Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Online Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 09. února 2019 22:19

DrowRanger Nemam. Ty jo o tom jsem nikdy neslysela, si to vyhledam a se vsadim, ze to nebudu schopna ani provest:-D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. února 2019 22:27

Karja plank určite budeš, len zozačiatku 15-20 sekúnd a musíš dávať pozor, aby si to robila správne - nám tréner vždy vraví, že sa musíme snažiť akoby zatínať prsty na rukách do zeme a ťahať tú zem k nohám. Pri dobre odcvičenom planku by si mala cítiť pálenie brucha, ostatné časti tela pomenej. Pri hollow rock body musíš mať spodný chrbát akoby nalepený na zemi, nesmieš tam mať medzeru, kam by si strčila ruku, zadok a ramená sa snažíš odlepiť od zeme. a teda, odporúčam hollow rock body kombinovať so supermanom, na posilnenie spodného chrbta a celkovo rúk, nôh :)

Online Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 10. února 2019 22:15

Jsem se divala na nejaka chytra videa, jak cvicit ve fitku a mimojine na jednom rikala pani, ze na pasu nebehat,ze pet minut chodit do kopce bohate staci a je to lepsi na klouby. Proc bych na nem nemela behat? myslela jsem, ze si dam tak 20 minut na pasu a pak prejdu na cviceni a bude to idealni. (Rotoped v nasem fitku neni a eliptical mi nevyhovuje.)

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 10. února 2019 22:42

Karja Proč vyloženě neběhat bude asi spíš rada pro začátečníky, kteří tam jdou hubnout a během se dostanou už mimo ty "hubnoucí" tepové frekvence nebo mají vysokou váhu, pro kterou není dobrý běh.

 Já třeba na pás před cvičením nejdu, spíš se rozcvičím takovým tím klasickým způsobem z tělocviku, dynamické a krouživé pohyby podle oblastí co chci cvičit. Na pás tak 5 minut někdy než si protáhnu nohy. Většina lidí se dostane do vysokých tepových frekvencí. Zahřeješ se, ale potřebné kouby a svaly neprotáhneš a nerozhýbeš. Běhat před posilováním nemá moc význam i kvůli určitému vyčerpání a posilování se odflákne a 10 minut běhání nemá moc žádný význam. Takže jde o to, co chceš v posilovně dosáhnou. Třeba to rozložit a jednou běhat a jednou posilovat a nebo běhat po posilování. To je teda spíš můj pohled po dlouhé době, kdy už do té posilovny chodím. Ale dřív jsem taky začala během na pase, časem jsem to přehodnotila a výsledky byly lepší. 

Online Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 11. února 2019 20:37

Renusatko Diky za odpoved, mne spis taky vyhovuje behat po, ale nevim, jakej to ma vyznam 15 minut behu po cvicenj:-D. Ja se chci zpit zpevnit, trochu zplostit bricho a tak, vaha je ok. Ale uz jsem nasla, ze jsou tam dva treneri a jeden je strasne sympatickej, tak si ho mozna objednam, at mi vysvetli, co a jak;-). Hlavne ale, az zacne byt teplo, tak se tam urcite cely jaro, leto neukazu. No ma to pak nejakej smysl se ted tak huntovat:-D..... 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 11. února 2019 20:49

Karja Já si myslím, že ono v tom není nijak jasno ani mezi trenérama, každej ti může radit jiný věci. Spíš si v tom asi sama potom najít, co ti vyhovuje. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. února 2019 22:41

Karja moje posledni trenerka se kterou jsem mela fajn vysledky v planu mela ze behani (hiit nebo jakakoli aerobni aktivita) je lepsi po, pred jen 5 min max plus delam aktivni warm up kloubu co me naucil jeden hrac rugby, to mi pomaha nejvic (jak pise Renusatko, ty se moc nezahrejou na elipticalu nebo pase) 

Ja mela uplne nejlepsi vysledky s nastavenim 3x posilovani, 2x spis kardio a body weight a jednou horka joga, jenze chodit 6x tydne je desnej zahul (ne na telo, ale na cas) a pak mi nezbyva na dalsi radostny aktivity no, tak se mi to trochu tahne, momentalne chci dojit na 5x tydne a dneska napadl snih, coz je tady neskutecna kalamita, tak nevim jestli se nekam (fitko bazen) vubec dopravim, busy i 3 hodiny zpozdeni (zatim je max tak 4 cm, ehm ehm) 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. února 2019 22:44

Renusatko prosimte neznas nejakej zpusob jak se namotivovat na cviceni s vlastni vahou? mela bych aspon jednou tydne, ale STRASNE me to nebavi, jako dam to ale to premahani!! Neni na to nejakej trik (krom toho ze to co nesnasim bych mela delat nejvic, ja viiim) 

Online Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 11. února 2019 22:52

0zero7 Ja mam vysledky z behani a plavani, ale nechce se mi to delat:-D. 5krat tydne bych nezvladla ani v preddetnem obdobi, do toho vzdycky vleze nejaka nemoc ci jina indispozice, no mas muj obdiv.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. února 2019 23:34

Karja ja som na páse začínala chôdzou alebo pomalým behom a následne som si pridávala rýchlosť, keď som už cítila že som rozhýbaná, to isté som robila aj pri behu von - tiež som nezačala hneď naplno šprintovať, najprv som sa rozohriala. A 20 minút kardia pred tréningom a 20 po tréningu patrilo k mojej bežnej rutine, je to fajn na urýchlenie zhadzovania (jasné, že keď som odcvičila tréning na nohy, tak ten beh po tréningu tak aj vyzeral ). A k trénerovi - kým sa budeš zahrievať na tom páse, všimni si, ktorý sa ako venuje klientom, či im upravuj a opravuje držanie tela, venuje sa im a neťuká do mobilu ale ozaj pozerá ak cvičia. Moja mama má trénera, ktorý s ňou síce hodinu vo fitku prekecá, ale nedbá na jej poriadny postoj, neopravuje jej zlé držanie tela, ktoré vidím aj ja, no načo jej je taký tréner? (na socializáciu, ja viem :).

A potom na celkové spevnenie a chudnutie je super nabrať svaly a teda cvičiť primárne s váhami, na to je tréner ozaj dobrý, ukáže ti cviky, správne držanie tela, pomôže s odhadom váh...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. února 2019 23:39

Karja  ja som pred dieťaťom chodila 6x v týždni (3x v týždni crossfit, 1x vzpieranie, 2x crossfitová gymnastika), do toho som takmer každý deň behala alebo bicyklovala (nie nejaké echt vzdialenosti, max. 4-5km naraz ako presun do práce). Vstávala som teda o 5:15 väčšinu dní, spávať som chodila o 22:30, postavu som mala na moje pomery skvelú, kondička aj sila rástli fakt z týždňa na týždeň. Teraz mám čas ísť cvičiť možno 2x v týždni do fitka alebo gymu, vôľu mám nulovú, lebo som vkuse nevyspatá a unavená, čo zajedám sladkým, do toho diastáza...no, som zmierená s tým, že zo mňa už ostane tlstá mamka od decka :D

Offline Pinot Noir
Avatar
24414 příspěvků moje polička 12. února 2019 08:30

DrowRanger Nezůstane. 6x týdně do fitka se asi dostane málokterá máma malého dítěte, ale únava a nevyspání se postupně zlepší a energie bude víc, uvidíš. A jak začne běhat, pořídíš odrážedlo, a máš další porci pohybu zajištěnou. Je pořád moc brzo, bude líp, fakt. Než jsem znovu otěhotněla, byla jsem se sebou spokojená (až na prsa teda ), a to jsem pár měsíců po porodu propadala beznaději.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. února 2019 09:45

Pinot Noir ďakujem za povzbudenie, ja by som potrebovala hlavne zapracovať na strave, čo teraz veľmi nejde, tipujem, že sa to zlepší, keď konečene budem môcť variť pre všetkých troch to isté, už mám aj knihu s receptami pre deti, minule som ju ukazovala mužovi a jeho prvá reakcia bola, že to vyzerá dobre a môžeme z toho variť už teraz . Inak myslím, že akonáhle začnem viac spať, vrátim sa aj k cvičeniu častejšiemu, predtým som chodievala ráno na šiestu, tak ak to pôjde, vrátim sa k tomu. Dúfam .

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:21

0zero7 To bohužel nemám, sama to nemám nijak ráda. Kombinuju to v posilovně. Začnu cviky s vlastní vahou, potom stroje. Jako jeden den třeba jen ty s vlastní vahou, to by mě nebavilo už vůbec.

DrowRanger To se nebojím, že bys byla tlustá matka. Já jsem před těhotenstvím a ještě i dlouho po těhotenství, necvičila vůbec. I tak se to všechno dalo dohnat, až mladší měl ale 6 a bylo víc času, ale ty si ten čas určitě najdeš i dřív. 

Online Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 12. února 2019 11:45

DrowRanger Ja myslim, ze nebudes. Az bude mladej spat celou noc a treba v lete, az budete travit vic casu venku, snese sportak, tak to pujde taky lip. Po druhym to bude asi jednou vrtsi zahul, prece jen nabere se vic, casu min, dve deti se uz spatne davaj na hlidani...No clovek se bude snazit dle svych moznosti,a pak bude poslouchat, ze to je z dojidani lipanku, jak tu obcas jedou ty flamy.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. února 2019 14:04

Renusatko Karja akonáhle mláďa začne zas spať v noci, bude určite lepšie, ale to je aj moja blbosť, kebyže idem spať tú hodinu po ňom, dostanem cca 4 nerušené hodiny spánku miesto jednej/dvoch, tak mi treba 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 12. února 2019 19:33

Renusatko No ja to mam prave nastaveny ze aspon jeden den JENOM body weight, ale libi se mi to co pises, ze nejaka body weight a pak s cinkama, to bych mohla spis prezit. Ze bych si to rozhodila na par dni! Super napad, to zkusim. Od pristiho tydne, jestli se dneska dostanu cvicit tak zazrak, je tady kalamita.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 15. února 2019 08:14

Pred dvouma tydnama jsem zacala chodit pesky do prace a doted jsem shodila tri kila a udelalybsebmi svaly na brise 

Vubec jsem nevedela, ze to ma takovej vliv... chodim teda spis svizne, tam a zpatky celkem 6 km.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33649 příspěvků moje polička 15. února 2019 08:50

Lilly_Ku ses klikař

ale chůze je fakt super

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 15. února 2019 11:45

Potrefenáhusa chuze je fakt moc dobra, cestou posloucham muziku a premyslim si, eo prace dojdu zrelaxovana a uz mam promyslebo, co ten den budu delat :)