Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 10:40
Reakce na 0zero7:

Jeste jsem zapomela napsat, ze na vino kamoska muze a nemusi, zalezi jak ma nastavena makra na den (pokud vubec). Jedna sklenice neublizi, prosecco je lepsi, ma min sacharidu.

Nebo treba whisky se sodou, to si davam ja, kdyz chci drink. Pivo je teda dost nevhodny, to je jasny.

Celkove keto spociva v tom, ze jakmile seberete telu cukr, musi zacit fungovat trochu jinak a pro vyrobu energie potrebuje tuk. Kdyz ten cukr zase pridate, telo si ho okamzite vezme, protoze je to jednodussi a sup jste z ketozy venku.

Tohle bych netvrdila, nejčastěji se vyskytující prosecco je extra dry (asi 2/3 světové produkce), a to obsahuje 12 - 17 gramů cukru na lilr. Suché víno, ať už bílé nebo červené obsahuje zbytkového cukru 0 - 4 gramy na litr, při splnění dalších podmínek až 9 gramů. Prosecco může mít méně kalorií, protože vělšinou neobsahuje tolik alkoholu jako suchá tichá vína. Ale určitě neobsahuje míň sacharidů.

Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 10:43
Reakce na Miru:

Jak píšou kolegyně: jím vejce, tučný tvaroh, sýry, ořechy, maso, tofu, šunku, zeleninu, ovoce málo, občas bramboru nebo batát. Sacharidy držím do 50 g. Ale už to striktně nepočítám. Vleze mi tam i sklenka červeného či kousek hořké čokolády. Necítím se omezená v jídle. Naopak mám pocit, že jím strašně moc.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 10:50
Reakce na Pinot Noir:

Když už jsi to nakousla, nemáš tip na nějaký nízkoalkoholický suchý víno? Kdysi jsem na to někde narazila, ale nerozumím tomu.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 11:19

Jo, tip na dobré suché víno taky uvítám. Mně Low carb absolutně nefunguje na hubnutí. Ale jinak dobrý. Mně zabírá pravej opak, něco na způsob veganství, co největší omezení živočišných složek, hlavně ty tuny zeleniny bez oleje. Vegan nejsem, ani o to neusiluju, ale když nejim moc masa, sýru, másla a mléčných výrobků, hned to na sobě poznám. Možná na mě psychologicky působí to větší množství jídla. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 11:30
Reakce na 0zero7:

 Kaloricky prijem jsem snizeny nemela, obecne se navysi tuk a snizi sacharidy. Ja jedla napriklad pres 100g tuku, kolo 90g proteinu a do 30 sacharidu. 

Třeba pro mě...a to jsem hodně malá, je tenhle příjem (1380) už pod bazál, takže by byl vhodný, kdybych celý den ležela a nehýbala se. Jinak mám 2000 kcal. 

Správně sestavená keto není jen o tom, že člověk sní jakékoliv tuky, měl by něco vědět o tukovém profilu a o správně sestavených bílkovinách....ne jen o tom, že vysadí sacharidy. V závěru je stejně důležitý hlavně celkový kalorický příjem a rozložení maker je spíš dle toho, jak to komu vyhovuje. Ten můj příspěvek v začátku se týkal opravdu prodávaných ketodiet, kdy dostanete na den polévky a koktejly a když se vše sečte, tak jsem to jednou počítala, že celkový příjem je pod 1000 kcal. Z toho potom vychází i následující potíže. 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 11:44

Holky, dámy,

všem Vám moc děkuji.!

No, miluji sýry, červené víno, obyč klasické máslo(zdražili mi ho),

maso moc nemusím, jako dám si s chutí, ale nechybí mi, jím ho málo často.

Pečivo nejím moc, občas tmavé.

Mám ale ráda sušený bio ananas, chalvu.

A co káva.?

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 12:41
Reakce na Mutziputzi:

Mám ráda přírodní vína vyrobená s co nejmenším počtem technologických zásahů, což se s procesem dealkoholizace vylučuje, takže mě moc tahle vína nezajímají. Přirozeně nízkoalkoholická vína jsou třeba moselské ryzlinky, tam je ale zase dost cukru. Suché a relativně nízkoalkoholické je portugalské Vinho Verde. Nějaká vína bez alkoholu nebo jen jeho nepatrným obsahem jsem ochutnala, ale že by to byl zážitek... ;) Docela pitná se mi zdála Michlovského "vína" Revine.

http://www.michlovsky.com/revine-nealko-vino/

Článek o kaloriích ve víně tady:

http://www.jizni-svah.cz/2014/02/kalorie-ve-vine-aneb-nehubneme-s.html?m=1

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 16:54
Reakce na Pinot Noir:

Aaaah, fakt? Proc vsude pisou, ze ma 1-2 gr na sklenici!!!! Ja na to spolihala haha. Takze sklenice vina lepsi v konecnym efektu nez sklenice prossecca?

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 16:58
Reakce na Ounz:

Jo, to souhlasim, prefabrikat je celkove nejhorsi moznost vzdy a vsude.

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 17:02
Reakce na Miru:

Ja pri keto jim napriklad: DOma upeceny muesli s kokosovym jogurtem, vejce, zeleninu - snidane

Na obed protein jakykoliv, ryba, maso plus zelenina bud salat nebo tepelne upravena

vecere podobna, da se toho udelat opravdu hodne, takze jim dost rozmanite, klidne sashimi, nebo dusene maso, pecena korenova zelenina, cukety, syr.

Kdyz mam chute, udelam si krekry bez mouky a dam si ruzne syry. Nepiju mliko, jim zakys a syr. Jogurt si vyrabim z kokosovyho mlika, ale to hlavne proto, ze mi vic chutna.

Nejim nic s cukrem, zadny pecivo, testoviny, junk, nic prefabrokovanyho. Obcas kdyz nestiham tak proteinovy smoothie, ale neni to pravidlem.

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 17:06
Reakce na Renusatko:

Ten priojem je pred aktivitama, pardon! Nenapsala jsem to. Takze se navysuje kdyz neco delam. 2000 kcal je pro me prevelice, kdybych nic nedelala.

Souhlasim, ze clovek predevsim musi vedet co ji, ne ze jen vysadi sacharidy, ale to uz je pak uindividualni, pokud se nekdo chce stravovat spravne, tak si o tom neco precte atd. Clovek kterej chce jist keto aby mohl cpat slaninu a salamy, to je pak tezky no... Me pomoha trenerka, co je i konzultant pres vyzivu, driv zavodila v body buildingu, takze myslim, ze cajk. Jak jsem uz psala, neni to pro kazdeho, me to vyhovuje maximalne co se spanku, energie a ostatnich faktoru tyce.

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 17:10
Reakce na 0zero7:

Já bych to zas tak neprožívala, on v těch vínech, pokud se nebavíme o slámovém s 200 gramy cukru, v kterém stojí lžička, není zas takový rozdíl. Pořád jsou to jednotky gramů na litr! Takže jestli je ve skleničce 0,5 gramu nebo 2 gramy, je to celkem jedno ;) Napsala jsem to jen proto, aby někdo nezískal dojem, že je prosecco dietní ;) 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 17:12
Reakce na 0zero7:

Díky.!

A jak to je/máš s kávou.?

Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 18:44
Reakce na Miru:

Já kávu piju i při keto. Někteří ji nedoporučují. Já bych bez ní nepřežila ani den.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 18:49
Reakce na Fakirka:

...já právě taky ne, takže díky za uklidnění

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 20:02
Reakce na Miru:

Kafe piju. Vetsinou teda decaf, ale klidne muzete i normalni. Davam si do nej rano bud kokosovy mliko, kokosovy maslo a nebo organicky maslo. Mnam. Ne porad teda, Jen kdyz posouvam snidani kvuli pustu. 

Odpo pak mandlovy mliko. A pred fitkem piju obcas s kofeinem. Rozhodne se kafe muze :) jo a taky je dulezity pit hodne vody. Davam 4 litry za den urcite. 

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 20:04
Reakce na Pinot Noir:

Super. Diky za info. Ono se to nasbira ty sacharidy. Haha. Vy musite bbejt zdrava jako ripa, jestli se stravujete hlavne takhle podobne plus cviceni :)

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 20:40
Reakce na 0zero7:

Můžu se zeptat, jaký je to kokosový mlíko? To je ten obsah zevnitř, nebo to z konzervy, který se používá třeba v thai a indické kuchyni? Mandlový jsem zkoušela a to mi teda nechutná (nakonec jsem s ním zadělala kváskový lívance - beznadějnej případ asi  )

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 20:59
Reakce na 0zero7:

No já to ovšem pak zazdím právě tím vínem (u jedné skleničky většinou nezůstane ) a je vymalováno. Plus mám ráda pivo, jako že dost ráda 

Offline 999
Avatar
17546 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 21:51
Reakce na Pinot Noir:

Ty jsi můj člověk.... Jídlo naprosto přirozeně a spontánně jak podle návodu, ale tu Plzeň, tam Matuška a navíc ti autentisti....