Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Tyana
Avatar
příspěvků moje polička 30. července 2021 15:43

Jitka77 Děkuju za tip, podívám se :)

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 30. července 2021 20:48

Potrebovala bych vlozit dotaz na vune, je to castecne spojene i s temi co se uz nevyrabi, je lepsi to dat sem nebo do vlakna o podobnych vunich? Diky! 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 31. července 2021 02:01

0zero7 do toho o podobných vôňach to asi patrí viac, ale zas tam predpokladám chodí menej ľudí, tak ako chceš. Prípadne skús najprv tam a ak nedostaneš odpoveď, tak tu, alebo rovno do oboch.

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 03. srpna 2021 21:02

slniecko Diky, nehledam vylozene dupe, tak to dam sem. Chtela bych neco citrusoveho na leto, moji oblibenci jsou tihle, chtela bych neco jineho/noveho, hlavne proto ze Pondichery se uz nevyrabi. Nemusi to byt jen citrusove, nosim rada i Hermes Elixir des Merveilles v lete:

Dior Cruise Collection Escale a Pondichery - uz se nevyrabi 

Chanel Allure Homme edition blanche - tu bych si mohla znova koupit pripadne

Dior Cruise Collection Escale a Portofino - videla jsem uz jen na letisti, ale taky by se dala poridit

Ferragamo Acqua Essenziale Blu - voni po mate, to je super, znovu si ji asi uz nekoupim, urcite je neco srovnatelnyho taky tak fajn

Gucci pour HOmme 2 - uzasna, hruskova, fresh, uz se nevyrabi

Mela jsem nebo zkousela:

Guerlain Acqua Alegoria Bergamote Calabria, fajn, ale prilis mala vydrz

Chanel 5 Eau Premiere - fajn, ale mohla by taky vydrzet dele

Le Labo Bergamote 22, Neroli 36 - obe hezky a obe na me nevydrzi

Hermes Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche - fajn, vydrz mensi, ale da se, jasna jsou to vetsinou cologne vsechno

Hermes Voyage - super, ale taky vuuubec nevydrzi

Tom Ford Neroli Portofino - vydrz taky nic moc (to treba Chanel Homme ma daleko lepsi)

Hermes Eau de Citron Noir - cekala jsem asi vic, vydrz taky nenadchla

Jeste me zajima Acqua di Parma, zalezi jakou ma vydrz, podle recenzi teda vubec (Bergamoto do Calabria), ale treba maji jinou lepsi.

Asi je teda hlavni pozadavek silaz, proste chci neco co trochu vydrzi, muze to byt korenene, horke, hodne citronove, bergamot. Muze byt panska. Nechci nic sladkeho. A radeji bych neco co muzu tady s limitovanymi moznostmi zkusit, takze zadny extra niche parfume house asi ne. Spis neco co je vic mainstream, kdyz to nebude stat ruku a nohu, taky dobre. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 03. srpna 2021 21:26

0zero7 Mně přijde, že obecně citrusovky nedrží z podstaty.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 03. srpna 2021 21:27

0zero7 doporučila bych Chanel Paris Biarritz. Na mně drží.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 03. srpna 2021 21:50

0zero7 mě napadla Orange x Santal Essential Parfums. Nesladká. Na mě drží.

Online jerry
Avatar
9013 příspěvků moje polička 03. srpna 2021 22:06

0zero7 

Výdrž u citrusovky je spíš v chladnu, v teple souhlas s Sweet Potato.

Výjimkou jsou arabky, ale citrusových je málo (např. Maze od al Haramain)

Thierry Mugler Cologne (název klame, koncentací je to EdT)

Concentré de Pamplemousse Rose
Concentrée d'Orange Verte
Une Souris Verte
O de Lancome
AA Pamplelune
Sea & Sun in Cadaquès
Funny!
CK One

Do tepla jsou osvěžující i vetiverové vůně, např. Encre Noire.

Pro mě osobně je letní jedničkou Terre d´Hermes EdT.

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 03. srpna 2021 22:35
Reakce na jerry:

0zero7 

Výdrž u citrusovky je spíš v chladnu, v teple souhlas s Sweet Potato.

Výjimkou jsou arabky, ale citrusových je málo (např. Maze od al Haramain)

Thierry Mugler Cologne (název klame, koncentací je to EdT)

Concentré de Pamplemousse Rose
Concentrée d'Orange Verte
Une Souris Verte
O de Lancome
AA Pamplelune
Sea & Sun in Cadaquès
Funny!
CK One

Do tepla jsou osvěžující i vetiverové vůně, např. Encre Noire.

Pro mě osobně je letní jedničkou Terre d´Hermes EdT.

Sweet Potato souhlas, me nejvic asi drzi ta bila Chenl Allure Homme, je v ni jako prekvapko i trochu vanilky, to je fajn, jak ji jinak nijak extra nemusim.

Paris diky moc, mam napsany a urcite vyzkousim!

alibi SUper, uz mam v kosiku 10ml a mozna vezmu jeste tu testovaci sadu, je tam i bergamot, nezkousela jsi nahodou?

jerry Thierry Mugler prozkoumam, zrovna jsem se vratila z parfumerie, po ceste z obeda, ha. Ja mam rada i pansky Angel, tak tohle se mi bude urcite libit, obecne jeho panske veci mam rada.

O de Lancome jsem mivala kdysi, je fajn, ale neco komplexnejsiho by bylo vyborny. CK One ne ne ne, mam to prilis pojeny s tou dobou co vysla poprve a to fakt nemuzu haha.

Vetiver jsem taky zvazovala, diky. Ty ostatni si napisu a mrknu jestli je nekde maji. 

Diky moc! Jeste jsem se stavila po ceste v parfumerii, voni mi i DG Homme, ta uplne prvni, a krasne drzi. Splichla jsem i tu Allure a je super. Tom Ford Solei Blanc je krasne letni, i kdyz teda opalovaci olej, ale smichany to ma paradne, problem stejnej, mam ho na ruce a malo drzi, je to 40 min a nic moc, taky je trochu sladsi nez bych si predstavovala, ale ten opalovak tam ma krasnej!

Terre Hermes je krasna, mozna zvazim, i kdyz nedrzi tolik. 

Jo a zjistila jsem ze na me suprove voni Dior Farenhait EdT

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 01:55

Citrusovky proste nedržia, s tým sa treba zmieriť a užívať si prestriekavanie.

Ja by som k už poradeným pridala

Nishane Ege

Tom Ford - tam by som viac preliezla celú modrú líniu, je ich toľko, že by nejaká sadnúť mohla

Pozrieť Atelier Cologne - tiež je ich tam veľa (trebárs Clémentine California, Bois Blonde, Cédrat Envirant, Bergamot Soleil...)

Cartier L'Envol, alebo Pur Kinkan

Hermes - skôr asi Orange Verte

Zeromolecole Nuvol

Poème de Sagano od Ella K.

Mendittorosa Sogno Reale, Lacura (tam je aj tá hruška),

Essential Parfums - okrem spomínanej aj Nice Bergamot

Nest Citrine

Celkom zaujímavá je aj Go Naked od Urban Decay

Necitrusové - ako si na tom s drevami? Ja mám rada suché svetlé drevá, céder, alebo potom akord naplavených driev (Eau des Merveilles, Eau des Merveilles Bleue, The Merchant of Venice Red Potion)

Bylinkové - napríklad The Merchant of Venice Homo Nobile Dalmatian Sage (teraz rozmýšľam, či sa vlastne ešte robí....), Asian Inspirations tamtiež, Mendittorosa South)

Edit: ešte ma napadla Acqua di Parma línia kolínskych

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 06:31

0zero7 Jo Malone Wild Bluebell Cologne,  nesladká, svieža, s výdržou to je horšie. 

Zaujímavé je, že v priestoroch sa drží dlho a robí dojem sviežej, voňavej čistoty.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 09:24

0zero7 jj. Zkoušela jsem jsem je všechny 

https://alibi-notes.webnode.cz/l/essential-parfums/

U toho bergamotu mi vadil pižmový základ, co si pamatuju

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 09:37

0zero7 jeste me napadl stary dobry aromatics elixir ze by se ti mohl libit

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 11:00

0zero7 Ty hledáš bílého jednorožce jako domácího mazlíčka . Citrusové vůně, obzvlášť v létě, nebudou nikdy dlouho držet. Klidně bych zůstala u Voyage, dá se sehnat za rozumnou cenu, takže ti nemusí být líto, že se vůní vysloveně sprchuješ.

Ale pokud chceš změnu, tak doporučuji:

Cologne Cédrat Matiere Premiere: navzdory názvu nejde o kolínskou, ale spíš způsob zpracování citrusů; ve své kategorii má výdrž i sillage vynikající. Kloní se trošku do pánska, ale to by ti nemělo vadit.

Azemour les orangers Parfum d´Empire: to je úžasná citrusová vůně; v poměru spotřeba na požadovaný výkon je ovšem finančně náročnější.

A obecně dobré citrusovky s výdrží a sillage lepší, než bývá běžné, najdeš u Atelier Cologne.

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 18:31

Oooooo!!! Dekuji moc vsem, jdu na to, pekne poctive!!

jerry Une Souris Verte jsem nenasla.

Funny! je prilis blizko DG Light Blue. Terre je na seznamu! Zkusim znova vydrz, je fakt, ze citrus co vydrzi den nehrozi ????Ovsem, ten Lalique vypada dobre! Vidim i EdP Extreme a Sport cologne, vypada to dobre, asi objednam i na slepo! Diky. 

slniecko TF tu modrou linii jsem zkousela skoro celou, vcera mi vonel docela ten Solei Blanc, i dkyz ted uplne jiny nez co hledam (opalovaci olej, to muzu), akorat se mi nechce davat $350 za neco cim se budu polivat porad, klidne to vysolim za nejakou jinou co vydrzi, asi zase Santal 33.

Atelier Cologne mrknu, neco jsem uz prozkoumala, ale napisu si ty co jmenujes!!

K nekterym co jmenujes se tady nedostanu, Essentiel Parfums mam napsany a objednany 10ml a vzorky, tak uvidime!

Go Naked popis super, vidim jen olej, jeste se podivam dukladneji!

Eau des Merveilles mam Elixir a miluju ji, EdT a EdP na me drzi min, tahle je super.

Acqua di Parma mam napsany, mela jsem kdysi Mandorlo di Sicilia, ten Bergamot vypada dobre, ale pisou ze je strasne rychle fuc (jsem smirena s rychle, ale STRASNE rychle uz je moc haha)

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 18:36

0zero7 A Eau des Merveilles Bleue jsi zkoušela? Ta se mi moc líbí!

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 18:37

0zero7 to je tedy poctivé píďení. Přeju hodně zdaru :)

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 18:48

Miru Nektery z odkazu tady v databazi vypadaji krasne, ale dostala bych se k nim ted jen online, coz asi nechci, bez zkouseni, ale par jsem si jich napsala na priste!

Biely kvet Wild Bluebell zni az moc kvetinove, ale dik moc!

alibi Super, dekuji, uz to ctu. Me by mozna ten zaklad nevadil, zkusim jak to prijde!

viktorka_od splavu ne ne ne, ten na me voni hrozne, chvili jsem pro Clinique pracovala jako side hustle, tak to mam vyzkouseny. V praci jsem nosila pansky Happy, Simply bylo uzasny, skoda, ze nedelaji uz. To samo kdyz jsem sla ke Guerlain, treba Mitsouko je uzasna, ale na me proste voni o dost hur nez na jinych (stejne ji obcas nosim).

Fleur ja viiiiim! Voyage jsem nemela, jen zkousela a nekoupila, nakonec jsem sla do Chanel Allure blanche, ta na me drzi lip. 

Cologne Cédrat ta vypada dobre, pisu si! POdle toho co vidim online by mi asi sedla lip nez Azemour. 

Dik moc vsem, seznamy budou dva nakonec! 

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 18:52

Fleur Ano, krasna! Jenze zas vydrz, me to kuze snad zere neboco. Ale zkusim znova, me se libi vsechny z Merveilles rady, miluju horke vune a horke koktejly :)

alibi mam otevrenych cca 7 oken u prace lol. Musim teda vyradit ty nad budget a to k cemu se dostanu treba az v Seattle casem. Nevadi.

Vcera jak jsem si splichla tu DG Homme (nostalgie, nosili to hodne kamaradi, kdyz jsem bydlela kdysi ve Vidni) tak dobra je, citrus a na me je citit trochu salvej a cedr, plus dobry pomer cena (polivas se) x vykon. Tak ji mam taky na seznamu. Farenhait EdT mozna na podzim, nebo Guerlain Homme, tu mam rada taky.