treba 80 g zdravejch tuku. Zasadni je i mit vysokej prisun zeleniny, kvuli vlaknine. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:05

Lamicka ty jo mela jsem napsanej prispevek a smazalo se mi to, takje strucne, Slimakova cajk, je trochu militantni co se tuku tyce, v ketoze lze byt i s jinym slocenim stravy, ale jinak cajk.

viktorka_od splavu Telo pri ketoze spali ulozenej tuk, protoze nema v krvi cukr. Tuk co snis s tim nema nic spolecnyho. Je to proste jinej chemickej proces nez kdyz ma organizmus prijem sacharidu. V podstate z nutnosti. 

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:07

0zero7 Přesně tak. I když já počítám normální příjem bílkovin maximálně do 2,5 g na kg hmotnosti těla a to už je na pro někoho hodně. Víc už si tělo stejně moc nedokáže vzít. Když se dost pije, aby metabolity z bílkovin šly  pryč, nemělo by to vadit. Zelenina je lepší nízkosacharidová a ze začátku vynechat ty cukernaté jako mrkev, paprika, řepa apod. Když už tělo nějakou dobu v ketóze je, tak už ho nějaká paprika nerozhodí. A je dobré pamatovat na to, že hrášek a kukuřice nejsou zelenina, takže s nima šetřit. S doporučeným množstvím bílkovin je to stejně ohromná sranda, každý stát to má jinak, WHO taky, nejvyšší jsem viděla v nějakých ruských tabulkách, tam šli až na 3 g na kg. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:08
Reakce na paktofonika:

whiskas Ja som bola na začiatku tiež v omyle že musím jest tuky ako o život, dosť článkov to uvádzalo, že bez poriadneho prísunu tukov nič z toho 

​no to je prave to, co ma kazdej podle me jinak, nekdo jede 100 g tuku denne, nekdo 75, zalezinejvic na tom, JAKY tuky, aspon podle mejch poznatku, protoze to je zasadni z vyzivovyho hlediska. Ta Maria Emmerich co jsem zminovala je na toto dobra. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:13
Reakce na Sweet Potato:

Garfie Tak zázračných diet, který byly časem vyhodnoceny jako ne úplně zázračné a zdravé, už tu bylo. Nedělám si iluze, že by to z rovna z ketodietou mělo být jinak.

​No ja bych se i hadala, ze to neni dieta, prokazano na vlastnim zdravi, ze odstraneni cukru a podstatne casti sach ze stravy dojde ke znacnymu zlepseni. Opet, nemusi to tak byt u kazdyho, ale obecne se domnivam ze cukr je fakt dost zlo... celkove snizeni sach (i ne nijak drasticky, treba jak paktofonika nebo viktorka_od splavu ) ma dobrej vliv obecne na kvalitu zivota, bohuzel to teda vidim na sobe hlavne, ja milovnik testovin, grrrr

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:15

KapkaMM Jo vidis, ty tekutiny jsou dost zasadni taky! to jsem zapomela, hodne pit, sul se hlidat nemusi, naopak. Ja treba miluju vyvary, tak v zime v tom jedu porad. Jo a mrkev pomalu restovana na masle na nizkym plameni, tak to jist neprestanu ani v prvni fazi, ehm. Pak druhej den o sejru a grilovanym kurecim nadru teda no... 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:30
Reakce na ice:

 Jde mi jen o to, nevypisovat kalorický tabulky a hystericky hlídat  kcal příjem.

​Hele, jeste jedna vec, kaloricky tabulky bych nevypisovala atd. Kdyz jsem jela s trenerkou co dela keto, tak rikala, ze kdyz si pohlidam makra, tak ty kalorie budou v cajku stejne. Takze jsem treba tyden dva nahazela do appky v tel co jim a pohlidala pomery... a pak uz vis celkem, takze zadny drama.