databáze 136620 vůní od 9209 značek a 1743 parfumérů

Aromatics Elixir (Perfume) Clinique

Aromatics Elixir (Perfume)
značka: Clinique
parfumér: Chant, Bernard
rok: 1971
určení: pro ženy
hlava: bergamot, verbena, růžová pelargónie, heřmánek, koriandr, šalvěj muškátová, růžové dřevo
srdce: kosatcový kořen, jasmín, karafiát, pomerančový květ, růže, tuberóza, ylang ylang
základ: větvičník, pižmo, pačuli, santalové dřevo, vetiver, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
viktorka_od splavu (17.8.2018 )

neobyčejně proměnlivá vůně, vůně s překvapením:-)
1. ze zkoušení, čerstvý flakon v klimatizovaném obchodě: pěkná důkladně okořeněná kolínská s výdrží
2. flakon, první otevření, dopoledne v pokojové teplotě: nejdřív mě vyděsila starobní pudropižmová facka použitým prádlem přes obličej.. stopa je patrná i u prostého přičichnutí k rozprašovači. poté se předvedlo rozšrotované zelenisko, s celými mletými citrony, a spoustou mýdla, do drtičky na trávu kde likviduju truhlíky přerostlých muškátů a přebujelý šalvějový keř někdo naházel celé kostky štiplavého mýdla spolu se síťovkou plnou citronů. palčivě hořké, bylinně dřevité tóny táhnou do pánska, ale stále se střídají s mýdlovo-citronovou drtí. občas se snaží prosadit i nějaké květiny, ale moc to nedávají.. mechovitý větvičník dovádí k dokonalosti dojem doby dávno minulé. tohle rozhodně není ta svěží kolínská, kterou jsem zkoušela v obchodě:DDD
3. během dne, jak se oteplovalo, vůně sílila, držela, čím dál více byly cítit květiny, sládla a šťavnatěla. objevil se kouř. dým z ohně.
4. odpoledne jsem vůni oživila, to už bylo skutečně vedro, přes 30 C. Už od počátku byla sladce ovocná, moučné, ale šťavnaté jablko s jasmínem a kosatcem, později i růží. plnokrevná, šťavnatá a vydatná. Když mi to došlo (konečně!:-)) tak jsem docílila v autě vypínáním a pouštěním klimatizace během chvíle proměny vůně z pelyňkově hořké a suché na šťavnatou růži a zase zpátky.
s nadcházejícím večerem: tys čistila popelník!
slupky z citronů vyhozené na doutnající ohniště
záhadná vůně:-)

Avatar
Dalia (15.7.2018 )

Bylinkové léto …

Sluncem zlacená pokožka vonící krémovým mýdlem a bylinně kořenité aroma se sladce útěšným heřmánekm v popředí poletující vzduchem. A také květiny, růže teskně uvadající pod tíhou pálících paprsků, které se nemilosrdně opírají do všeho, na co dosáhnou. Dřevem vonící lavička ukrytá ve stínu chladivé kostelní zdi a proužek býlého dýmu zrozený z šedivého popela uhaslého ohniště stoupající v drobných prstýncích k nebi. A modlitba do dýmových lokýnek vetkaná …
Nasládlé bylinkovo květinové laskání ducha.

Avatar
ModestMourek (28.3.2018 )

Vintage verze: Štiplavé zbytky citrusů, hořké byliny, stará pudrová kůže a hřejivý balzám. Vůně jde do prostoru a vydrží přes 6 hodin. Současnou verzi připomíná především v závěru.

Současná verze: Z nahořklé směsi bylin se vyloupne krásný heřmánek, který postupně ustupuje čerstvě natrhaným pampeliškám, přecházejícím do dlouhotrvající sladké kouřové pryskyřice. Mýdlovitost tu necítím, přesto se mi jeví jako spíše dámská vůně. Celková výdrž přesahuje 10 hodin.

Avatar
jerry (11.1.2015 )

Začátek poněkud do mýdlova, ale velmi rychle nastoupily sušené bylinky)(zvláště pak heřmánek) a traviny všeho druhu. A taky trochu živočišna – ale jen opravdu trochu. Mýdlo se vytrvale drží v pozadí. Vůně mi připadá spíš jako unisexová – docela dobře si ji dovedu představit i na chlapovi.