Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 14. července 2021 10:23

Martula ...kuji.

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 14. července 2021 11:07

Renusatko Ještě mne napadl Wish od Cabochard, znám modrý, žlutý a růžový. Vypadají krásně, voní příjemně a jemně.

Anebo nějaká mýdlovka.

Držím palce, ať vyberete něco pěkného.

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 14. července 2021 17:35
Reakce na Martula:

Tana1112 Za mě ano. Líbivá, něžná, ženská vůně.

​Tak jsem si dnes Come l'Amore vyzvedla a zítra jdu vracet. Ač koupena v Notino, v kondici teda určitě není...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. července 2021 17:52

EmiVyzkouším, neznám asi ani jednu. Možná tu základní. 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 14. července 2021 18:42

Tana1112 A jé.. tak to je smůla.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. července 2021 19:13

Tana1112 Mužova vnučka nechce ani Idôle od Lancôme z notina,koupila tam prý zas notně naředěné Já s nimi mám jen dobré zkušenosti, ovšem nedůvěra roste...

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 14. července 2021 20:14

Korsičanka No... koupila jsem od nich už desítky parfémů a vždycky bylo vše ok. Tentokrát jsem kupovala "ve slevě" rozbalený parfém a už to nikdy neudělám. Myslím, že ho někdo vrátil právě proto, že nebyl v pořádku. To se samozřejmě může stát (špatné skladování apod.), spíš mě naštvalo, že pokud to tak bylo, že ho dali zase do prodeje. A žádná sleva to neomlouvá.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. července 2021 21:43

Tana1112 Naprostý souhlas A doufám, žes jim to řekla/napsala.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. července 2021 02:02
Reakce na Renusatko:

slniecko Takhle...my dar máme. Mamka nic nechtěla a dnes vyrukovala s parfémem, když oslava je v sobotu. Jelikož je to jen takový asi třetí dárek, tak už se mi ani nechce moc peněz investovat a ani by to mamka nijak neocenila. Ten Lanvin je jediný parfém, který v životě měla. Hanka H Green Tea mě taky napadl. 

​Chm, to mi príde, že by chcela, ale netrúfala si (možno aj s ohľadom na otca) si pýtať ....ale možno zbytočne domýšľam.

Green Tea je pekná vôňa, len to balenie, no....mne vždy prišla taká veľmi "spotrebná"....ako už som ju aj dávala ako darček, ale tam, kde som vedela, že je to obdarovanej signature.

Som prebehla Notino - a čo takto Boucheron Place Vendome, niečo iné od Lanvinu - trebárs Éclat de Fleurs, Stella, Eau Sensuelle od Rochas, Miu Miu Twist, Estée Lauder Modern Muse, nech má aj "značku" aj flakónik, ktorý na pohľad poteší? A majú za peknú cenu (aj keď je to teda už viac) Floris White Rose, to síce poznať asi nebude, ale môžete jej vysvetliť, že je to značka, ktorú oficiálne používa britská kráľovská rodina.

Alebo potom asi fakt ten L'Occitane, ako radila Fleur ....

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. července 2021 02:04

Korsičanka ja si neviem technicky predstaviť to riedenie vôní. Tipla by som skôr zle skladované, alebo načierno nakúpenú vyradenú šaržu....ak to teda nie je len zlý pocit zo zdroja.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 15. července 2021 08:52
Reakce na Tana1112:

Korsičanka No... koupila jsem od nich už desítky parfémů a vždycky bylo vše ok. Tentokrát jsem kupovala "ve slevě" rozbalený parfém a už to nikdy neudělám. Myslím, že ho někdo vrátil právě proto, že nebyl v pořádku. To se samozřejmě může stát (špatné skladování apod.), spíš mě naštvalo, že pokud to tak bylo, že ho dali zase do prodeje. A žádná sleva to neomlouvá.

​Já bych jim to vůbec nezazlívala, pokud ti beze slova vrátili peníze.

Pochybuji, že mají kapacity na to, aby někdo vrácenou vůni zkoušel, jestli je v pořádku, natož aby to u vůně poznal, pokud ji nemá dostatečně "načichanou". Mnohokrát jsem se setkala při společném zkoušení z mé parfémové zásuvky (všechny flakóny ve výborném stavu) s reakcí, jestli vůně není zkažená - vždycky šlo o nějakou niche vůni, nebo třeba Mitsouko, LHB. Takže být prodejcem, i kdyby mi někdo vůni vracel s tím, že obsah není v pořádku, nepřisuzovala bych tomu takový význam.

A pokud jde o to ředění, které zmiňovala Korsičanka , domnívám se, stejně jako slniecko , že je to technicky neproveditelné - rozdílné pocity z vůně jsou spíš otázka šarží, skladování, ale i osobních vjemů kupujícího. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. července 2021 09:52

Fleur slniecko Souhlasím s vámi oběma, ale pocit z vůně byl u nich prostě takový. Však i dost lidí v cizině, kteří nakupují na ebay vůně z Ruska, mělo takový poznatek. Tak bůh ví, odkud některé šarže shání. Otázkou spíš je, stojí-li jim za to přijít o zákazníky a jméno, i když "postižených" je jako kapka v moři Mně se to přihodit, už u nich nekoupím ani mýdlo...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. července 2021 23:01

Poradíte mi nějakou mainstream vůni typu Flower by Kenzo? Pudrovou, nasládlou ... prosím.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 18. července 2021 06:02

Dalia 

Junoon Al Haramain

- ta je bezkonkurenční

(ale teda, koukala jsem, on je snad všude nedostupný)

...nemusela by být špatná(pokud klapne chemie, resp. na mně to pěkný není)

Drops Issey Miyake

...osobně jsem velmi mile překvapená novinkou

Libre Yves Saint Laurent EdT

- jak EdP tak Intense jsou na mně čističe domácnosti, tak novinka - toaletní voda - to je jemná pudrovka, něco na způsob/mix vůní Mon Guerlain EdT x L´Interdit Edt Givenchy

...pak třeba

Simply Poudrée Jil Sander

Simply Poudrée Intense Jil Sander

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. července 2021 10:18

Miru Děkuji za tipy, kouknu na ně.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 20. července 2021 10:25

Dalia Miru Junoon Al Haramain mají na Profi-parfémy , koukám že mají i levnější tester.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 20. července 2021 10:30

daniela 

...díky!!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. července 2021 11:14

daniela Už jsem rozhodnutá pro dvě jiné vůně a pak si dám na čas stop stav.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 20. července 2021 11:45

daniela 

U toho testeru je poznámka "vyprodáno", ale do košíku vložit lze. Tak kdoví, jak to je myšleno....ale cena by byla dobrá.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 20. července 2021 14:09

jerry Aha, to jsem si nevšimla

Dalia A prozradíš, jaké vůně? Anebo si vlastně můžu počkat na obrazovou dokumentaci v tématu Vaše nejnovější úlovky/Co jste si koupili za vůni