Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:32

0zero7 že vám do toho skáču, ale jak člověk ví, že je v ketoze? Jasně, spočítám si sacharidy v potravě, ale jak vím, že teď můj organismus spaluje tuky uložený a ne ty z potravy?

Online Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:37

MaeGandal můžeč počůrat papírek (koupí se v lekárně)

Offline whiskas
Avatar
19540 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:39

0zero7  byla jsem vyslyšena, přišla jsi jako na zavolanou .

Offline whiskas
Avatar
19540 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:41

MaeGandal Doplňuji kolegyni Ounz 

Keto proužky.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:53

MaeGandal jak pise Ounz, pokud chces jistotu, tak papirek, existujou i merice, co ti to spocitaji z krve, to je presnejsi, ale podle me vubec ne nutny. POdle me je lehci ketoza zdravejsi nez uplne hluboka. 

Do ketozy se lze dostat dvema zpusoby, bud vylozene hladovenim a nebo snizenim cukru (hladoveni v podstate je snizeni cukru zatimco telu nedas nic jinyho ze jo, pitomy teda, ale funguje to). Vetsinou to trva tak tyden dva, telo musi spalit rezidualni cukr v krvi, nekomu je u toho blbe, boli ho hlava atd. Rika se tomu keto chripka, me to moc nepostihuje. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 26. října 2018 20:26

0zero7 jo ona je militantní v různých věcech, ale píše zajímavě o různých typech stravování, nejen LCHF a většinou to má dobře ozdrojované. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 26. října 2018 21:08

0zero7 díky za vysvětlení. a odvodnění můžu potvrdit:-) ne na keto, i jen na nízkosacharidové, za tři dny 3 kila dole (samozřejmě po skončení zas zpět) já teda bohužel nedala ani tu, po nějakých dvou měsících jsem toho měla plný zuby a dva týdny nemohla maso a zeleninu ani vidět - já masožrout a už leta nejedlík cukru:P jako vydržet se to dalo, ale bylo mi docela šoufl. tučný mi nevadí, sladký nejím a nechybí.. ale bez škrobů mi to prostě netrávilo:-(

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 26. října 2018 21:17

viktorka_od splavu no to je prave ono, ze na kazdymu to nesedne. Me to neva, ale musim davat bacha na zeleninu, pak v pohode. Jo a cetla jsem zajimavej clanek o lnenym seminku, ze cely superfood status je jeden velkej mytus, mimo jine i proto, ze negativne ovlivnuje hormonalni hladinu (podobne jako soja) 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 26. října 2018 21:22

0zero7 njn. škoda:-/ tjo a to lněný semínko zrovna melu do jogurtu:-) jako sója=estrogeny?

Online continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 26. října 2018 21:27

viktorka_od splavu super potraviny jsou kravina, ale normalne mel dal, pocitam, ze ho nesnis denne 100gramu. ma spoustu uzitecnych vlastnosti. prave proto nemam rada vyzivove extremy, jeden poradne nevi, co to presne s organizmem dela.

uz jsme mali minimalne jedno vajicko denne, pak zas maximalne 2 tydne vcetne tech v testovinach a pecivu. dam si vejce, kdyz na ne mam chut a hotovo.

a soja te taky nezabije, kdyz nebudes jist tofu denne k obedu i veceri.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 26. října 2018 21:28

viktorka_od splavu JJ plus jeste nejaky zminky o tom, ze driv se pouzivalo fakt jen an  vyrobu barev atd. Ja ho obcas pouzivam, tak me to prekvapilo...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 26. října 2018 21:32

continuity já tyhle trendy nejedu vůbec, jen obden chystám do lednice půl kila bílýho jogurtu s kouskama nějakýho ovoce+vločky, oříšky, semínka... prostě tak různě obměňuju, dávala jsem i kousky 90% čokolády ale to nemělo úspěch:D muž si to dává na svačinu, dítě k snídani a tak. a pro mě estrogeny dobrý, ne špatný, teda myslim vadí chlapc()ům, ne?

0zero7 děkuju!

Online continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 26. října 2018 21:52

viktorka_od splavu hele, vseho moc skodi. kdysi v serem davnoveku, kdy jsem nemohla otehotnet, jsem v zoufalstvi polykala sarapis a vypestovala si jeste ke vsemu tomu paradni myom. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 26. října 2018 22:05

continuity no bezva:-(

Online continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 26. října 2018 22:14

viktorka_od splavu on se po telisku nastesti celkem zcvrknul, ale v obou tehotenstvich, priziven tim estrogenem, vzdy trochu povyrostl. mozna by v tom tehotenctvi vyrostl i tak, alespon gynekolog rikal, ze to je celkem normalni, prave diky vyssim hladinam toho estrogenu. tak od te doby jsem s tim opatrna, ale tofu si normalne obcas dam a nebranim ani muzi.

detem soju jako specialni potravinu nedavam, ale z te v parcich se nehroutim. spis, ze ta starsi, jak ji neco zachutna (a tofu by klidne mohlo), je schopna to jist na kila. a jak jsou obe dost podmerecny, o predcasnou pubertu moc nestojim. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. října 2018 22:50

Mně přijde (a dlouhodobě se osvědčuje), že jíst pestře, kaloricky přiměřeně, míň sacharidů, víc bílkovin, akorát tak tuků (ryby, kvalitní maso - drůběž, zvěřina, hovězí, ale nejen) a hýbat se (stačí chůze a trochu posilování, klidně i domácího, klidně i jen pár minut denně), může k udržování jakž takž slušné postavy stačit.

Není nutné počítat, není nutné řečit ketózu, neketózu atd... ale na druhou stranu je dobré si o fungování těla, o metabolismu předem něco nastudovat. Z důvěryhodných zdojů. Z vícero zdrojů.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 26. října 2018 23:04

domenica ja souhlasim, ale bohuzel na nekoho funguje tohle a na nekoho jen prisnejsi rezim, se mnou to co popisujes polus i jeste kontrola porci atd nefunguje, musim bud fakt priostrit a nebo nic. Ale mam to tak v hodne vecech no... 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 27. října 2018 08:12
Reakce na domenica:

Mně přijde (a dlouhodobě se osvědčuje), že jíst pestře, kaloricky přiměřeně, míň sacharidů, víc bílkovin, akorát tak tuků (ryby, kvalitní maso - drůběž, zvěřina, hovězí, ale nejen) a hýbat se (stačí chůze a trochu posilování, klidně i domácího, klidně i jen pár minut denně), může k udržování jakž takž slušné postavy stačit.

Není nutné počítat, není nutné řečit ketózu, neketózu atd... ale na druhou stranu je dobré si o fungování těla, o metabolismu předem něco nastudovat. Z důvěryhodných zdojů. Z vícero zdrojů.

​Souhlasím.

...a pak taky - mít se prostě rád.

 Protože jinak ani vražedná verze keto diety nebo čeho z nespokojenýho výrazu obličeje u těla, do kterého, když foukne vítr, tak letí po ulici jak papír, femme fatal stejně neudělá...

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. října 2018 08:16

0zero7 moc dekiju za vsechny info, jsi zlata!

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 27. října 2018 08:17

0zero7 

...jo. Jenže z Tebe je na fotkách vidět radost, pohoda. A to je důležité...

A Ty, když napíšeš, že musíš být na sebe přísnější, tak to na mě zase působí tak, že to bereš tak nějak rozumně, pohodově.

(jasný, někomu stačí máknout - v jídle, pohybu - méně, někdo musí více. Tak to je, no. Já když chci být ve formě, taky patřím do té skupiny, co musí víc dřít... Ale já mám jídlo ráda a je takovejch dobrejch věcí...)