Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Online Magráta
Avatar
7765 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 11:12

paktofonika hotjóga je super, aero už jsem chtěla několikrát vyzkoušet ale vždycky vyměknu, mám strach, že to nedám

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 13:06

paktofonika Jóga ve tmě Člověk žasne, co všechno existuje. Hádám, že je to kvůli lepší meditaci, ale já bych tam asi usnula

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 15:19

určitě se to tady už objevilo, ale nedaří se mi to najít... nemáte prosím někdo tip na dobrou jogu v praze (ideálně ne nikde na okraji), kam může jít i úplný začátečník, kterému vysvětlí co a jak - takže něco, kde jsou fajn lektoři... hezké prostředí je samozřejmě vítaný bonus... díky

ještě edit: nemám na mysli nic special, jako hot joga, joga ve tmě a tak :-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 15:44

nolita Ja sa chystám do Dům jógy (Anděl, Vinohrady, Chodov). Mala som tam pôvodne ísť cez víkend, ale musela som odcestovať takže sa chystám tento týždeň. Majú aj kurzy pre úplnych začiatočníkov( Kurz jógy od A po Z a Kurz jógy pro začátečníky) kde ti vysvetlia všetko, ale ten čo prebieha teraz na jeseň bol komplet obsadený a ďalší je až v januári. No a potom majú konkrétne hodiny rozdelené podľa náročnosti a 999 a dzizisketa tvrdia, že tam môže ísť v pohode aj úplny začiatočník. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 15:45

paktofonika ok děkuju, kouknu na to... 

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 15:48

nolita Já měla super lektorku, ale je to nomád... Když už mě nebavilo čekat, ze které části světa se zase zjeví, začala jsem hledat náhradu. Byl to fakt boj, dneska učí jógu kde kdo. Našla jsem nakonec Dalibora Štědroňského. Je super, ale pro začátečníky moc není. Když přes léto odjel odjel cvičit do kláštera, šla jsem cestou nejmenšího odporu a koupila si předplatné do Domu jógy na Smíchově. (Mají pobočky i na Vinohradech a Chodově). Lektorky jsou tam fajn, nabídka široká a pořádají i semináře. Prostředí normální, nijak zvlášť mě to neuráží :-). Kdybys ses chtěla zeptat na nějaké konkrétní jméno ze Smíchova, tak mi napiš.  Někdo chodí jen na konkrétního člověka, jak podle toho, kdy mám zrovna čas, takže jich znám dost .

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 15:49

paktofonika Zrovna jsem se tě chtěla zeptat, jak se ti tam líbilo . Tak pak napiš...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 15:52

999 taky děkuji, zkusím tedy dům jogy ... žádného konkrétního lektora na mysli nemám, jde mi jen o to, že jsem fakt začátečník a to je vždycky lepší, když člověka někdo zkoukne, zda to nedělá úplně blbě, no ale ne vždy je to pravidlem... vyberu něco s nejnižší obtížností a půjdu to prubnout... problém je ještě čas, a to že zpravidla se musí dělat rezervace předem, což chápu, ale pro mě je to někdy dost komplikace...   

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 15:54

999 No aj ja by som rada doporučenie konkrétneho lektora (aero a hot jóga) Ďakujem :)

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 16:00

nolita Já mám v autě pořád hozený batoh s oblečením na jógu, když mám čas, nebo mi něco odpadne, tak kouknu na rozvrh a pokud je tam místo, odkliknu a jedu. Jinak ty rezervace se dají zrušit čtyři hodiny předem. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 16:03

999 no já tak flexibilní bohužel nejsem, ale půjdu to tam zkusit, z těch hodin se, myslím, vybrat dá... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 19:01

nolita Ja kdyz prekonam lenost chodim sem a fakt doporucuju, novy krasny a cisty, vsechny cajky pujci, neni potreba nic tahat, vcetne rucniku atd...fakt moc pekny

https://www.yogamovement.cz/

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 20:01

Mutziputzi taky kouknu, dik za tip

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 20:50

Mutziputzi To vypadá moc dobře, to taky zkusím. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8783 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 21:34
Reakce na coralline:

paktofonika Jóga ve tmě Člověk žasne, co všechno existuje. Hádám, že je to kvůli lepší meditaci, ale já bych tam asi usnula

​To by bolo idealne pre mna! Aspon by nikto nevidel jak tam traposim 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 07:09

Mutziputzi Je, to vyzerá dobre, určite vyskúšam! 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 08:10

Mutziputzi vypadá to dobře, jen ten smíchov mám trochu z ruky... škoda ...

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 18:49

Potřebuju nějaký fitness náramek/chytré hodinky. Požadavky:

monitorování pohybu - různé pohybové aktivity (ideálně i při plavání, ale není nutné)

opravdu funkční měřič pulsu

GPS (pro správné monitorování pohybu. mám bez GPS, ale počítá kroky podle máchání ruky. Takže po hodině tance mám nachozeno na dva dny)

Baterii s kapacitou alespoň 3 dny

Cena do 5.000,-, ale uvítám, když to bude co nejméně, ale ne na úkor funkčnosti.

Není nutná, ale hodila by se vnitřní paměť na běhací playlist a bluetoth k připojení do sluchátek, abych nemusela běhat s přehrávačem/telefonem.

Nepotřebuju:

přijímání hovorů/SMS, ani notifikaci.

monitoring spánku

Máte někdo nějaké tipy nebo dobré zkušenostis některým z náramků?

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 22:02

KapkaMM mám garmin forerunner 235. Už se dají koupit za cca 5600 Kč. Jsou fajn, plně dostačující

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 23:33

KapkaMM co mam tak zkusenosti:

- i sporttester s navigaci ti bude pocitat kroky v mistnosti podle pohybu, protoze jinak to nema jak udelat, kdyz budes tancit pod holym nebem, poradi si s tim lepe.

- fukcni meric pulsu se nazyva hrudni pas. vsechny hodinky maji opticke cidlo a to nekdy funguje lepe, nekdy hure. mam jine, drazsi a u chuze to funguje prijatelne, ale i tak to 1-2x za hodinu vypadne. pri plavani vsak nepouzitelne.  

- co se tyce vydrze baterie, pocitej s tim, ze GPS ji vymlati spolehlive behem dne, max dvou i kdyz hodinky normalne vydrzi nekolik dni. 

- Garmin forrunner neumi plavani, nejlevnejsi Garminy, ktere umi plavani jsou Vivoactive3 jsou to ale chytre hodinky, co nechces.